Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как поддържаме автомобила? Поправка на драскотини. Почистка на тапицерии и т.н


Recommended Posts

Гидорийките останаха по татково време и са изгодни за Лади и Москвичи. Микрофиберните кърпи подсушават дори без движение. Първо обезатлено я намокряш и я стискаш, после само я постилаш. Дори и най етините са доста ефикасни. например http://detailingstorebg.com/washing/optimum-multi-surface-towel

 

Ако пък искаш най доброто, ей тази е супер.

А пък за силиконите не мога да кажа нищо хубаво. Те предпоставят почва за одраскване. Самите те може да не драскат но с натиск разнасят частиците които са останали от водата или които са се забили по лака на боята.

 

Я виж това.

https://www.youtube.com/watch?v=md91pn8_q_w

АА колега този саит "Детайлингстор бт" диейства доста зарибяващо! май ще си пазаря от там :walkman: Благодарим за информацията :banana_beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Levcho

    14

  • Андриян Златев

    12

  • pigoff

    4

  • mordo

    4

Най-много писали в темата

АА колега този саит "Детайлингстор бт" диейства доста зарибяващо! май ще си пазаря от там :walkman: Благодарим за информацията :banana_beer:

И аз случайно го намерих, не съм пазарувал от него. Няма много артикул но общо взето има хубави стоки. 3М, Пуур Бойс и Мегуиарс са измежду топ 10 в тази сфера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само микрофибър по автомобила, ако искате да го виждате по-дълго време лъскав.

Най-качествения препарат за вътрешно почистване и дезинфекциране е КИСЛОРОДНАТА ВОДА. Намокряте обилно микрофибърна къпа за мебели и втривате с въртеливи движения докато вече ви се вижда чисто. Прозорците не се потят след измиването им с кислородна вода, но трябва да бъдат подсушени старателно. За отвън мога да пиша с дни.

Най-бюджетните препарати, вършещи качествено своята задача са продуктите на SONAX XTREME. В БГ се внасят от фирма SENAX. Ако пък разполагате със средства тогава препаратите на MEGUIER'S са вашият точен избор.

Запомнете тези препоръки на специалиста(събирал съм тази информация с години):

1. Никога не търкайте с натиск при шамониране, минете 2-3 пъти ако трябва.

2. за махане на полепнали насекоми винаги използвайте гъба за насекоми. Търка се без натиск с кръгови движения докато илезне петното.

3. НЕ БЪРЗАЙТЕ! Бъдете търпеливи! Опипвайте с ръце резултата!

4. Старайте се да разполагате с много микрофибърни кърпи. Поне 3бр. за отвън. Поне 2бр. за отвътре. Поне 1бр за подушаване(тази е доста скъпа, но си струва.

5. Ако ще нанасяте вакса след миене ВИНАГИ изплзвайте преди това Spray&Clay(това е клей, който "изважда" упоритите прах, сол и асфалт от лака на автомобила ви) защото иначе "запечатвате" упоритата мърсотия.

6. НЕ НАТИСКАЙТЕ ДОКАТО ТЪРКАТЕ! Оставете микрофибърните влакна да си свършат работата.

 

Успех!

Редактирано от pigoff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги използвайте две кофи, едната за изплакване а другата с шампоан. След всяко детайлче дето сте изтъркали изплаквате гъбата в кофата за изплакване, след което потапяте в кофата с шампоана и т. н. За външното измиване се ползват минимум две гъби, като едната се ползва за таван, стъкла, по 20см от вратите и преден капак отгоре. Другата гъба е за останалите детайли БЕЗ ДЖАНТИ И ГУМИ! За джантите и гумите отделна гъба. НЕ КУПУВАЙТЕ ПЛЪТНИ ГЪБИ ЗА ВЪНШНО, ТРЯБВА ДА СА С ЕДРИ ПОРИ! А най-добре е да си закупите микрофибърни ръкавици за външно измиване.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само микрофибър по автомобила, ако искате да го виждате по-дълго време лъскав.

Най-качествения препарат за вътрешно почистване и дезинфекциране е КИСЛОРОДНАТА ВОДА. Намокряте обилно микрофибърна къпа за мебели и втривате с въртеливи движения докато вече ви се вижда чисто. Прозорците не се потят след измиването им с кислородна вода, но трябва да бъдат подсушени старателно. За отвън мога да пиша с дни.

Най-бюджетните препарати, вършещи качествено своята задача са продуктите на SONAX XTREME. В БГ се внасят от фирма SENAX. Ако пък разполагате със средства тогава препаратите на MEGUIER'S са вашият точен избор.

Запомнете тези препоръки на специалиста(събирал съм тази информация с години):

1. Никога не търкайте с натиск при шамониране, минете 2-3 пъти ако трябва.

2. за махане на полепнали насекоми винаги използвайте гъба за насекоми. Търка се без натиск с кръгови движения докато илезне петното.

3. НЕ БЪРЗАЙТЕ! Бъдете търпеливи! Опипвайте с ръце резултата!

4. Старайте се да разполагате с много микрофибърни кърпи. Поне 3бр. за отвън. Поне 2бр. за отвътре. Поне 1бр за подушаване(тази е доста скъпа, но си струва.

5. Ако ще нанасяте вакса след миене ВИНАГИ изплзвайте преди това Spray&Clay(това е клей, който "изважда" упоритите прах, сол и асфалт от лака на автомобила ви) защото иначе "запечатвате" упоритата мърсотия.

6. НЕ НАТИСКАЙТЕ ДОКАТО ТЪРКАТЕ! Оставете микрофибърните влакна да си свършат работата.

 

Успех!

Благодарим за информацията колега :hi: Това с кислородната вода не го знаех ще го пробвам. Ама след като е минато с кислородната вода после минаваш ли го и със препарат за табло? :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато имам време измивам я качествено после я почиствам с clay bar (глина) полирам с car pro fixer и нанасям някаква вакса най-добре carnauba wax,но е доста скъпа и изплзвам някоя по евтина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кислородната вода има силно агресивен ефект към биологичните замърсители. Дезинфекцира по най-безопасния за човека начин. Препарата след кислородната вода има и подхранващ ефект. Аз ползвам задължилтелно препарат за подхранване след почистване.

КЛЕЙ не е глина колега! Иначе браво за старателността! 

 

Всеки, който иска подробна информация как и с какви препарати да си почиства и полира автомобила може да ми изпрати ЛС. С най-голямо удоволствие ще споделя опита си с вас!

 

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кислородната вода има силно агресивен ефект към биологичните замърсители. Дезинфекцира по най-безопасния за човека начин. Препарата след кислородната вода има и подхранващ ефект. Аз ползвам задължилтелно препарат за подхранване след почистване.

КЛЕЙ не е глина колега! Иначе браво за старателността! 

 

Всеки, който иска подробна информация как и с какви препарати да си почиства и полира автомобила може да ми изпрати ЛС. С най-голямо удоволствие ще споделя опита си с вас!

 

Поздрави на всички!

Ааа колега за това е отворена темата споделяй си опита ние с удоволствие ще се учим на тези тънкости :banana_beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Ех, много се втелясваме по тия коли. Жените ни ще ни намразят. :hello: Най-важното според мене, е редовното миене отвън и почистване отвътре. По принцип при външно измиване ползвам шампоан са вакса (До скоро Dynamic от Кауфланд, сега на Nigrin), но зимата ми е студено и пускам препарата на автомивката. Измивам добре, след което подсушавам с микрофибърни кърпи - вънка, врати, прагове и пр. Преди външното миене чистя отвътре - с препарат отново от Кауфлант, който не оставя мазен слой, а таблото си стои матирано. Въздухоотводите чистя с мокри кърпички без алкохол. Накрая минавам с прахосмук-а. Всичко това се стремя да става ежеседмично. Повече и по-често миене - ако беше Ролс-Ройс.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "mordo" бих искал да ви споделя, че препаратите които използвате не само са вредни за вашия автомобил ами са направо пагубни. Да, съгласен съм че за две три измивания нищо (видимо) й няма на колата, НО дали ще бъде така след 20-30 измивания. Тези препарати са силно агресивни към гума и пластмаса, след време гумата започва да се напуква, а пластмасите започват да избледняват и втърдяват. Почти съм убеден, че не прощават и на лака.
Теста, който може всеки да си направи е следния:
Разтваряте закупения от вас препарат в указаните пропорции и си потапяте ръцете в разтвора.

Ако ви засърби след 1-2минути значи препарата е изключително силен и агресивен и със сигурност ще увреди както вас така и автомобила ви.

Ако ви засърби след 5-6минути значи препарата е сравнително агресивен особено към гума.

Ако не ви засърби изобщо значи препарата е идеален, както за вашето здраве така и за здравето на автомобила ви.

 

Моля ви! Опитайте преди да излагате каквито и да било доводи. 
Не споделям опита си защото е правилен, а защото работи доказано.

 

Тънкостите ще разкрия в отделна тема с подоробности...

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Ех, много се втелясваме по тия коли. Жените ни ще ни намразят. :hello: Най-важното според мене, е редовното миене отвън и почистване отвътре. По принцип при външно измиване ползвам шампоан са вакса (До скоро Dynamic от Кауфланд, сега на Nigrin), но зимата ми е студено и пускам препарата на автомивката. Измивам добре, след което подсушавам с микрофибърни кърпи - вънка, врати, прагове и пр. Преди външното миене чистя отвътре - с препарат отново от Кауфлант, който не оставя мазен слой, а таблото си стои матирано. Въздухоотводите чистя с мокри кърпички без алкохол. Накрая минавам с прахосмук-а. Всичко това се стремя да става ежеседмично. Повече и по-често миене - ако беше Ролс-Ройс.

   Поздрави.

Колега "Мордо" поне използвай минимум "Сонакс" или "Ма-Фра :hi:

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте.

   Със сигурност препаратите, използвани от мене не са върха на сладоледа, но не мисля, че са чак вредни. Досега не съм усетил проблем на кожата на ръцете ми. Нямам намерение да робувам на автомобила. Вманиачаването е малко като механизмите при часовниците - ETA 2824-2 се използва от всички, но цената на часовника е различна - една е при Uhren Von UHR, друга при Omega и Hamilton. Или препаратите против мирис на крака - един флакон е 8-10 лв., а пакетче борна киселина (боракс), всъщност активната съставка, е 80-1,20 лв.

   Поздрави. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте.

   Със сигурност препаратите, използвани от мене не са върха на сладоледа, но не мисля, че са чак вредни. Досега не съм усетил проблем на кожата на ръцете ми. Нямам намерение да робувам на автомобила. Вманиачаването е малко като механизмите при часовниците - ETA 2824-2 се използва от всички, но цената на часовника е различна - една е при Uhren Von UHR, друга при Omega и Hamilton. Или препаратите против мирис на крака - един флакон е 8-10 лв., а пакетче борна киселина (боракс), щност активната съставка, е 80-1,20 лв.

   Поздрави. :)

Целта ни използвайки сравнително качествени препарати е да си запазим шкодичките по-дълго време лаченички :sunny: Така, че колега "Мордо" стига си се стипцал и и купи хубави препаратчета ия поглези :tongue_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ваше успокоение шампоанът с вакса се оказа "Ma-Fra". Андриян, полагам нормални хигиенни грижи за спейс-а, което си личи. Ама кажи ми, как да не ме е яд, когато вече две деруги имам, предизвикани от нескопосани шофьори?! В сряда влизам в бокса за боядисване.....

Поздрави :tongue_1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ваше успокоение шампоанът с вакса се оказа "Ma-Fra". Андриян, полагам нормални хигиенни грижи за спейс-а, което си личи. Ама кажи ми, как да не ме е яд, когато вече две деруги имам, предизвикани от нескопосани шофьори?! В сряда влизам в бокса за боядисване.....

Поздрави :tongue_1:

Аа то преди месец и на мен ми бяха вчесали задния калник точно такива професионални шофьори :angry: Не беше нищо особено 2,3 драскотин, но не успяха да излязат с паста и ме дразниха ужасно :angry:  По най-бързия начин, по застраховка, за пребоядисване. Сега вече си е супер, но продължава да мрази професионалните шофьори в тесните улици :angry_jumping:

Поздрави :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ваше успокоение шампоанът с вакса се оказа "Ma-Fra". Андриян, полагам нормални хигиенни грижи за спейс-а, което си личи. Ама кажи ми, как да не ме е яд, когато вече две деруги имам, предизвикани от нескопосани шофьори?! В сряда влизам в бокса за боядисване.....

Поздрави :tongue_1:

Няма спасение от това,а в София съвсем няма.  Загледайте се по Софийски паркинг с примерно спрени 30-40 коли.  90процента от колите си имат някъде по нещо драснато и то е причинено от друг, а не от собственика на автомобила.   Каско,снимка и боя-това е и до следващия път.   При нас в по-малките градове са малко по-добре нещата,но пак се случва от време на време. В този ред на мисли днес след автомивката видях и следи от камъчета по предните калници. Вече разбрах,когато се кара със 160-190 това е положението. Ако фолирам,ще трябва пълна програма-фолиране преден капак,броня,предни калници. Преди това Тони ще трябва да ги направи като нови,разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... В този ред на мисли днес след автомивката видях и следи от камъчета по предните калници. Вече разбрах,когато се кара със 160-190 това е положението...

Номера с камъчетата и при 80 km/h става. Имам две доказателства на това ми твърдение - едното на предния капак, а второто на челното стъкло, а виновника за тях беше един :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Като всички велики хора, раждали се някога, аз също съм разсеян. :nea:  Не било утре, а днес. Дано бързо да мине, че без кола е ..... просто съм отвикнал. А за камъчетата - няма спасение, необходимо е едно примирение от наша страна. Между другото, преди години бях на почивка в Румъния и ми направи впечатление, че по планинските пътища в Карпатите никой не кара бързо и пази дистанция. Причината са именно камъчетата в пясъка, с който е посипан асфалта.

 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За камъчетата слагат фолио, не съм пробвал но се говори че с време променяла цвета на боята. Инак би трябвало да е ефикасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Моя опит в миенето и зимната подръжка на боята е следния:

 

Ходя на мивка на самобслужване- измивам само с чиста вода.

След това метода с двете кофи споменат по-горе- използвам шампоанa на Autoglym.

Джантите напръсквам с Sonax wheel cleaner- сваля всичко за минути.

След това измивам пак с водоструйката и още докато е мокра напръсквам с Autoglym Aqua wax и подсушавам със специална микрофибърна кърпа.

За прозорците използвам Turtle wax clearview- прави чудеса в дъжда.

Никога безконтактно миене, миене с четки и т.н!

 

Отделно преди зимата-минавам с глина, Autoglym SRP и два слоя твърда вакса Bilt Hambler.

Колата се замърсява занчително по-малко и всичко пада много лесно.

Мога да пиша и за лятната подръжка, като дойде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Колеги здравейте,

Искам да изложа практиката си по полиране с продукт с нано частици за защита на боята. (керамично покритие)

След като полирах с 2 различни пасти нанесох продукта.

На мен ми хареса ефекта на дълбочина на блясък. Някой ако има практика да сподели или да коментираме.

 

5jA5vz.jpg

XP5hqM.jpg

ZCeCdm.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега сигурно е много приятна и гладка повърхността :)

С какво обработи колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, Mishelle написа:

Сега сигурно е много приятна и гладка повърхността :)

С какво обработи колата?

:)

Да, доста блести. :)

 

След като измих детайлно колата, минах с клей бар за да почистя повърхността на боята.

После с машина Einhell po1100 и паста за полиране 3D-501 polishing минах цялата кола. Последователно минах с 3D-502 finishing.

После почистих със спирт (izopropyl alkohol) и последователно нанесох нано покритието. (nasiol zr53)

Препоръчва се автомобила да не излиза на открито /слънце, дъжд/ 48 часа за да се втвърди напълно керамичното покритие.

Беше доста уморно но си струваше

 

qwlnmA.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност процедурата е изморителна. Изиксва и време. Браво за всичко, което си направил, ефекта си заслужава. Аз в момента експериментирам с различни вакси и колко ще издържат на агресивното безконтактно измиване. За сега всички до 20лв. се предадоха, което е разбираемо предвид цената им. В момента 11-то измиване и все още си е там един Polymer Netshield на Sonax, който е на най-долното стъпало от Profiline серията на марката. Но пък е супер лесен за нанасяне.

 

Между другото, качвай снимки направо през форума. Тези външни линкове са кофти работа и снимки често изчезват. Лесно е, тук е описано всичко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.