Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как поддържаме автомобила? Поправка на драскотини. Почистка на тапицерии и т.н


Recommended Posts

Знам че всички треперим в/у автомобилите си и колегите които предпочитат сами да си ги мият дори знаят къде колко драскотини има.

Ако някой желае да сподели или да попита кой как се справя с миенето и какви методи предпочита,  да го направим в тази тема.

 

Аз да започна. :plate_skoda:

От около 5 години се занимавам по АМАТЬОРСКИ с поддръжка. Закупих машина (Einhell bt-po 1100) за поправка и полиране на боя.

Препоръчвам на всички колеги специално които си закупуват нов автомобил да пробват методи за предпазване от външни условия.

Аз лично предпочитам стоките на Meguiars и специално от време съм пробвал NXT Tech Wax 2.0 по моя автомобил и други два автомобила на мои приятели. Нанася се ръчно и е много лесно. Също мисля че е много ефикасно.

А наздраве :banana_beer: .

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Levcho

    14

  • Андриян Златев

    12

  • pigoff

    4

  • mordo

    4

Най-много писали в темата

Като стана въпрос за полиране.. С какви пасти се полират фаровете? Моите леко са започнали да жълтенеят и ме дразни това. Знам и че после се нанася слой лак. Какъв лак се използва, някой знае ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за полиране.. С какви пасти се полират фаровете? Моите леко са започнали да жълтенеят и ме дразни това. Знам и че после се нанася слой лак. Какъв лак се използва, някой знае ли ?

 

Ето как се прави

https://www.youtube.com/watch?v=xgW2Z0Xao8s

 

.....с този продукт (нямам си понятие дали ще можеш да го намериш по Българския пазар)

http://www.amazon.com/Meguiars-G12310-PlastX-Plastic-Cleaner/dp/B0000AY3SR

 

 А за след полирванете не съм чувал за фолио, пък и сморед мен няма смисъл. Защото колкото и добре да се направи, много лесно ще се отлепи понеже фаровете не са много равни и отнякъде пак ще влезе въздух или вода, и плюс това в предната част са на високо въздушно течение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз жула с 2000 водна шкурка,после с някаква паста на 3M със вълнен парцал, и ефекта е добър не е като от магазина ама ми светва хахаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цена фолирането на фаровете излиза някъде около 100 лева, зависи от размера. За моите "телевизори", както ги нарича Сами + тези за мъгла излезе 80, но е по-евтино, защото е цветно и по-тънко, не пази толкова. А проблем с отлепяне не би трябвало да има, иначе не биха давали 2 години гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е малко рано за полиране, предвив, че зимата не е свършила.  Едно време, кокагати си купих първата кола (пак втора ръка) имах повече автокозметика отколкото козметика за мен. От онези временя помня следните марки от които бях много доволен: препарати за интериаорно почистване Астониш - винаги бях доволен. Черна вакса за външни пластмаси и мазане външния ръб на гумите след мивка - Turtle. Моята е пълна с драскотини, но ще се работи лятото.

Кажете някой добър препарат за почистване на много запечено феродо от джанти. Преди си ги миех с този на Астониш за двигател. Но не знам дали ще стане с него. Феродото е се е натрупало и изглежда като ръжда.

 

Поздрав за маняците с чисто новите коли - Как се почистват джанти: https://www.youtube.com/watch?v=x636vKaVBxk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега е малко рано за полиране, предвив, че зимата не е свършила.  Едно време, кокагати си купих първата кола (пак втора ръка) имах повече автокозметика отколкото козметика за мен. От онези временя помня следните марки от които бях много доволен: препарати за интериаорно почистване Астониш - винаги бях доволен. Черна вакса за външни пластмаси и мазане външния ръб на гумите след мивка - Turtle. Моята е пълна с драскотини, но ще се работи лятото.

Кажете някой добър препарат за почистване на много запечено феродо от джанти. Преди си ги миех с този на Астониш за двигател. Но не знам дали ще стане с него. Феродото е се е натрупало и изглежда като ръжда.

 

Поздрав за маняците с чисто новите коли - Как се почистват джанти: https://www.youtube.com/watch?v=x636vKaVBxk

 

Здравей,

По точно кой продукт на Астониш притежаваш. Ако е Engine Degreaser мисля че няма да ти свърши работа защото съдържа многo малко химикали за разтопяване на частици метали. Ако можеш да намериш Астониш Wheel Cleaner, той ще ти свърши точно работа както на видеото с IRON X'а. М/у другото да припомня че ако ще използваш някакъв препарат за почистване на накладки или джандти, внимавай да са студени. Значи не го прави след дълъг проход или изчакай да изстинат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега в момента нямам никакви препарти, и се чудех какви да купя. Значи този за джантите и...трябва нещо за тапицерия. Задните седалки са прани (явно преди да купя колата -зимата) и има мухъл. Трябва да чистя и тях.  :cleaning:  Обаче от опит знам че най добре става с екстрактор или иначе казано професионална перяща прахосмукачка. Но и това трябва да се прави в топло врме за да не мухлясат пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега в момента нямам никакви препарти, и се чудех какви да купя. Значи този за джантите и...трябва нещо за тапицерия. Задните седалки са прани (явно преди да купя колата -зимата) и има мухъл. Трябва да чистя и тях.  :cleaning:  Обаче от опит знам че най добре става с екстрактор или иначе казано професионална перяща прахосмукачка. Но и това трябва да се прави в топло врме за да не мухлясат пак.

Ще ти препоръчам ако можеш да намериш този препарат. ИРОН Х Идеален е за джанти и метални частични остатъцъ по автомобила.

Можеш да го използваш и по боята (около калниците или в долната част по вратите), където може да се забият много малки частици от феродо и по време на миене да се занесат с кърпата и да одраскат боята.

 

А за тапицерията си напълно прав, изчакай лятото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в тази връзка може да изгледате в Ю-тюб клипчетата на "Мирикъл детайл".Това е един пич,който смятам,че е най добрия в детайлинга казва се Пол Далтон и използва наистина топ продукти(Суис вакс,3М,Зимол,Модеста+,Ауто финес).Само,че една процедура при него излизала около 5-6 хиляди паунда :fiu:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в тази връзка може да изгледате в Ю-тюб клипчетата на "Мирикъл детайл".Това е един пич,който смятам,че е най добрия в детайлинга казва се Пол Далтон и използва наистина топ продукти(Суис вакс,3М,Зимол,Модеста+,Ауто финес).Само,че една процедура при него излизала около 5-6 хиляди паунда :fiu:

Ами да :fiu: , тоя пич си играе само в/у Бентли, Ламбо и Порше'та. За нашите скромни коли(чки) за 5-6 бона ще направим нова боя.....   :)   :plate_skoda:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "Левчо" виждам,че си фен на такива глезотийки като ваксички и препаратчета :hi: Случайно да имаш преки наблюдения върху ваксите на"КОЛИНИТ" и то по специално №915? :hello: Защото горе долу са на добри цени,а май са доста качествени :banana_beer: Поздрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега "Левчо" виждам,че си фен на такива глезотийки като ваксички и препаратчета :hi: Случайно да имаш преки наблюдения върху ваксите на"КОЛИНИТ" и то по специално №915? :hello: Защото горе долу са на добри цени,а май са доста качествени :banana_beer: Поздрави...

По едно време бях станал маниак да пробвам какви ли не вакси. Тогава бях тествал Колините 845, нямаше нищо характерно в разлика от Финиш Кейр 1000 (FK1000) или Додо Пърпъл (DODO Purple). Всички известни вакси са почти почти едни и същи. Особенно по блясък няма грам разлика защото всички ползват натурален вакс, а по хидрофобия имат малко разлика. Виж на СНИМКАТА един тест който са го направили и то случайно в/у Шкода.

 

Аз държа повече на синтетични полимерни вакси които се налагат с по малко труд, по лесно съхнат и се избърсват по лесно. И доколкото пишат по форумите са по трайни. Аз вече не мога да разбера защото колата ми седи постоянно в гараж, карам я само в събота или през лятото към Бургас. Така че моите вакси издържат година. :)

http://www.meguiars.co.uk/product/209/NXT-Tech-Wax-20/

 

Ако искаш препоръка за блясък. Ползвай някоя от известните и след ден измий колата и удари глейз. Глейза на Chemical Guys е идеален.

Ако пък искаш само хидрофобия и предпазване, ползвай някоя от тези; Колинит, ФК1000, Додо, Виртус, Мегуиарс, Аутоглим.

След като сложиш вакса и минат 2 месеца навън или три-четири в гараж, ползвай ако намериш Gyeon Wet Coat Quick Protection.

 

http://prikachi.com/images.php?images/453/7974453r.jpg

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По едно време бях станал маниак да пробвам какви ли не вакси. Тогава бях тествал Колините 845, нямаше нищо характерно в разлика от Финиш Кейр 1000 (FK1000) или Додо Пърпъл (DODO Purple). Всички известни вакси са почти почти едни и същи. Особенно по блясък няма грам разлика защото всички ползват натурален вакс, а по хидрофобия имат малко разлика. Виж на СНИМКАТА един тест който са го направили и то случайно в/у Шкода.

 

Аз държа повече на синтетични полимерни вакси които се налагат с по малко труд, по лесно съхнат и се избърсват по лесно. И доколкото пишат по форумите са по трайни. Аз вече не мога да разбера защото колата ми седи постоянно в гараж, карам я само в събота или през лятото към Бургас. Така че моите вакси издържат година. :)

http://www.meguiars.co.uk/product/209/NXT-Tech-Wax-20/

 

Ако искаш препоръка за блясък. Ползвай някоя от известните и след ден измий колата и удари глейз. Глейза на Chemical Guys е идеален.

Ако пък искаш само хидрофобия и предпазване, ползвай някоя от тези; Колинит, ФК1000, Додо, Виртус, Мегуиарс, Аутоглим.

След като сложиш вакса и минат 2 месеца навън или три-четири в гараж, ползвай ако намериш Gyeon Wet Coat Quick Protection.

 

http://prikachi.com/images.php?images/453/7974453r.jpg

Колега благодаря за подробната информация! :hi: Определено доста работи си изпробвал! Сега знам към кой да се обърна за съвет относно някоя вакса :banana_beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравете безконтактното.

Да прав си Бегачка! Химията на безконтактното е ужасно силна и сваля много бързо защитния филм от ваксата. Ама другия начин(струйка,кофа и гъба) не драска ли повече боята :eusa_think: Я издай тайната за блясъка на "Бялата стрела" :sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си Бегачка! Химията на безконтактното е ужасно силна и сваля много бързо защитния филм от ваксата. Ама другия начин(струйка,кофа и гъба) не драска ли повече боята :eusa_think: Я издай тайната за блясъка на "Бялата стрела" :sunny:

Господа, хубаво е да замените гъбата с качественна микрофиберна ръкавица или ръкавица от вълна.  Прегледайте тук.

Ако имате възможност, мийте колата на сянка и ползвайте 2 кофи. В първата добавете препарат за почистване (по избор) и я ползвайте само за изцедена и чиста ръкавица, а в другата изплаквайте само измърсената ръкавица. Ако имате возможност за втората кофа закупете решетка или директно закупете такава кофа с оригинална решетка на дъното. После избършете с максимално малко движения с качественна микрофиберна кърпа. Така автомобила ще се предпази максимално от финни драскотини.

 

Аз понеже нямам собстен двор, карам с химията и след измиване ползвам Gyeon за да подкрепя вакса.

Ако пък колата е много измърсена, карам на село и в двора на тъста ми прекарвам цял ден с автомобила и посочените по горе играчки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гъбата и маркуча.Ама има двор.

Има във Варна хубава автомивка,ползва на мафра химии.До мола големия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гъбата и маркуча.Ама има двор.

Има във Варна хубава автомивка,ползва на мафра химии.До мола големия.

Сещам се на бай Филип ама то и там е безконтактно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде бях чел, че най-безвредно за боята на автомобила било миенето на автомивка с четки, кето звучи доста абсурдно :book_2:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква кърпа подсушавате след измиване ? Аз имам едно гидорийка уж от естествена кожа, но вече установявам, че след подсушаването ми е почнал да се драска един вид лака. Личат си на места при силно слънце въртеливите ми движения от подсушаването ми.
Предполагам трябва да си взема голяма микрофибърна кърпа, но тя успява ли да подсуши добре ? Или да си взема от тези силикони с които първо се обира цялата вода по колата и след това се дооправя с гидоре или кърпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз попивам капките с кърпа (на малките квадратчета, като вафлени кори), но само с лек натиск, никога с търкане. Макар, че са широко използвани по автомивките, силиконовите бърсалки не са добра идея - надраскват боята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С каква кърпа подсушавате след измиване ? Аз имам едно гидорийка уж от естествена кожа, но вече установявам, че след подсушаването ми е почнал да се драска един вид лака. Личат си на места при силно слънце въртеливите ми движения от подсушаването ми.

Предполагам трябва да си взема голяма микрофибърна кърпа, но тя успява ли да подсуши добре ? Или да си взема от тези силикони с които първо се обира цялата вода по колата и след това се дооправя с гидоре или кърпа?

Гидорийките останаха по татково време и са изгодни за Лади и Москвичи. Микрофиберните кърпи подсушават дори без движение. Първо обезатлено я намокряш и я стискаш, после само я постилаш. Дори и най етините са доста ефикасни. например http://detailingstorebg.com/washing/optimum-multi-surface-towel

 

Ако пък искаш най доброто, ей тази е супер.

А пък за силиконите не мога да кажа нищо хубаво. Те предпоставят почва за одраскване. Самите те може да не драскат но с натиск разнасят частиците които са останали от водата или които са се забили по лака на боята.

 

Я виж това.

https://www.youtube.com/watch?v=md91pn8_q_w

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.