Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подмяна на газовия повдигач с електрически-Оctavia A7


Levcho

Recommended Posts

Здравейте форумци. Очаквам коментари по темата;

Много се навих да сменя газовите повдигачи на капака на багажника с електрически. (Octavia A7)

Проучих малко и намерих кода на електрическия повдигач на СюперБ но не можах да намеря някакви текнически размери.

Мисля че ще мога да се справя с техническата част, стига да пасне дължината на повдигача.

 

Някой да има някаква практика или начинание по темата или може някой от форумците да е притежател на СюперБ с електрически повдигач и да ми направи услугата да ми напише размерите на повдигача?

Ето кода : 5E9827851D

 

Един геманец го направил на Тигуан.

https://www.youtube.com/watch?v=nl8MRb1_bdo

 

Ето сайт на ел повдигача

http://allegro.pl/silownik-lewy-octavia-3-iii-5e9827851-a-i5146253229.html

 

Благодаря предварително за всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,че не мога да помогна, но ще следя темата с огромен интерес. Намерих само това: http://www.audivw24.de/product-eng-13233-REAR-GARAGE-DOOR-TAILGATE-SKODA-OCTAVIA-III-COMBI.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Колега имаш ли развитие по темета защото ми стана интересно как се реализира, какво ти е необходимо освен електрическите повдигачи трябва ли ти някаква инсталация кодиране и т.н.Как изобщо мислиш да реализираш системата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колега имаш ли развитие по темета защото ми стана интересно как се реализира, какво ти е необходимо освен електрическите повдигачи трябва ли ти някаква инсталация кодиране и т.н.Как изобщо мислиш да реализираш системата

Едва сега видях че има писано в тази тема.

Не съм отбелязал напредък. След като видях колко са по големи и дебели електрическите повдигачи на новия СупърБ, отказах се да търся.

И германеца на който видео има в първата тема, не отговаря на пощата.

За сега нямам никакви начинания и чакам да ми излезе от някъде информация за да продължа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Хора за съжаление не мога да намеря електрически повдигач с диаметър до 20mm. Газовия е 18mm и за съжаление няма пространство за по дебел.

Ако някой случайно се срещне с необходимия моля да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колеги, една турска фирма започна монтаж на електрически повдигачи за багажник и също вакуми за затваряна на врати.

Все още нямат ел повдигачи подходящи за Октавия но обещаха до края на месеца да доставят.

Гледах едно видео, изглежда много оригинално. Монтират също като оригинално и копче във вътрешната страна на капака на багажника.

Ако има колеги на които им е интересно и искат да видят системата, мога да пратя на лс линк с видео. (да не правим реклама сега)

След като доставят ел повдигачи за Октавия и цената стане малко по изгодна, мисля да си монтирам.

Звъннах на фирмата и попитах цената, казаха че е около 2000 турски лири, което е около 1200 БГ Лева. Луда цена.

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го поръчах на Октавия фабрично за 666 лв :) Престарали са се с цената. На Супърб сигурно е малко по-скъпо, не съм гледал, но пък можело от дистанционното и да го затвориш. За 1200 сигурно можеш да вземеш и виртуалния педал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го поръчах на Октавия фабрично за 666 лв :) Престарали са се с цената. На Супърб сигурно е малко по-скъпо, не съм гледал, но пък можело от дистанционното и да го затвориш. За 1200 сигурно можеш да вземеш и виртуалния педал.

За комбито има опция, но за лифтбек октавия'та няма фабрична опция за електрически повдигач.

Колега, щом си писал че ги имаш, може ли да те помоля за една услуга.

Може ли да измериш и да ми пишеш за дължината и дебелина на електрическия повдигач на твоя автомобил?

Ако пък заснемеш няколко снимки и да ми напишеш кода (ако го има отпечатан) на повдигача ще съм ти много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измерих 45см дължина, но обиколката не можах много точно, защото нямах конче под ръка :) На око е 6-7см може би.

 

Лява страна

20160409_190050.jpg

 

20160409_1900322.jpg

 

 

Дясна страна

 

20160409_190055.jpg

 

20160409_1900222.jpg

 

 

Номер на част

 

20160409_190044.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измерих 45см дължина, но обиколката не можах много точно, защото нямах конче под ръка :) На око е 6-7см може би.

 

 

Колега благодаря ти за отговора и снимките. Сега долу горе имам понятие дали ще има вероятност за монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колега дай няква информация за тези повдигачи да попитам за фабия някаква цена или правят ли вобще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Ето развитие по темата. 1000 Бг лева. (3000 турски лири).

Колата на един непознат който е приложил авто багажник.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Здравейте съфорумци.

Последно развитие по темата. Вчера монтираха на моя автомобил електрически повдигачи за багажник капака.

Фирмата се намира в Истанбул и има доста разни електрически повдигачи за разни модели марки и автомобили.

Монтират също и механизми за дозатваряне на не затворена врата (за пътници, значи врата на купето) което се казва SOFTCLOSE.

Ако някои иска по вече данни ще се отзова да напиша.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.