Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на оригиналните емблеми на Октавия 2 с новия модел


Izolini

Recommended Posts

...може ли да ги снимаш отзад емблемите преди да ги монтираш и ако ти е удобно да снимаш и "леглата" на емблемите. Ще съм много благодарен ;) Защото като външен вид и даже като цветове на транспортното фолио са го докарали китайците. 

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, утре като си взема колата и ще снимам всичко. Предполагам, че няма да имам проблем с емблемите, но ми предстои и смяна на волана с кожен, мултифункционален, дано и там ми се получи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених емблемите, с задната се получи много лесно, понеже бояджията беше махнал старата и целия капак беше боядисан. Предната емблема обаче се махна доста трудно, понеже двойнозалепящата лента се оказа по-здрава от хромираното покритие на решетката и за съжаление, падна и покритието. Все пак емблемата заспа идеално, За тези които искат да извършат същата процедура, качвам линк за покупка на емблемите, колата ми е октавия 2006 г. хечбек. http://www.ebay.com/itm/261960695510?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Ето как се получи задната емблема 19b18o.jpg

x5ox7k.jpg

29glbgo.jpg

8x25g3.jpg

2n16irb.jpg

4jktuc.jpg

 

А ето как се получи и предната емблема

 

2cr52x5.jpg

6h2c0z.jpg

a5esky.jpg

4imzyv.jpg

 

Ето и старата емблема

m94r5y.jpg

Редактирано от BKirchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
  • 8 месеци по-късно...
На 4.05.2018 г. at 6:43, venll написа:

Аз мойте ги купих от Алиекспрес. Вече втора година държат.

Може ли линк или описание за поръчка от али-то, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизате в aliexpress.com или в друг китайски сайт и търсите skoda emblem. мерите си емблемите и поръчвате. Два вида са 90мм и 80мм. На Октавия 1 двете са по 80 мм. Само сменяте двойнозалепващото с по хубаво.

Редактирано от venll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, venll написа:

Влизате в aliexpress.com или в друг китайски сайт и търсите skoda emblem. мерите си емблемите и поръчвате. Два вида са 90мм и 80мм. На Октавия 1 двете са по 80 мм. Само сменяте двойнозалепващото с по хубаво.

Благодаря. Значи е важен само диаметъра? Онзи ден си поръчах стикери, но ми се струва че ще е по хубаво ако е релефно, като оригиналното. Колата е октавия 2 фл, хеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, не е важен само диаметъра. На О2 ФЛ предната е извита.

Докато пробваш/бъркаш по-добре си вземи оригинални от ЕТ. Аз още си возя 2 грешни в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
преди 3 минути, Xpucmo написа:

Друго се чудя сега, дали на светло сива кола ще отива черна емблема? Вие какво ще кажете?

 

Със сигурност ще и отива. Все пак, сиво и черно е класическа комбинация. Дори сивото да е по-светло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид изцяло черна, не като оригиналната черно бяла от новите. В крайна сметка ще опитам с оригиналната. Реших че само черна ще ходи на тъмна кола повече. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
На 7.03.2015 г. at 8:47, Izolini написа:

Тъй като из интернет е пълно с грешни номера на новите хромирани емблеми за Октавия 2, включително и един мой предишен пост във "Всеки за всичко", реших да пусна отделна тема.

Започнах с предната, като за целта реших да сваля решетката от капака. При фейслифта има 5 щипки и 5 рапидки, които я държат за него. Щипките е почти невъзможно да се свалят, без да се счупят. Партидният им номер е 893 867 290 и стават само за там. За свалянето на емблемата първо подходих по начина на Сами, с конец за зъби, но при мен резултата беше кръгла нула. С нагряване със сешоар обаче лепилото омекна и успях да я сваля доста лесно. Правилният номер на предната емблема е 5J0 853 621 AUL.  Почиствате хубаво мястото и залепяте. Водачите ѝ съвпадат идеално с отворите на решетката.

post-235-0-26388600-1425711958_thumb.jpg

post-235-0-01711800-1425712495_thumb.jpg

Здрасти и от мен, чисто нов член на форума и доста нов собственик на Octavia MkII FL Combi 2.0 TDI 4x4 ръчка. Темата виждам, че е на 5 години, но все пак ще пробвам с питане. Имаш ли представа (позволявам си на ТИ, като на колега) за Combi-то part. no какъв е за нова емблема? Изчетох доста и, както ти си писал, има няколко грешни номера в нета. Благодаря ти! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Аз оставам с впечатлението че всички са еднакви с различни номера. От една страна при мен пасна 3V0 853 621 A FOD отпред с малко убеждаване , от друга не успях да намеря снимка на Roomster FL със сива емблема, макар че тези който е дал Ицето , са правилните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.