Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на оригиналните емблеми на Октавия 2 с новия модел


Izolini

Recommended Posts

Тъй като из интернет е пълно с грешни номера на новите хромирани емблеми за Октавия 2, включително и един мой предишен пост във "Всеки за всичко", реших да пусна отделна тема.

Започнах с предната, като за целта реших да сваля решетката от капака. При фейслифта има 5 щипки и 5 рапидки, които я държат за него. Щипките е почти невъзможно да се свалят, без да се счупят. Партидният им номер е 893 867 290 и стават само за там. За свалянето на емблемата първо подходих по начина на Сами, с конец за зъби, но при мен резултата беше кръгла нула. С нагряване със сешоар обаче лепилото омекна и успях да я сваля доста лесно. Правилният номер на предната емблема е 5J0 853 621 AUL.  Почиствате хубаво мястото и залепяте. Водачите ѝ съвпадат идеално с отворите на решетката.

post-235-0-26388600-1425711958_thumb.jpg

post-235-0-01711800-1425712495_thumb.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За съжаление задната емблема я сваляха в сервиза, в който пребоядисваха колата и не мога да помогна с начина на свалянето. Ако го правех аз, бих я нагрял като предната и после по начина на Самуил с конеца, за да не нараня боята.

Правилният номер на задната емблема е 5J0 853 621 A AUL post-235-0-91659700-1425712892_thumb.jpg И при нея водачите съвпадат с отворите на капака, така че монтажа е безпроблемен.

 

Надявам се да съм помогнал на колегите, които като мен искат да сложат новите емблеми на своите Октавии  :plate_skoda:

ПС: Извинявам се за тройния пост, но нещо се обърка с времето за едит  :sorry: 

Редактирано от Izolini
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Купих друга емблема. В чешкия сайт, от който в началото взех номерата, бяха объркани. Започваха с 1ST, а не с 5J0. В ето това мое мнение предната е с грешния номер. Задната я хванах веднага, че е грешна - беше друг диаметър, но предната я взех, нищо че беше права, а не заоблена, понеже диаметъра съвпадна. После обаче отидох пак до ЕТ и видях предната емблема на един Румстър 2014 - реших, че трябва да стане. Влезнах при Стефан (той ми помогна много  :eusa_clap: ) в приемната и по номера на рамата на въпросния Румстър изкарахме емблема от магазина, наложих в на моята решетка и тя заспа на въпросната изпъкналост, все едно е за нея. В тази връзка, сега като се замисля, значи предната емблема трябва да става за Румстър и Фабия 2, но без да давам гаранция за това.

Така че частите, номерата на които съм дал горе, пасват идеално на Октавия 2 хечбек, без никакви проблеми. За комбито задната е друга.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Даммм, Вишната на Ицето наистина е много красива. И определено с фолираните фарове и черната решетка изглежда супер.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм, Вишната на Ицето наистина е много красива. И определено с фолираните фарове и черната решетка изглежда супер.

 

 

035402022-big.jpg?r=0

 

ПС: Като я гледам тази снимка и се чудя дали да не затъмня малко и джантите, и без това вече са поожулени и им трябва едно освежаване. Но нямам представа дали ще стане добре, а с фотошоп съм пълен некадърник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако колата не е бяла (най-вече бяла) или някакъв друг по-светъл (ярък) цвят, затъмняването на джантите е по-скоро грешка. Някак се губят.

Струва ми се, че ако ги затъмниш, няма да останеш съвсем доволен от резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че няма да е много добре с тъмни джанти.

Въпрос на вкус в крайна сметка :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето сравнение графит срещу настоящо положение (не е перфектно, набързичко само с Фотошоп):

 

post-6282-0-25455700-1433014188_thumb.jpg

 

Ице, и мойто мнение е твърдо Нье!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо, ако търсиш визуална промяна по-колата си ти предлагам да си затъмниш и малко стъклата, 15% предни 80% задни. Освен естетически, ако сложиш хубаво фолио с УВ индекс няма да ти пече вътре. Има и защитни фолиа на Лумар, с които става сложна задача и чупенето на стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Според мен да, но не съм съвсем сигурен. Ако е лифтбек - за задната съм напълно сигурен, а за предната 95%. Освен това във Фръцбук сигурно ти си писал, че предната трябва да е по-плоската. Не е вярно, имам една плоска 90мм в багажника, може да я пробваш ако искаш, но не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Ето това е линк към албума на моята кола в snimka.bg вътре има много снимки как изглежда колата с новите емблеми.

 

Едно допълнение обаче към един от по-горните постове - на един НИМ разглеждахме задните емблеми на нормална и фейслифтова О2 и има разлики - на някои капаци емблемата е вкопана в капака, на други капака е равен. Трябва много точно да се провери на място кой размер емблема ще пасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станала. Моята кола е О2 2006 хечбек и не е фейслифт. Намерих предна и задна емблема - 90 и 80 мм. а на колата ми като ги меря с фублер са 88 и 78 мм. Дали ще станат тези които съм намерил? Струва ми се, че има място и ще се съберат но не съм сигурен...

Редактирано от BKirchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Няма кой да ти даде категоричен отговор. Аз моите ги бях свалил и ходих с тях. Накрая де, след като взех една грешна.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Преди няколко дни емблемите пристигнаха, Качвам и снимка да видите как изглеждат. Утре ще си взема колата от бояджия, и ще пробвам да ги сложа :)

2prfapy.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Да не си поръчвал от ТЕЗИ  , че съм им хвърлил око. А и имат доста прилични коментари ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, емблемите са оригинални... излязаха ми 2те около 45 лв. Захващането на предната емблема е по-различно от тази на твоя линк. Утре ще се опитам да ги сложа и ще ви информирам какво се е случило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.