Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за покупка на Суперб


Class

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума, но се надявам скоро да стана и собственик на такъв автомобил.

Избирам семейна кола с която се надявам да изкарам поне 7-8 години. Спрял съм се на два модела автомобили, като единия от тях е Шкода Супърб, а другия е по-малкия му братовчед "Пасат Б5.5". Желая да е седан и по възможност с повече екстри/ по-новичък. Предпочитам да е бензин за да му сложа газова уредба (предполагам , че годишно ще навъртам от порядъка на 10 000 км). Прочетох доста из този форум, а и из другите, ориентирал съм се към 2 бензинови двигателя, но ако предложите нещо друго няма да се разсърдя . Единият двигател е 1.8Т, а другия 2.8и. За съжаление първия тип двигатели,а  и вторият в БГ много малко се предлага и все пак си харесах този екземпляр - "http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11424932807925309&slink=904mfm" - както и "http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11381222719614970&slink=904mfm". Предполагам, че всичко друго по двете коли е едно и също и поддръжката им ще бъде приблизително еднаква, но все пак Шкодата заради по-големия двигател / разход / данък ще натежи повече на семейния бюджет. Според вас колко пари ще са необходими за обслужването и на двата автомобила ? Какво Ви е мнението за двете обяви?

Благодаря за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата е много яка, продава се от около година, но тогава беше без регистрация. Предполагам, че може да е обслужена, но ако не е поне има каско и ГО. Пасата ако наистина е на 55к си е попадение. Гледам, че има мигачи в огледалата, а те се предлагат от края на 2004г. а този пише, че е 02г. Иначе обслужването на 2,8 е малко по-скъпо, но пък 1,8 има турбина, клапани и други неща за чупене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е някой я е купил и я продава, поради незнайни причини :) Да за пасата и аз имам много големи съмнения относно този точно модел, но ... Гррр, ще ходя да я гледам, за да видя, някакви съвети за какво да гледам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесал съм си тази колица, но имам въпрос относно някои функции и как може да се изпробват дали работят.

 

1. Гледам и се мая, филтър за твърди частици ?! ( :plate_please: ), според мен ако има нещо такова то ще е обикновен катализатор или бъркам?

2. GRA - Cruise Control - някой би ли споделил точно какво представлява GRA, карам съм кола с темпомат, но това според мен е нещо по-добро уж.

3. Servotronic - това животно за Шкода Суперб в основния пакет ли си е или в допълнителен ? - Има ли начин да се тества (предполагам, че уж с по-голяма лекота ще се вътри волана в ниски скорости)

4. Тъй като не съм карал кола с подгряв на седелки - бързо ли загряват, при евентуален оглед да се види това.

 

Това са малките въпросчета ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седалките за секунди се стоплят къде се вика.

На другите въпроси и на мен ще ми е интересно да се разяснят.

Иначе ми останаха очите по Шкодата. Рядък наблъскан с екстри модел. :plate_skoda:  :banger_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимките (тези отвън) на пасата са правени на паркинга на била в младост и са от преди поне 6-7 години. А и автомобил на 12-13 години на 55000 км. ми е малко съмнителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен виж го този супърб но не вярвай на истори и километри закарай го в еура тек да го проверят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственно ме притеснява малко поддръжката защото досега не съм карал кола с толкова горям двигател, но като гледах в еура излиза с малко по скъп от 1.8Т ако е пак супърб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така в еуратека дали наистина си заслужава да се дава на някаква диагностика - че има доста негативни коментари по техен адрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във всеки сервиз на някой може да не му се работи и да претупа задачите. :) Ако можеш сам да си направиш диагностиката е най-добре. В ЕураТек ще ти кажат поне истинския пробег на автомобила и дали и какви проблеми е имал по време на гаранционния му период, както и дали е обслужван редовно (тук няма какво да се обърка :) ).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

вчера гледах въпросната кола, закарах я и в сервиз, запазена е, поддържана е, ходовата част е наред, на компютъра излезе само грешка на Ламбда сонда, но майстора каза, че не е притеснително.

 

Мога ли да помоля за мнения относно този автомобил или някаква допълнителна информация за нея, тъй като от днес се надявам и аз да съм нов горд собственик на Superb :)

 

 

Благодаря на всички предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега съм карал 2 опела Вектра Б, Голф 2 (1983), Опел Зафира и всичките са на газ - какво разбираш под повече проблеми ? Карал съм и Пасат Б5.5, но дизелов като през 2011 година си му беше скъпа поддръжката и за дизелов автомобил, та не мога да кажа кое е било по-голям лукс, добре че замина - откраднаха го, че му беше тръгнала турбината, разхода му беше около 6.5-7 смесен, през същото време вектрата имаше около 7.5-8л разход смесен, което си е почти 2 пъти повече на тогавашни цени и на днешни. Затова ми се струва, че е по-добре да си я взема на газ.

Един пример:

Отиване до море - около 450 км. , връщане пак толкова, т.е 900 км. Нека сега сметнем разход на гориво при Шкода Супърб 131 к.с 1.9 - 5л/100км (по каталог е 4.6л/100), но да приемем, че е толкова - трябват 45 литра дизел, т.е 2.29 лв за литър - 105 лв. Ако изберем Шкода Супърб 1.8 150к.с - 8л/100 (по каталог е 6.8/100 но за бензин), ще ни трябват 72л, нека да са 80 литра - 0,94 лв/литър - 75 лева. Правим една калкулация и излиза, че на всеки 900 километра, ние спестяваме 30 лева, а тези сметки ги правим при факта, че смятаме само извънградско, където е силата на дизела, в градски условия е още по-голяма разликата. След 30 000 км, ще имаме изплатена газова уредба - т.е при мойто каране 1-2 години. Търся кола, която е тип семейна и смятам, че поне 5 години ще се кара.

 

ПС: Замислям се напоследък, че е по-голям избора на дизеловите и може да намеря по-бързо кола, но дизелите обикновено са повече карани и имат по-големи шансове за начални проблеми при покупката на автомобил втора употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.