Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

София - Панагюрище


yeti123

Recommended Posts

Здравейте, моля запознати за информация от къде е най-удачно да се мине за Панагюрище. Последно което съм чел, че пътя през Вакарел е в трагично състояние.

Благодаря предварително на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия маршрут google maps ми го дава през Горна Малина-Поибрене. Дали става пътя или да продължа към Пирдоп, и от там да отбия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... Последно което съм чел, че пътя през Вакарел е в трагично състояние...........

 

Последно минавах на Нова година ,  наистина е кофти . Не го препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

БГ мапс го дава по подбалканската до Пирдоп и от там в дясно (ако пътуваш от София).

Преди две години минавах пътя оттам и от Пирдоп до Панагюреще пътя е много зле осеян с дупки.

Аз бих минал по магистралата до Пазарджик и оттам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Преди 2 седмици ходих до Панагюрище. Минах през Вакарел - закърпен е пътя, нямаше дупки, като цяло е ОК. Беше през седмицата, никакво движение, даже изкефих - качвания, спускания, завои и природа от двете страни :) Иначе през Пазарджик ще е по-бързо предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е проблем малко повече път карай по магистралата Пазарджик-Панагюрище. Водих децата до там миналия месец и от там минах. Хем по бързо ще стигнеш, хем пътя е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Привет от Ауди Клуб България! Специално си направих регистрация тук, защото днес се върнах за София по пътя от Панагюрище през Вакарел. Знам, че темата е малко стара, но преди да реша да тръгна за София от Панагюрище потърсих информация за състоянието му в нета и се натъкнах на цитираното мнение по-долу от колегата Alexandar. Преди повече от 4-5 години минах оттам и се бях зарекъл повече никога да не повторя. В момента пътят като цяло е в лошо състояние (май все пак е по-добре отколкото преди години), в някои участъци има доста дупки. Бих посъветвал всеки, който има намерение да мине по него, да избере алтернативен маршрут.

 

Преди 2 седмици ходих до Панагюрище. Минах през Вакарел - закърпен е пътя, нямаше дупки, като цяло е ОК. Беше през седмицата, никакво движение, даже изкефих - качвания, спускания, завои и природа от двете страни :) Иначе през Пазарджик ще е по-бързо предполагам.

Редактирано от MadFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Лятото минавах от там - пътят беше ужасен, но гледката към Медет си заслужаваше тормоза на окачването :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

 

знам че темата е стара, но може би информацията ще е полезна и на други колеги, които решат да ходят до Панагюрище, за това искам да внеса малко яснота относно пътищата до там и състоянието им, та:

 

1) Първият вариант е София - Пазарджик - Панагюрище - за тези които не знаят, пътят е по магистралата и на детелината за Пазарджик се отбива за Панагюрище, като в Пазарджик не се влиза / градът остава на 9 км /. Като състояние това е най-добрият път, но е и по-дълъг с около 40 км., които обаче се "наваксват" като време, тъй като скоростта е по-висока по магистралата, а и след нея пътят е в много добро състояние.

 

2) Вторият вариант е София - Вакарел - Панагюрище - това за мен е един от пътищата, който разкрива много красиви гледки и месности, НО състоянието му не е никак добро след с. Белица / селото се намира на около 25 км от Панагюрище /, т.е. последните 1/3 от пътя е кофти - много малки и големи дупки около 10-15 км след село Белица, след това се оправя. Ако можете да ги преживеете тези 10-15 км - това е вашият път! Като време се взима горе-долу за същото време, като този през магистралата, НО е много по-красиво и приятно, поне за мен за път.

 

3) Третият вариант е София - Златица - с. Панагюрски колонии - Панагюрище - този път според мен е най-зле, особенно пътя от Златица до с. Панагюрски колонии. До Златица / около 70 км. от София / пътят е много добър, но след това е осеян с дупки около 25 км. Пътят от с. Панагюрски колонии до Панагюрище /10 км / е много добър.

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема пиша тук - не открих във форума линк към този сайт

http://dev.ivanatora.info/roads/ - състояние на пътищата

Предполагам ще е полезен на доста хора
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

2) Вторият вариант е София - Вакарел - Панагюрище - това за мен е един от пътищата, който разкрива много красиви гледки и месности, НО състоянието му не е никак добро след с. Белица / селото се намира на около 25 км от Панагюрище /, т.е. последните 1/3 от пътя е кофти - много малки и големи дупки около 10-15 км след село Белица, след това се оправя. Ако можете да ги преживеете тези 10-15 км - това е вашият път! Като време се взима горе-долу за същото време, като този през магистралата, НО е много по-красиво и приятно, поне за мен за път.

 

Вчера минах по този маршрут. Положението след Белица наистина е зле, но с бавно каране дупките се избягват. Останалата част от пътя е ОК. Даже и сняг имаше около пътя. Много е красиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Вчера минах от там. Пътя през Вакарел е красив , но още е кофти. И понеже който , каквото да ти говори, обикновено става дума за шкембе и бира, мога да препоръчам ресторант "Калето" срещу болницата ...

222.jpg
P_20180524_191732.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.