Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Най-доброто гориво е на Ромпетрол а всички останали са бълвочи на Лукойл.

Съгласен съм с теб колега, всички останали зареждат от рафинерията в Бургас, единствено на ЕКО не съм му проверявал откъде пристига горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега, всички останали зареждат от рафинерията в Бургас, единствено на ЕКО не съм му проверявал откъде пристига горивото.

От "Сакса".
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега, всички останали зареждат от рафинерията в Бургас, единствено на ЕКО не съм му проверявал откъде пристига горивото.

На шел - 100 oктановия е внос от Гърция! На Омв ако отвориш деловата книгата за вписано гориво на бензиностанцията - ще видиш, че за 100окт ти дават обикновенно 95 от лукойл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми вече е на 18 000 български километра. За това време съм наливал:

Газпром - 2-3 пъти (добре, може би по-висок разход от долните);

ОМВ Макс Моушън (много пъти, може би малко по-нисък разход за сметка на доволно по-високата цена);

По съвет на приятел с АУДИ - Шел Ви пауър Нитро+ - абсолютно съм убеден, че с ШЕЛ колата върви по-тихо от ОМВ  и може би (подчертавам - може би) харчи малко по-малко. 

 

Толкоз. Преди време бях взел да карам  тойотата на баща ми, карана само с Макс Моушън дизел. На връщане от Гърция налях в Еко-то до границата... Баща ми се обади на другия ден избеснял да ме пита защо колата не върви. На ЕКО обаче (точно тази на завод Електроника) съм зареждал години газ и бензин - и бях много, много доволен.

 

Извод - сега карам с ШЕЛ, бих карал и с ОМВ. Ромпетрол може да пробвам някой път.... И толкова. Старая се да карам само премиум нафтите, с надеждата, че те максимално се доближават до кръстена, скапана немска нафта :)

 

 

И само да добавя нещо - моля, четете внимателно. 100 не значи 100 октана. В повечето случаи това е просто търговско име, което разчита именно на това объркване!

Редактирано от Коко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ви утихват от горивото моторите незнам  явно имате чувствителен слух , аз 3 масла смених на моя дизел , гориво съм наливал с двутактово масло все така си трака дизелчето. разлика не намирам като я гоня вървии гори  като  я карам с малко газ  "пенсионерската" си е тромава и икономична. за сега не съм попадал на лоша нафта  да осетя разлика във вървежа. Можеби  защото съм с тди 90к.с. и не е мн претенциозен от към гориво.Зареждам си на една безименна бензиностанция заради цената 10-12ст надолу. туба-нафта като изпадне  и няколко пъти на лукоил и ромпетрол - не намирам разлика нито положителна нито отрицателна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съвет на приятел с АУДИ - Шел Ви пауър Нитро+ - абсолютно съм убеден, че с ШЕЛ колата върви по-тихо от ОМВ  и може би (подчертавам - може би) харчи малко по-малко. 

 

Потвърждавам за PD-мотор 101 к.с..

Няма по-добра нафта за този мотор в БГ до момента.

За по-мощните ДВГ това мнение не се отнася - те си теглят и без екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Както се доверих на ромпетрол сега и от там ще се откажа. Спирам да заредя до горе. По борд ми изписва оставащи 220км. Събрах 43 литра. Мисля че не е логично за фабия 45 +2л. разширение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръбите събират поне 5 литра. След първото спиране на пистолета ли спря да зареждаш? А пък и Бургаският ромпетрол май беше на франчайз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С обезвъздушаване Рапида събира поне 10 литра повече, пробвах го два пъти до Гърция. Според някой форуми на иформационнят дисплей може да се покава горивото необходимо за пълно зареждане на резервара, става дума за Рапид.

http://www.drive2.ru/b/1067735/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники , Не пълних аз и не платих аз :D Но се учудих като наблюдавах циферблата. А обезвъздушаването е това 45/2 , +2 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако средния разход за това и следващото зареждане (общо) е нормален значи не са те сапунисали. Аз наскоро при едно зареждане установих ненормално нисък разход, но при следващото по-висок и се изравниха нещата. По темата - аз зареждам на бензиностанции Круиз напоследък и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте впредвит за замерванията, че и външната температура оказва влияние за обема на резервоара. На топло събира повече от колкото на студено. Говоря за разлизка от 2-3л на цял резервоар. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб колега, всички останали зареждат от рафинерията в Бургас, единствено на ЕКО не съм му проверявал откъде пристига горивото.

ЕКО зарежда от където има.Един път от Гърция ама не всеки път има.После Лукойл  и от къде ли не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се доверих на ромпетрол сега и от там ще се откажа. Спирам да заредя до горе. По борд ми изписва оставащи 220км. Събрах 43 литра. Мисля че не е логично за фабия 45 +2л. разширение.

Грешиш!!!Аз също имам Шкода и тя е с 45 литров резервоар но аз лично съм си наливал с девински туби 50 литра нафта.Като имаш предвид че и вътре имаше около

3-4 литра.Да ти кажа и да те успокоя че колите ни имат освен 45 литра + още към 8-10 литра резерва.Така че спокойно не е от Ромпетрола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

В последно време зареждам само от "Круиз", защото имам отстъпка 10 ст. Доволен съм. Всъщност както каза и по - горе един колега, до сега не съм видял разлика в нито една бензиностанция. Разхода е еднакъв, шума също.

Що се отнася до резервоара - 45л. по каталог. Имам случаи при които без да е светнала резервата събира 45-47 л. с обезвъздушаване. Аз винаги го правя, защото минавам доста километри и тоя резервоар даже ми малее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да звучи като реклама, но поне за София, категорично ОМВ ! Вече цял месец, си правя експерименти - в момента в който Съби изпищи, че е гладен - т.е., изпише че му остава гориво за 60 км., зареждам /разлика, като разстояние м/у бензиностанциите - 2 до 3 км./ за 50 лева. При цена на 100 октановия /или заместителите му - 98 екто спорт, плюс, дрън-дрън/ от 2.49 лв/л, това са грубо 20 литра. С ОМВ Макс Моушън минавам 130-135 км., с Шел Нитро 100-105; с Лукойл Екто дрън-дрън 90-95; с Еко 100, едва 80-85... Изглежда смешно и пренебрежимо, но при Съби, това е разлика от 9/100 л/км, а това е много... На дълъг преход, когато Съби е милостив откъм консумация, разликата е 530 км с Макс Моушън, и едва 420-430 с Еко 100. Това е с пълен резервоар, в 4 експеримента...

Няма да стъпя в Еко !!!

П.С. ОМВ-то, е на ул."Опълченска", до Билла, след Шел, м/у бул."Сливница" и ул."Цар Симеон", Еко-то, е на бул."Шипченски проход", до Завод "Електроника".

Да не говорим, че картите за отстъпка, в Еко струват 2.50 лв./бр., а в ОМВ са безплатни - не е за парите, просто е смешно и тъпо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не звучи като реклама, но звучи абсурдно!

И все пак има някакво що-годе логично обяснение - количеството е прекалено малко за засичане в градски условия, а светването на резервата е много ненадежден индикатор (зависи силно от прекалено много фактори).

Разлика от повече от 10 километра не ми се струва възможна, и то при иделни замервания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Търси колонките с жълти лепенки ... нали си правят внезапни вътрешни проверки и са им верни броячите (+/- 20%) :D

За съжаление Еко не е това , което беше и пак за съжаление го установих по трудния начин .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб. Заради това, сега ще си направя експеримента "пълно-пълно", за 100 км/градско, на една и съща колонка.Не вярвам в чудеса, но - да видим... Обаче, извънградското е "бетон", та неочаквам съществена разлика и в градското - по едно и също време, в един и същи трафик, еднакво шофиране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареждай там където ти дава най-малък разход ... аз така преоткрих Петрол -а ... ОМВ не съм тествал , защото и от тях имам лоши спомени с газта , па и бензина им отдавна идва от Бургас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 км градско са крайно недостатъчни за каквато и да е статистика. Поне при мен варира от 5 до 9 литра за тия километри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боре, отвори следващият път - протоколите от доставките в ОМВто, в което зареждаш. Зачети мерените октанови числа и откъде идва това гориво. Там си пише слагани ли са и добавки. Поне преди 1,2,3 години сме спорили с приятели за ОМВ и 100 макс моушун им е с мерено ОКТ число 95 + добавки(неясни за мен, по преценка на управителя е количеството). Интересно сега дали са си оправили нещата. На ШЕЛ - винаги V power racing им е бил с мерено 100октана преди да се налива в колонката. На ОМВ само за кафе и цигари спирам...

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.