Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

На мен последния път като ми светна лампата сложих 10л. ОМВ макс моушън дизел. В началото не забелязах никаква разлика, но като стъпах на магистралата се изненадах. Със 120 мотора преди бучеше, сега спи, само вятъра се чува. И стрелката на разходомера(БМВ-то е със стрелка) показва литър надолу ( със 120 на темпомат). След това я напълних до горе с Шел в повер дизел нитро+. Върви по същия начин, само стана малко по-шумен мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен последния път като ми светна лампата сложих 10л. ОМВ макс моушън дизел. В началото не забелязах никаква разлика, но като стъпах на магистралата се изненадах....

 

:doubleup:

 

Значи, като ти светне лампата се предполага, че имаш още поне за 100км гориво. Това означава, чи си я смесил със съществуващата нафта и пак си доволен. Ами, ако е само чист Макс моушън? ............. :moto:

За ОМВ гарантирам, щото минавам по 6 000 на.....месец с тази нафта.

За личната кола бензин Еко, Петрол, Газпром, щото ми са на чалъм. Не намирам разлика. То и с нафтата може да е така, обаче за ОМВ - гаранция! Изпробвано. И разход и вървеж и палене в студа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при мен има някакъв проблем. Колкото пъти заредя на ОМВ било обикновен дизел или макс моушън все имам по-висок разход, вървежа се променя само като заредя в Австрия :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте "Круиз". Това е марката под която "Сакса фуелс" разпространява горивата си на дребно. Всичкото гориво е гръцко. Няма нищо общо с останалите бензиностанции. Зареждам дизел, по - евтино е, разхода е по- малък, а върви повече. Между другото всичко големи вериго без Лукойл взимат горивото от тях. Пред петролната база в Нови Искър е лудница от цистерни от всякакви вериги бензиностанции.

 

"по - евтино е, разхода е по- малък, а върви повече." те такова джувотно няма, освен по нескопосаните реклами!

 

"Няма нищо общо с останалите бензиностанции" <-->"всичко големи вериго без Лукойл взимат горивото от тях." как така всички зареждат от тях, а в същото време нямат нищо общо с останалите?  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NightSpirit не ми се спори. Не забравяй, че всяка верига, за дизела слага добавки. Ако искаш пробвай, ако не, здраве. Всеки има право на мнение и аз споделям моето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при мен има някакъв проблем. Колкото пъти заредя на ОМВ било обикновен дизел или макс моушън все имам по-висок разход...

Явно и при мен има подобен проблем с ОМВ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за Ромпетрол.

Няколко пъти карах само с ОМВ Макс Моушън,но като сипах веднъж на Ромпетрол от тогава само там.Върви доста по-добре от ОМВ и им станах фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май излиза, че да заредиш качествено гориво е малко стрелба в тъмното. Аз мисля следващия резервоар да е с макс моушън дизел. А за бензин зареждам от където ми падне, на 120-ката няма как да се усети разлика от горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте "Круиз". Това е марката под която "Сакса фуелс" разпространява горивата си на дребно. Всичкото гориво е гръцко. Няма нищо общо с останалите бензиностанции. Зареждам дизел, по - евтино е, разхода е по- малък, а върви повече. Между другото всичко големи вериго без Лукойл взимат горивото от тях. Пред петролната база в Нови Искър е лудница от цистерни от всякакви вериги бензиностанции.

Горивото на Сакса е Гръцко,толкова колкото ние сме Французи.Недей се залъгвай.Взимат от Лукоил на едро и препродават горивото на по ниска цена и затова има цистерни толкова много.Най-доброто гориво е на Ромпетрол и Ви гарантирам на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивото на "Круиз" наистина е гръцко. Идва с авто и жп. цистерни от Солун. Сигурен съм в това, а с Лукоил изобщо не търгуват. А че Ромпетрол също са добри съм съгласен.

Редактирано от ivanstoyanovvvv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и при мен има подобен проблем с ОМВ :)

+1 и от мен!Още преди да купя Шкодака спрях да спирам при тях(е,освен за кафе и WC).Всъщност пробвах ги и със Шкодата от немай-къде веднъж-дваж,ами не-мерси!Ръмжи само и НЕ върви!Кат' си купя Мадара може и там да спирам!

Иначе в БГ зареждах на Еко-добре са,напоследък на РомПетрол-колата върви +/- две идеи по-добре.

Като съм навън първото ми зареждане е на излизане от Словения и оттам нататък карам "друга кола"....да не говориме с френска нафта как е...

и разхода пада също...

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък точно на задномоторката усещам разлика в горивото. С лош бензин тотално умира по баирите. С читав бензин катери осезаемо по-добре. С Октавията не намирам никаква разлика в нафтата като разход и вървеж. 98% от зарежданията ми са Еко нафта. Няколко пъти Омв и 1 път Шел, само за проба. Разлика 0. И продължавам да си сипвам само на Еко, имам карта и ми е на път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на OMV Maxx Motion е внос от Австрия,а другия е луКойлски.

Това не важеше ли за Alpin Diesel-а? BTW Къде изчезна това маркетингово творение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зареждал съм на почти всички вериги и мога да кажа,че навсякъде горривото е почти еднакво мой познати,които имат автопарк,изминават доста километри ,според тях горивото на бензиностанции газпром е най-добро,но в София нямам удобна за това зареждам най-вече на лукойл,никога не съм имал проблем с горивото

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги усещтате тези неща с горивото,нямам идея?

Десет години зареждах на Шел,след това вече над десет години съм клиент на ОМВ в БГ и Европа(смених веригата ,защото имат бензиностанция близо до офиса ми,пък и търговските обекти са им най-добрите),разлика,кой знае каква,не съм усетил,нито от към вървеж,нито от към разход.Карал съм и бензинови, а последните десетина години само дизелови коли,нови и стари и проблем с горивата не съм имал!(рядко зареждам от други вериги)

Това е по отношение на ШЕЛ и ОМВ. :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ШЕЛ НЕ! Първо зареждане на ШЕЛ и смених дюза на колата, а атв-то ми започна да пуши като дизел. Второ зареждане на бензиностанция с шел горива и таблото ми стана като дискотека и това продължи 400 км докато не сложих ОМВ 100 окт и добавка за 20 лв. Появи се и проблема с изпушването. Приятел, който караше след мен, познаваше кога тръгвам да изпреварвам, тъй като колата изпушваше като дизел. Относно грешки които трупаше няма да разказвам, защото ще напиша роман ако тръгна да ги изброявам. В момента зареждам на Газпром и съм много доволен от отстъпките, които предлагат. Разлика в разхода не виждам, тъй като не съм примерен шофьор, но поне колата се държи добре и отстъпките си заслужават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз последните 13 години, и нямам дори и един единствен проблем!

Става въпрос и за газ - Skoda Fabia 1.4LPG, и за бензин - VW Jetta 1.6, Skoda Fabia 1.4MPI, Skoda Octavia 1.6FSI и Skoda Octavia 1.8TSI, и за дизел - Peugeot 206 2.0HDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е абсолютно безсмислена! Един не е доволен от ШЕЛ, друг от ОМВ, трети от ЕКО и т.н. ......................

 

Какъв е извода? Да не зареждаме никъде ли?!?!? Както каза Чавдар, аз също не съм имал проблеми никъде от никоя бензиностанция, а пътувам доста из страната и зареждам, където ми падне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно безсмислена! Аз зареждам на ЕКО защото ми е най близо и удобно.

Зареждал съм и от Лукойл,и от Шел,ОМВ и колата все си върви доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не намирам разлика(може би защото от скоро карам дизел) . в последно време зареждам на две малки бензиностанций на един собственик са, но разликата в цвета на нафтата от двете е видима незнам как да кача снимки тук. Едната е почти прозрачна в малко шише от минерална вода , а другата е с цвят на олио- можеби раждивите резервоари я оцветяват повече

http://dox.abv.bg/files/listtree

Редактирано от goro21
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.