Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качество на горивото.От коя бензиностанция зареждате и защо?


milen1914

Recommended Posts

Благодаря за отговорите и коментарите по темата за Пушещото Рено - сценик след зареждане на 154 км от бензиностанция на Лук ойл /в посока Бургас/. Все пак никой не ми е дал линк към лаборатория, или адрес на лаборатория, която би ми изследвала горивото за боклуци и пр. "подобрители". То е ясно, че като заредя след празниците качествено гориво от някоя бензиностанция и проблемът ще изчезне /ако не се прецака двигателят или някой компонент/. Ето как могат да се правят печалби по време на празници. Нула контрол, нула респект. Странно е, че оплакването е към причинилият го. Нещо повече. Контролът е пак негов и няма възможност за арбитраж. А би трябвало, наложително е на всяка колонка за гориво да има стикер: За независим анализ на съмнително гориво, можете да ползвате услугите на Лаборатория ......Следва линк към сайт на някоя от многобройните комисии, които се грижат било за здравето на хората, било за здравето на колите, за качеството на горивата, който да съдържа списък с оторизирани лаборатории. Това разбирам аз за подход. А всичко останало са шмекерски номера. Вече 12 часа минаха от възникването на проблема, а още никой не ми е дал адрес на независима лаборатория. Нямам желание да ползвам лаборатории на Лук Ойл и на свързани с Лук Ойл лаборатории. А и доста търсих в интернет. Не намирам. Продължавам да се надявам. Много лучена работа. 

В интерес на истината има и съвпадения. Но за да съм сигурен, че вината не е във въпросното гориво и във въпросната бензиностанция искам да го изследвам. Но пък е факт, че пушенето, гадната миризма, загубата на мощност се появиха веднага след зареждането на резервоара "до горе" на въпросната бензиностанция. А, бе Таран - Кольо! Зареди там за 5 лв. колкото да стигнеш до някой сигурен източник на гориво! Там, където винаги си зареждал и където никога не си имал проблеми.

Редактирано от bhbp.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чукни в гугъл "изследване на гориво" и се свържи с някоя лаборатория. Интересно ми е да видя как някой ще извади 500-1000 лева за изследване на гориво. Това е положението. Изследване в стил CSI Miami, NYC или Las Vegas за половин цигара време няма!

А за пълненето догоре не ме разбра. Допълваш всеки свободен обем за 600-700 км, тоест зареждаш 5-10 литра непрекъснато, за да подобриш горивото. А ако е толкова зле все пак, направо източи резервора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти два линка

https://www.sgs.bg/

https://www.bulgarkontrola.bg/

Ако искаш мога да съдействам а едното място ;)

ДАМТН-то мисля, че нямат собствена лаборатория.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето проблеми с горивото, не са проблеми с горивото. Субективният фактор е огромен и аз лично не приемам "Колата беше 6, аз си я познавам" за аргумент. Но там където има проблем, дизел е. Прекрал съм не знам колко тона бензин зареден в различни точки на България и Европа през 5-6 автомобила, проблем не съм имал. Някой от колите са били нови, други са били на поне 200К.

Като оставиш 1000 лв. за анализ на неконтролирана проба (щото не се знае в резервоара ти какво има, което ще замърси горивото), по-добре ли ще се почувстваш? Удари една студена вода и си реши проблема с колата. Не зареждай повече на Лукойл за собствено успокоение и това е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Винаги съм сипвал 100 октана на Шкодата, а преди това и на Леона.

Но откак колата е мапната с т.нар. "високооктанова карта" на APR, мога да правя разлика между 100 октновия на ОМВ и 100 октановия на Шел. С Шел колата върви повече. Разбира се не е много повече, просто се усеща разликата. Което не прави 100 октановия ОМВ лош, разбира се. От време на време сипвам и от него. Ако информацията ми е вярна и Шел, и ОМВ в България ползват един и същи доставчик (зареждат от складоветете на Сакса), като разликата е "само" в добавките, които ги бъркат пак там (в Сакса).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е. От близо година смених ОМВ с Шел имено поради тази причина. Не само за 100 октана на едната кола, но и за дизел (vpower) на другата. До скоро Шел се славеха с едни от най-лошите горива. И аз съм си патил от тях, включително навремето от газта. Явно са решили да си изградят отново добро име. Незнам дали е така на всичките им бензиностанции. Зареждам на Малинов в Младост и на околовръстното след НИМ, посока Младост.

 

Преди седмица пробвах и заредих 100 октана на Еко на Царско село. Мисля, че рс-ката го хареса една идея повече.

 

Имам познат със служебна дизелова Октавия 3. През седмицата зарежда със служебна карта от ОМВ. Уикендите си плаща сам горивото, не краде от фирмата. И тогава сипва на Шел vpower. Защото му харесва повече от ОМВ max motion.

 

Това, което не ми допада в Шел е, че нямат обявени цени на всичките горива. Разбираш актуалната цена на 100 октановия чак като вдигнеш пистолета от колонката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Mishelle написа:

Точно така е. От близо година смених ОМВ с Шел имено поради тази причина. Не само за 100 октана на едната кола, но и за дизел (vpower) на другата. До скоро Шел се славеха с едни от най-лошите горива. И аз съм си патил от тях, включително навремето от газта. Явно са решили да си изградят отново добро име. Незнам дали е така на всичките им бензиностанции. Зареждам на Малинов в Младост и на околовръстното след НИМ, посока Младост.

 

Преди седмица пробвах и заредих 100 октана на Еко на Царско село. Мисля, че рс-ката го хареса една идея повече.

 

Имам познат със служебна дизелова Октавия 3. През седмицата зарежда със служебна карта от ОМВ. Уикендите си плаща сам горивото, не краде от фирмата. И тогава сипва на Шел vpower. Защото му харесва повече от ОМВ max motion.

 

Това, което не ми допада в Шел е, че нямат обявени цени на всичките горива. Разбираш актуалната цена на 100 октановия чак като вдигнеш пистолета от колонката.

 

Тоооо... на Шел всяка бензиностанция има различни цени :) Не са уеднаквени, като за верига /ама то и на другите е така, като се замисля/. Например много пъти съм виждал как цената в Шел-а на бул. Никола Мушанов е по-ниска от следващия Шел, който е близо до бул. Константин Величков /имат-нямат 2-3км разстояние един от друг/ - цени от 8-10ст разлика се въртят (вторият е винаги по-скъп). Шел-ът на Драгичево пък е най-евтин от всичките, които ползвам - в определени дни цените имат разлика от порядъка на 7-8ст надолу.

 

Последните 3-4 резервоара зареждам на Авиа - горивото за сега е добре... но аз не мога да го хвана, дали е зле, защото си бъркам добавка и слагам на всеки резервоар и малко или много - подобрява работата на двигателя. Колата работи малко по-тихо и върви по-леко (за обикновения дизел става дума). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, cuca7 написа:

Какъв е смисала да сипваш евтина нафта и да слагаш после скъпа добавка?

 

За да си сигурен, че реално караш с добавка, а не само че си платил за такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, cuca7 написа:

Какъв е смисала да сипваш евтина нафта и да слагаш после скъпа добавка?

 

 

Това го правех, когато бях на 19-20г. Наливах или мега скъпата нафта, или евтината и "бухах" добавки на Лики Моли за по 12-15лв/резервоар. Точно за да знам, че карам с добавка, а не да вярвам на реклама, както ти е казал stanley


Реално така не ми излизаше много по-изгодно, но знаех, че карам с добавка и си беше окей :) Сега си купувам двутактово масло, и с един литър за 10лв карам около 3-4 резервоара - разлика има, усеща се. На 70 литра нафта слагам около 250мл 2Т масло. Нищо не чука, нищо не трака,  утихна колата, нямам проблеми с палене, не пуши, няма никакви странични ефекти и т.н. Маслото е на Кастрол 2Т 1л - червена бутилка, бездимно. 

 

Като се замисля, ако карам без добавка с евтината нафта, наблюдавам разлика при всяка една бензиностанция и автомата си играе с предавките непрекъснато... с добавка натискам по-леко газта, а автоматика не се чуди на коя предавка да се движи ;) Разлика има - не е плацебо ефект. 

 

В страните с по-хубаво гориво хората изобщо не ползват добавки в горивата си, просто нямат нужда от това. Обаче тук можеш да видиш всякакви изпълнения и по-добре да си знаеш, че си си сложил, отколкото да си плащаш и да си мислиш, че всичко е окей. :) Всяка партида на една и съща бензиностанция /като обект/ е съвсем различна.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,по белия свет не сипваш добавки а качествено гориво отг колонката.

Но тука нашта прекрасна рафинерия бълва "качествено гориво".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, cuca7 написа:

Хм,по белия свет не сипваш добавки а качествено гориво отг колонката.

Но тука нашта прекрасна рафинерия бълва "качествено гориво".

 

Абсолютно.... Всички горива се зареждат от едно и също място - най-много от две места и са с "повърня-качество", под ниво 0, дори - добавката оправя всичко до "ниво 0" и отива на бензиностанцията. От там всеки се оправя сам... или просто не се занимава и си го кара... 

 

Между другото - не се е променило нищо в шофирането ми, а откакто слагам маслото, разходът падна от 10.3-10.4л/100км на 9.5-9.6л/100км. Малко падна, ама нямам друго обяснение, защото не се е променило нищо друго. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, shaft написа:

 

 

 

Последните 3-4 резервоара зареждам на Авиа - горивото за сега е добре... но аз не мога да го хвана, дали е зле, защото си бъркам добавка и слагам на всеки резервоар и малко или много - подобрява работата на двигателя. Колата работи малко по-тихо и върви по-леко (за обикновения дизел става дума). 

 

Тези са на мой приятел и от това което сме говорили гледа да е възможно най-чисто горивото.

Конкретно за бензина твърди, че неговият 95 е равносилен на 98.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Milen Dimitrov написа:

 

Тези са на мой приятел и от това което сме говорили гледа да е възможно най-чисто горивото.

Конкретно за бензина твърди, че неговият 95 е равносилен на 98.

 

 

Да, на мен ми е удобна доста и двете коли там зареждам. На другата кола не съм слагал добавка в последните резервоари и нямам проблеми с нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си бухам Круиз (Сакса) над 4 години. Няма засечки. Добавки йок, само на 5-6000 км по един DPF Cleaner на Wynn's. Иначе на малките коне бързо се усеща нафтата що за стока е. Скоро пътувах в чужбина и с първото зареждане в Унгария получих ремап 10 коня :) 

Редактирано от JORDITO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Някой може ли да сподели актуални впечатления от нафтата на Марешки в Бургас или близката до него Инс петрол (в южната част на града)? Предстои ми пътуване към София на връщане от морето и се чудя дали да не пробвам някоя от тях вместо Еко, на което традиционно зареждам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Бургас напоследък зареждам на си ен джи на пътя за Долно Езерово (дизел) и нямам оплаквания. Цената обикновено е като на марешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За огромно мое съжаление не ми беше удобна Авиата, която изненадващо за мен (за бензиностанция в България) предлага страхотен дизел (много ме кефи как върви колата с горивата им, леко ускорява и върви приятно), и заредих на OMV на магистралата, след кръговото на Перник в посока София... Съжалявам дълбоко, че направих тази грешка, направооо отврат... :( Колата не върви, натискам газта над 50% и не иска да върви, както върви с горивото на Авиата - с тяхното галя педала, а зареждам от по-евтиния дизел... Доволен съм от ОМВ, по принцип, но явно трябва да се подбират обектите им...  С тоя дизел, който заредих от тях, двигателят бучи, скоростната кутия се чуди какво да прави с предавките, все едно ми държат спирачките - давам газ и колата се движи сякаш дърпам каравана... и като за капак, вчера сутринта паля студен двигател и изпуши страшна мизерия отзад с колебания в оборотите, докато се развърти двигателя за секунда-две... направо най-скапаната нафта, която е виждала тая кола... а аз не съм я глезил никога с нафтата, както Шкодата глезех, просто това е най-скапаната нафта, която е виждала - явно уцелих отвратителна партида.

 

Вече знам... Дори да свети ламБата, няма да спра там. Специално този обект на OMV отива в графа "ЛукЯл" (Лукойл), където спирам само за тоалетна. :(

 

Това е обектът за който говоря:

image.thumb.png.862b4a61243a52521c6ad35d2cbb7e0d.png

 

От този петрол, който е преди кръговото на Перник, също съм доста доволен, въпреки, че горивата са им от Лукойл, но явно сме уцелили супер гориво, защото колите палеха и вървяха доста леко.  Просто аман от лайнарщини, вече... един път ще е супер, другия път ще е пълен боклук... :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя опит с OMV е с тази на бул. България. От там съм сипвал газ и нивата почна да гасне, да и играят оборотите и да върви едвам едвам ... до следващото зареждане на Лукойл. 

Дизел ми се е налагало да сипвам на OMV един или два пъти и не съм бил очарован.

Бензина им го ползвам основно за косачките, но напоследък и него го взимам от Лукойла.

Като цяло тая верига я избягвам по сякакъв начин в България. В Австрия и Словения редовно зареждам дизел и си върви повече от прилично.

А да спираш на Лукойл за тоалетна си е мазохизъм ;) В сравнение с OMV кенефите са им ... кенефи :( Поне в това отношение OMV-то са по-добри. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, PRR написа:

Моя опит с OMV е с тази на бул. България. От там съм сипвал газ и нивата почна да гасне, да и играят оборотите и да върви едвам едвам ... до следващото зареждане на Лукойл. 

Дизел ми се е налагало да сипвам на OMV един или два пъти и не съм бил очарован.

Бензина им го ползвам основно за косачките, но напоследък и него го взимам от Лукойла.

Като цяло тая верига я избягвам по сякакъв начин в България. В Австрия и Словения редовно зареждам дизел и си върви повече от прилично.

А да спираш на Лукойл за тоалетна си е мазохизъм ;) В сравнение с OMV кенефите са им ... кенефи :( Поне в това отношение OMV-то са по-добри. 

 

Аз също зареждам извън България основно и само на OMV, където има, нооо... нищо общо няма с нашите, това е ясно... Бях си доволен от този ОМВ на затвора в кв. Банишора - хубаво си вървеше колата, както и от този на преди бул. Житница в посока Овча Купел. От Лукойл съм имал само проблеми (3-4 резервоара и никога не съм бил доволен), същите неща се случваха с тяхната евтина нафта, като тази сега от ОМВ. Веднъж бях заредил в Сърбия на магистралата и колата пушеше черно отзад и не вървеше много-много... а колко хора извадиха от филтрите си само "кал" от Лукойлската нафта... затова не ходя /от предразсъдъци най-вече/... преди съм зареждал и бензин от тях на Астрата, ноо... това беше преди 10 години.    

 

За кенефите - аз много рядко съм влизал (2-3 пъти за 10 години), дори не слизам от колата, жените там да ходят... те им правят доста по-редовни проверки :D :D:D

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Аз пък, от около 10-ина Години, зареждам Нафта на 95% само от "Лукойл" (а в 95% от тези 95% пък само от два конкретни обекта), като сипвам по-евтината. Нито един проблем не съм имал. Понякога се чудя, колко ли може да е разликата в разхода, между хубава и лоша Нафта, защото с по-евтината на "Лукойл", аз постигам доста ниски разходи, от сорта на 3.7 л./100км. ("Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.)", за преход около 300 Километра без спирания (смисъл, не е за една права отсечка от 5 километра, примерно) - разбира се с бавна скорост и много плавни ускорения, но все пак е факт. Ако е лоша Нафтата, какви ли разходи ще постигам с хубава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата седмица ходих до Халкидики да видя как са тайфуните и циклоните. На отиване заредих до горе на Еко Петрол (плюс Бардал БДЦ), зад Инфинити на Цариградско и на последния Шел преди границата допълних 15л обикновен дизел (зарадваха ме с 5ст отстъпка за литър защото платих с карта на Експрес банк/ ДСК ).

За първи път ми се случва колата да ми даде по-нисък разход на връщане от Гърция.

 

На отиване тръгнах в 6 сутринта и на границата съм чакал 30-40 мин, след това в Солун хванах някакъв бонус и 20 мин. се влачих в колона на околовръстното (нещо като ефекта Плиска :), нямаше катастрофа или полиция, но колоната не вървеше) след това пак силен трафик и задръстване около разклона за Касандра.  Разхода на отиване - 6.1 с климатик на 30% от времето.

 

На връщане тръгнах в 21:30ч от Ситония и хванах пак някакъв бонус - много силен трафик, в моята посока, чак до Солун. Около Серес ме валя силен дъжд. След това бях почти сам на пътя. Разход на връщане 5.8, с климатик на 50% от времето, заради влагата и дъжда. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...
На 28.04.2019 г. at 2:11, bhbp.bg написа:

Темата за качествата на горивата никога не ме е вълнувала. Сигурно защото винаги или почти винаги съм зареждал на OMV. Но!

Днес заредих т.нар Супер дизел на 154 км в Лук Ойл в посока Бургас. Кой дявол ме накара! След това колата веднага запуши, загуби мощност.

Обадих се на телефона за коментари и съответно ме свързаха с някакъв представител. Той ми обясни, че могат да вземат проби само в мое присъствие и само в работен ден. Нали се сещате колко пъти тази нафта ще се подмени за 2-3 почивни дни. Освен това да хукна отново от Бургас към Пловдив ми е наистина невъзможно. 

Опитах се да намеря някъде лаборатория, където да дам дизел от резервоара за изследване, да се види защо така пуши и защо не тегли, както обикновено. И изненада - няма достъпна такава услуга. Предполагам, че не е случайно. Че то какво ще стане, ако всеки започне сам да си изследва горивото?! Та те и сега само съобщават, че правят проверки и откриват нередности, но кои са бензиностанциите, които предлагат некачествено гориво не казват. Явно е голям проблем да ги посочат, за да не накърнят нечии икономически интереси. А на интересите на водачите и техните МПС - та - майната им. Както се казва - имат право да се жалват на арменския поп и имат свобода на словото. 

Моля ако някой знае къде може да се даде гориво за изследване - да каже.

Иначе, дали ще зареждам в Лук Ойл мисля че на всекиго е ясно. Така или иначе, чувствам се 100% измамен. 

Освен това колата - Рено Сценик пуши ужасно и замърсява въздуха, а преди това не можеше да се разбере, че двигателят работи. Притеснявам се и за по-сериозни проблеми по двигателя, защото, ако някоя от колите ни се потроши поради некачествено горимо - децата ни ще останат гладни, голи и боси. Не, това е просто нетърпимо и крайно несправедливо! 

Моля за извинение, че нямам шкода, но темата за горивата е еднакво важна за всички ни. 

Доста вода изтече от април 2019 год. до 30.06.2022. 

Поднасям извинения на Лук Ойл! Проблемът е бил в колата. Спукан маркуч на турбото. Просто моментът на зареждането и спукването са съвпаднали. Ако бях някаква гад, можеше да напиша, че поради лошо гориво ми се е спукал маркучът на турбото, но не, приятели. Та така. Всички мои забележки и обвинения към въпросната фирма, въпросната бензиностанция и гориво да се смятат за невалидни! Оттеглям ги! Не съм бил прав. Извинявайте, моля! Продължавам да зареждам при Вас и съм доволен. Впрочем винаги съм бил доволен, до въпросния случай. Но за него Вие нямате никаква вина! Реакцията ми беше прибързана, непремерена и несправедлива! Още веднъж, поднасям публично своите извинения!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.