Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 1.6 ТДИ 90к.с. след 2010 мнения


setbul

Recommended Posts

Здравейте колеги ето ,че дойде време да подменя стара фабийка(1.4 мпи 2002) с нещо по ново което естествено да е пак Фабия :eusa_clap: .Насочил съм се към горепосочения модел 1.9 тди 90 к.с.  Ще съм благодарен ако собственици на модела или хора които карат модела споделят впечатления.Разбира се нещата които ме интересуват са стандартните(реален разход,цена консумативи и подръжка,поведение на пътя и т.н.).Благодаря предварително :)  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2010 ТДИ моторът е 1.6, не 1.9. Иначе като разход - извънградско 5/100, градско много зависи от условията, поведение на пътя - съвсем прилично, даже доста добро за параметрите си (разбирай, няма да се задъхаш, докато изпреварваш, няма да усетиш недостиг на мощност), двигателят е съвсем подходящ за това купе. Поддръжка и консумативи - в рамките на стандартното (много зависи къде я обслужваш и откъде и какви консумативи й купуваш) - не са баснословни цените, но пък и не са съвсем ниски. Като слаби неща, които досега съм установил, мога да отбележа:

 

1. ДПФ филтъра, който така или иначе си е болка за всеки дизелов двигател (запушва се и влиза в регенерация относително често, особено ако колата се кара предимно градско, трябва да се "прочиства" чат-пат с едно каране по магистрала с малко по-високи обороти

2. сглобката и пластмасите в купето - евтинджос, пестили са от всяка бурмичка, пластмасите скърцат бая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе йавка, мотора е 1.6 ...соррри :rolleyes: ....относно филтъра за твърди частици....добре ли е да се премахне или само при нужда да се издуууухва на магистралата :)  :) :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз моя като се задръсти окончателно, ще търся хирург да го ампутира. Засега го държа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.