Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Среща за Клубна фотосесия - Копривщица 16.05.2015


pigoff

Recommended Posts

Привет, Колеги!
За много години на всички! Нека новата 2015г донесе на всички ви само приятни емоции!

След дълго размишляване от моя страна над въпроса: "Как да събера тез красиви Шкоди да им осъществя една фотосесийка ?", стигнах до извода, че просто трябва да ВИ предложа, а пък решението - както дойде.
Аз се заемам със отговорната задача да осигуря професионално заснемане и обработка на избрани от вас Шкоди. Единственият проблем е че ще си бъда в БГ от 1 до 24 май.
Единствено трябва да измислим начин да се съберем на красиво и широко място (даже не е необходимо да е на природа) с добър заден план.
Призовавам колегите от цялата страна да съдействат с информация и предложения! Благодаря ви.
Колеги, фотографи - съфорумници, не бих отказал всякаква помощ и идеи.
Предлагам това да бъде групов Проект, който да бъде реализиран и за в бъдеще.
Пишете, моля ви, какво мислите по въпроса! За сега е само брейнсторминг, но с общи усилия съм убеден че можем да го осъществим.

Аз ще нося със себе си и мини принтер. Най-добрите кадри ще пуснем веднага на хартия за да може да прециним и на пипане как са снимките. От моя страна всички получават:
1. Качествени снимки
2. Качествени обработка и предпечат

3. Доста безплатни снимки 10х15см на момента (ще взема 1 пакет от 108бр със себе си)
4. Авторските права остават за форума

 5. Скъп спомен и щастливи мигове с лачените Шкоди.
   (Всичко това е безценно!)


Ще ми бъде необходима единствено стълба минимум 2метра. Надявам се да може някой колега да я осигури !

Най-важното е автомобилите да бъдат измити много добре. Това ще съкрати процеса за обработка със пъти.
Понякога в "лошо" време сатават по-драматични кадри. Но тогава е от съществено значение дали автомобила е пастиран добре.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Вече мога да потвърдя дата и място на събитието :
 

Събота 16 Mай 2015 - град Копривщица !

Аз ще бъда там от 15 до 17май.
Програмата остава такава, каквато предлагам докато не съгласуваме нещо друго.
Предложения са винаги добре дошли!
Колегите с GoPro могат да помогнат в случая с видео материал. Аз също ще гледам да взема един с мен.

Ще избера подходящи места за снимане. Ще наснимам града, ще направя програма за деня на снимките и ще я публикувам тук.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ПРОГРАМА:

В деня на заснемане ще се случат евентуално два сценария.

При Слънце:

 - Снимки на изгрев + детайлни снимки
 - Закуска
 - Снимки на слънце с изглед към града от високо
 - Обяд
 - Свободна програма
 - Снимки на залез
 - Снимки на сумрак
 - Вечеря
 - Нощни снимки

При дъжд:

 - Мрачни снимки със сутрешна бистрота на въздуха със включени дневни светлини и габарити
 - Закуска
 - Детйлни снимки на автомобилите
 - Обяд
 - Свободна програма
 - Снимки на залез в движение и следи от фарове и габарити
 - Снимки на сумрак
 - Вечеря

* При евентуално проясняване на луната ще включим и нощни снмки на лунна светлина, но това само след дъжд.

Ако имате някакви други идеи или възръжения, моля споделете!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

НАСТАНЯВАНЕ :

Еdit mRt :

Настаняването ще е индивидуално и всеки сам ще избира и резервира мястото за нощувка (хотел , къща , стая и т.н.)

Има достатъчно варианти за различните вкусове.

Използвайте търсачка в интернет за контакт с избраното от вас място за преспиване. Винаги се обаждайте, понеже информацията на сайта и цените може да не са актуални!

 

Митко ( pigoff )   НЕ ОТГОВАРЯ ЗА ЛЕГЛОВАТА БАЗА !

 

Няколко примерни варианта :

 

Лукс:
http://www.dyulgerite.com
Цена за цяла къща, състояща се от 3 стаи = 250лв/нощ с включена закуска, фитнес, сауна и паркинг

Нормални:
http://www.nenchova-kysta.com
Разполагат с 1ап. и 5двойни стаи. Цена за цяла къща 250лв/нощ. Цена на двойна стая 35лв, Апартамент 60лв.

Бюджетни:
http://planinski-rai.hit.bg
6двойни стаи и 1 тройна. Общ брой легла 15. Цена на легло 15-17лв/нощ

 

п.с. Ако някой има преки наблюдения и впечатления за други места , може да ги сподели в темата

 

Разбира се има и много други оферти за тези, като мен, които искат да нощуват.
За останалите колеги, които нямат възможност или време да нощуват и желаят само да присъстват за деня на сесията няма да има никакъв проблем.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

Бих искал да знам приблизителната бройка на участниците за да мога да избера подходящи места за снимките.

Нека всеки, който е решил да участва да се преброи с мнение тук. Благодаря ви!

Примерно (+1 Октавия 1 , +1 Фабия 2 и т.н.)

Колегите, които ще останат с преспиване да пишат тук и по едно ЛС.
Колегите, които ще присъстват само в деня на сесията да пишат тук

Също бих искал да призова Пловдивската Колегия да "агитират" Анастас! Благодаря ви.

 

С нетърпение очаквам да Ви видя всички!

И малко тийзър :)
http://pigoff.snimka.bg/automobiles/alfa-romeo-giulietta.852106.34800084.big

http://pigoff.snimka.bg/automobiles/wrc.855840
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • pigoff

    16

  • mRt

    10

  • masterOne

    6

  • Lachezar

    5

Най-много писали в темата

Чудесна идея! Миналата година, имаше подобна идея, но за жалост нямаше достатъчно време за организация. До м.Май има немалко време, надявам се да успеем да организираме подобно мероприятие! Аз съм готов да съдействам, с каквото мога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за и доброволствам за снимки, идеи и каквото друго е необходимо. Нека видим колко ентусиасти има и да започне наистина брейнсторминга.

Живи здрави - там сме !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на колегата pigoff е супер.

От името на клуба му благодаря за желанието и инициативата!

Предложеното място (Копривщица) също е много добро. Хем ще спретнем чудна фотосесия, хем ще направим готина мини национална среща с добро хапване и пийване.

 

Да се чувстват поканени всички, без значение от коя част на България са. Единствените две условия са - добро настроение и чиста кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъствието не е задължително, а пожелателно! Тъй като, освен качествен снимков материал, ще присъстваме в невероятна компания! 

Силно се надявам обаче да присъстват колите на Самуил, Пепи PRR, Маджо, Ники Любомиров, Искрен, Анастас със Ръдждата и Шхондата, Елишка, Жоро 120Л, и още много други... да не изброявам, че ще обидя някой!

Всички ВИЕ, със изпипаните автомобили, вложили толкова много любов в тях, ще бъде жалко да нямат поне една свестна снимка.

Колкото по-късно, толкова по-добре. И двете дати ме устройват напълно. Аз дори смятам да поостана 3-4дни там. Да се насладя напълно на истинската неподправена БГ архитектура и майсторство.

По-късно месец Mай въздуха става по-топъл и издига нагоре прахта и мърсотията, пък и зеленото ще е по-приятно за гледане. За цветовете на къщите няма две мнения. Калдъръма е уникална настилка за снимки. 

Ако някой от вас има нужда от съвет как да си полира автомобила сам, нека ми пише ЛС, ще му обясня какви препарати да си вземе и как да ги използва. 

 

Аз няма да съм със страхотната и красива Алфа, понеже трябва да си прибера V6-цата в БГ. И най-вероятно ще бъда с нея. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всички ВИЕ, със изпипаните автомобили, вложили толкова много любов в тях, ще бъде жалко да нямат поне една свестна снимка.

 

 

E чак пък да нямаме  ;)

 

post-3305-0-06830400-1422650178_thumb.jpg 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маджо, много добре знаеш какво имам предвид. Кажи дали ще участваш? Аз съм виждал хубави снимки на твоята "Страст". 

Пепи, а ти ще участваш ли? Да нагласиш някоя бегачка да пуши, колкото за снимките?

Димитър Цветков, син на многоуважаван от мен колега Цецо, също снима много добре. Надявам се и други колеги като него също да снимат. Това е един страхотен повод да реализираме качествен материал. Аз ще се раздам на 200%, пък който желае може да допринесе. Аз нямам намерение да се съревновавам със никого в сферата фотография, просто няма смисъл. Всеки има своите виждания и идеи и за това се раждат такива различни кадри на един и същ обект или субект. 
Ще издам една тайна от кухнята. Заснемането е 25%, обработката 25% и 50% подготовката. За да стане всичко красиво и с усет, трябва качествена и позитивна подготовка! 
Желанието ми е да създадем, ние всички, един продукт за пример. Аз нямам особена изгода от цялата работа.

 

А това дали искате да участвате, зависи само от вас самите! Не очаквайте друг да отговаря за вас!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемате "женчовци с автоматици",тогава бройте ме и мен! :air_kiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемате "женчовци с автоматици",тогава бройте ме и мен! :air_kiss:

Няма страшно - педалите няма да се броят :) - с два, с три кой колкото са му сложили в Чехия :)

Идеята за мястото и за такава сбирка е много много добра! Не съм бил по този край и ще ми е интересно, стига да съм в Бг понеже толкова напред не мога да го планирам.

Ако има достатъчно голям интерес, база за настаняване на всички, защо да не се направи един "лек" събор?

Иначе аз пък мисля, че ако колите са хубави - снимките винаги ще са хубави-замазва се леко фона, ако не е хубав и готово - даже и в скрапа с боклуците стават хубави неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много за. Ако не мине котка път ще се появя за някоя фото сесия. И без това Мица напоследък не е снимана и вече почва да ми се сърди по темата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , за мен също идеята е много хубава и смятам , че вече е дошло времето да направим нещо подобно !

Мястото също е чудесно и освен фотосесията , ще можем да се съберем и да прекараме отново приятни моменти.

 

Специални благодарности към Митко ( pigoff ) за жеста !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ги измисляте едни предложения, дето не може ви откаже човек. Ако не ми мине котка път и посвърша 4-5 неща по Елишка, вземам за Safety car една 120 със Skoda 130LR/h и за има няма 8 часа съм при вас.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги , повечето неща за срещата са уточнени , така че ... Копривщица ни очаква :)

 

Всеки е добре дошъл да се включи , както във фотосесията , така и във веселото изкарване след това ! :)

Нека заедно да си направим един незабравим спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм сигурен,защото завися от баби гледачки.

Сега за феста съм се уредил,но за толкова напред не мога да кажа....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз потвърждавам за съботата само на този етап - живи, здрави на 16ти Май.

 

И вероятно със семейството, понеже баби и аз не знам дали ще мога да ангажирам за уикенда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще кажа 1-2 седмици преди това, дали ще мога.

 

Ето няколко снимки от днес. Има хубави места за снимки, но има доста стълбове и хиляди кабели между тях, които развалят автентичността  от онова време!

 

 

post-3305-0-56192700-1427033716_thumb.jpgpost-3305-0-03080900-1427033755_thumb.jpgpost-3305-0-92230600-1427033869_thumb.jpgpost-3305-0-38924800-1427033899_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.