Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ASR малък въпрос?


milanov18

Recommended Posts

Четох из теми че asr е система против преплъзване и че няма нищо общо със ESP-то.Та въпроса ми е онзи ден колата ми поднесе и странно че я усетих как сама се изправи.Възможно ли системата да е задействала спирачките на някой от задните и предните колела защото бях почти сигурен че колата щеше да се завърти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASR само отнема газ, независимо колко е натиснат педала на газта, за да осигури сцепление на задвижващите колела. ESP-то включва в себе си ASR и ABS. ESP има датчици от които събира данни за страничното ускорение и въз основа на тях, командва ASR да отнеме газта и ABS да задейства до 3 спирачки на колелата.

Вероятно колелата ти са намерили сцепление и колата е спряла да поднася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайте си разумно и внимателно. Това че една кола има някакви системи не значи, че трбява да се избиваме и да разчитаме на електрониката.
ESP съм виждал по обявите само на една VRS-ка и една 1,9 TDI с максидот.

Спомням си че преди време като четях едни документации на BMW-тата пишеше: "Системите против поднасяне не могат да преодолеят физичните закони !" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е въпрос на оборудване при поръчката за закупуване.Моята е 2004 и пак има ESP,но може би се предлага като опция при по мощните двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.