Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нов горд собственик на шкода фабия


Recommended Posts

Здравейте,от една седмица съм горд собственик на Шкода фабия комби 1.9 TDI 101 hp.Първи впечатления много добри,има недостатъци,но като цяло не е болка за умиране.Обслужих я,смених всичко.Но днес като запалих колата сутринта и труднo върти все едно няма акумолатор ,а той на 2 години 74Ah,свещите са ОК и само първото палене беше проблем след това цял ден си пали.Другото което ми направи впечатление дълга скорост 5-та,на 3000 оборота върви със 155км\h.Подгряването на седалките ми не работи,но като чета из форумите каква разправия е да се сваля тапицерията май няма да имам подгряване .И да вярвам ли на борд комп.,понеже  със 140км по магистралата ми показва 7.8 разход което ми се струва множко,по мое виждане като знам колко литра съм заредил на колата ми се струва 6.5 -7 максимум да е горила колата.Друго което ми е интересно колата доста добре върви за тези коне.И някой може ли да ми каже модела на джантите от Шкода фабия РС 1,9 тди много ми харесват а нямат откриване.Имам проблем със стъклата машинките работят свалят и дигат стъклата,но копчетата правят проблем и се чуден ако ги пръсна със контактен спрей дали ще се оправят или да сменя копчетата?

Редактирано от milanov18
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,

 

честито за покупката. Карам същия мотор, но хечбек. Най-добрият ми автомобил до тук. За студеното палене и при мен се мъчи понякога, ама дизел е все пак. Важното е да пали. Разхода зависи колко тежък крак имаш и на какви разстояния караш. Като цяло бордовия компютър смята разхода според разстоянието, което си изминал, така че не вярвай много много. Сутрин за моите 5км. до работа няма да ти казвам каква цифра излиза :D За джантите гугъл ще помогне, по ebay се продават комплекти ;)

 

Успех и със здраве да си я караш  :D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.Мойта рс-ка стана година пали отма.Винаги дъм се кефил на това.Преди карах един голф и бая се мъчеше сутрин.Иначе честито за колата и да си я караш със дълги километри със здраве.За джантите 6.5j,et-35,16cola а за откриването тук в бг тръдна работа:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Този мотор е супер, помпа дюза. Карал съм Октавия 2006 с този мотор, нищо общо със стария 90то конски сили. Има мощност и на ниските обороти и ускорява много добре до 3000 оборота. След тези обороти иска следваща предавка, говорим за ускорение:) Важно е да знаеш, че турбината на този мотор надува и двигателя ускорява отлично в диапазона от 1500-3000 оборота за всяка предавка. Т.е надува на турбината е в средния диапазон на оборотите. Ако свикнеш как да я караш ще правиш смешни други автомобили с по-големи мощности. От начина на каране обаче зависи и разхода на гориво и как си държиш крака на газта. Дори и когато караш нормално с цел среден или нисък разход, положението и начина на настъпване на педала на газта има значение. Колкото до разхода ти на магистралата, при тази скорост, най-вероятно си подал газ, движил си се по нагорнище, или както най-често се случва - насрещен вятър:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.