Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ при избор на съдомиялна.


Bojanov

Recommended Posts

   Той човека вече сигурно е купил съдомиялна. Но за препаратите - stanis, не си прав. Съдомиялните трябва да се ползват само и единствено с таблетки. Finish (в "Европа" ги продават изгодно; Bingo, но турското; W5 от "Лидъл" също е добро; Astonish не са лоши). Горепосоченият Somat е възможно най-недалновидното решение. Какво те бъркат децата? Перилните препарати и другите химии следва да се съхраняват на недостъпно за мъниците място. А относно загорялото - при второто-третото измиване йенската ни тенджера, която на ръка никога няма как да се измие, придоби чистота и блясък почти като нова.

 

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • legaltk

    10

  • Ivo_Dinkov

    8

  • Bojanov

    5

  • Izolini

    4

Най-много писали в темата

отностно таблетките - АЗ смятам че не се разтварят добре /не съм виждал остатаци но това имам предвид за децата/ и течните препарати са по добра алтернатива /поне смятам че не може да има остатъци/. Също така от таблетките, всичките стъклени чаши в къщи са надраскани /след една кутия от Лидълските/. А това да се мие една тенджара или тава 2-3 пъти не го приемам /въпреки че жената го прави или сваля загара с тел и после съдомиялна/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разтварят се доста добре, отделно от топлината стават гелообразни, а миялната си мие с почти 70 градуса перманентно.

Ако не купуваш някакви ноу-нейм таблетки, риск няма. Аз ползвах Калгон/Финиш, но след като пробвах Der Mit или както се пише марката на Д&М, само от тях вземам- същото качество на доста по- ниска цена. Нямам надраскан съд за 5 годишна употреба. Единствената ми жертва е матиралата ръкохватка на кафемашината- беше полиран алуминий, сега е матов алуминий :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Denk mit :)

П.П. Между другото в къщи ползваме едни Claro, от които сме доволни.

 

Поздрави

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата отиде повече към коментари за препарати и таблетки искам да попитам, защо всички чаши и НЯКОИ от стъклените съдове станаха матови и на петна? Ползвам само таблетки Финиш (от най-скъпите) и течен гланц на Сомат - проблема не е от тях - или е в миялната или в съдовете. На кристалните чаши няма петна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си солите и гланца,който може би вече е намалял.

 

Относно избора на съдомиялна,лично аз съм фен на сименс.Бош не е това което беше преди.

 

Предстои ми подмяна на един бош,който даде дефект след 8 години вярна служба и ненормално експлоатиране.

http://siemens.expo2000.bg/index.php?route=product/product&path=62_115&product_id=543това е модела за 2014 ,като този месец идва най-новият,с който мисля да подменям закрепения бош :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата отиде повече към коментари за препарати и таблетки искам да попитам, защо всички чаши и НЯКОИ от стъклените съдове станаха матови и на петна? Ползвам само таблетки Финиш (от най-скъпите) и течен гланц на Сомат - проблема не е от тях - или е в миялната или в съдовете. На кристалните чаши няма петна?

При мен е обратно - кристалните се матираха, а стъклените са ОК. Петна няма.

:sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината гланца почнах да го слагам след като се развалиха, иначе сол слагам винаги, когато светне индикатора, че е намаляла. Възможно ли е да става така, понеже използвам ВИНАГИ най-"яката" програма, за силно замърсени съдове? И аз моята май ще я сменям скоро ама....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме с AEG/Electrolux 44860 FAVORIT.

За 6/7 години ежедневна употреба - никакви проблеми!

Използваме почти без изключение само таблетки Somat с тройно действие и никога соли и други добавки.

До този момент няма надраскано, матирано или каквото и да е друго поражение :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме с АЕГ/Електролукс и със финиш. Чиниите станаха на петна,чашите надраскани.Но на някои пък нищо им няма? Май зависи от самото стъкло на съдовете. Някои чаши станаха на нищо,други са лъскави като нови,а и двата вида се ползват еднакво и се мият еднакво често.

Много са агресивни тези финиш май ще се окаже.Иначе нямало е случай да има неизмита чиния,тава или подобни.Дори и загорели светват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Интересно, ние пък от Финиш сме доволни. Няма надраскано, а за петната  - зависи от "твърдостта" на водата, което се регулира посредством солта. В упътването за употреба на Беко-то изрично пише, че не се препоръчва използването на течен препарат (защото драска) при миене на стъклена посуда.

   Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашата миялна е Blomberg. Супер доволни сме от нея. Относно надраскани чаши - това е от самото "стъкло". Всички такива ги изхвърлих на момента. Същото се случи и с тези които придобиха синкаво - зелен отенък.

Иначе препарата е само Finish Quantum.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Я да изтупам темата от прахта. Ще взимам съдомиялна с новото кухненско обзавеждане. Спрял съм се на 45см поради ограниченото място. Четох тум там и се спрях на следната, какво мислите?

 

http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-WHIRLPOOL-ADG-402/p/683176

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме с такава на 45 и сме много доволни. Тричленно семейство е пълним за макс 2 дни и цикличноста на съдове е идеална. Ако си с по голяма докато е напълниш, може да останеш я без вилици, чини и др. Ползваме е на някаква еко програма и режа таблетките на две и резултата е идеално измити съдове. Конкретно за модела не мога да кажа нищо, но смятам, че каквото и да вземеш в една ценова категория, няма да имат съществена разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да изтупам темата от прахта. Ще взимам съдомиялна с новото кухненско обзавеждане. Спрял съм се на 45см поради ограниченото място. Четох тум там и се спрях на следната, какво мислите?

 

http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-WHIRLPOOL-ADG-402/p/683176

На 45-ците е доста ограничен избора. Бюджет има ли? Защото може да си позволиш по-висок клас има и Миеле един модел 45-ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 45-ците е доста ограничен избора. Бюджет има ли? Защото може да си позволиш по-висок клас има и Миеле един модел 45-ца.

 

:PDT_Armataz_07:

Уникална е тази миялна, адски ме е яд, че не купих тази, а един скапан прехвален Бош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:PDT_Armataz_07:

Уникална е тази миялна, адски ме е яд, че не купих тази, а един скапан прехвален Бош.

Следващият ремонт  :)

Въпреки, че както съм ги позиционирал пералня и сушилня в момента са доживот в този апартамент. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдомиална Сименс 60см.Препарат,соли и гланц на Финиш се ползват. За нас критерия беше да има и кратка програма от 30 мин за не много замърсени съдове. Заради тази програма изхвърлих други две съдомиялни,едната я изхвърлих а другата продадох за 40 лева. Всичко е до късмет.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да изтупам темата от прахта. Ще взимам съдомиялна с новото кухненско обзавеждане. Спрял съм се на 45см поради ограниченото място. Четох тум там и се спрях на следната, какво мислите?

 

http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-WHIRLPOOL-ADG-402/p/683176

 

Цената тук е с 90 лв. надолу - https://www.tehnomix.bg/uredi-za-vgrazhdane/sudomialni-vgrazhdane/whirlpool-adg-402

Магазинът е проверен лично и сигурен.

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената тук е с 90 лв. надолу - https://www.tehnomix.bg/uredi-za-vgrazhdane/sudomialni-vgrazhdane/whirlpool-adg-402

Магазинът е проверен лично и сигурен.

'1+ за този модел. Моята сигурно е предишния модел, защото я имам от началото на 2009-та. Изключително здрава машина!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък ние сме с един Кроун(бяхме доскоро)...45 см... Купен 2007 (по спомен 400 кинта)скъсахме го от работа...буквално.5 членно семейство Накрая протече някъде отдолу ич не съм и играл да го оправям..Направо я подарих... И сега мисля пак да взема подобна..От Зора например.Видях почти същия модел за под 500 лв...

Още нещо искам да отбележа..

Като видите моделите...Начина на управление и светодиодните индикации както и разположението на копчетата...Ми това са същите съдомиялни само че различно брандирани...Я Кроун я Беко я пеко...Както ти хрумне...съответно и цената различна...

поначало бягам от скъпи и екзотични модели... Независимо какво казват аз си знам че нямат поддръжка...Част от работата ми е и съм съвсем наясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Електролукс, от 17год. Това, което знам от познати елетричари(такива, които се занимават с ремонт на перални, съдомиални и тн) е, че винаги се разваля платката и тя е по-скъпа от нова съдомиална. Моята е сравнително проста и със стар вариант вече на управление и нямала рязваляне. Да видим, опитвам се да я умора от 5год без тая прах против котлен камък, не става, работи си. Железна ще е, а ме дразни вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще успееш..Ако наистина е изпълнена по старата технология...Буквално няма умиране.А ако умре то се ремонтира за жълти стотинки...

Точно днес мой приятел ме напсува задето не искам да му помогна за ремонт на платката за пералня.

"Стара" технология значи следното:

Създава се една платка която е наситена с електронни елементи и която примерно изпълнява точно определени условия (ако напълни вода направи това и това)примерно да речем.Тази логика се изгражда с дискретни елементи и лесно се ремонтира и елементите са стотинки да речем.

Всичко ново вместо да има такава платка се изгражда с едночипов компютър(пик процесор) който се програмира да изпълнява определени условия и замества цяла платка с дискретни елементи...защото е по ефтино и лесно...Ей тука е разковничето...Често при токов удар например или просто няква друга причина таз програма може да се изтрие или бъгне..И всичко спира..За да се оправи трябва или да се смени чипа или да се зареди нова програма.А това хич не е лесно...Нито програма има нито чип.И познайте кой е виновен за това?!

Лошото е че всичко взеха да правят така...И пералните и съдомиялни даже климатиците са така..

Ужас ужас ужас...

Има оправия естетвено и точно вносителя трябва да го оправи ама по ред причини това не става...Затова потребителите трябва да си имат едно наум че след гаранцията са сами...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.