Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ при избор на съдомиялна.


Bojanov

Recommended Posts

Здравейте на всички и Честита Нова Година.

 

Ако има разбиращи от марки, модели, характеристики, кое къде се произвежда и т.н. да помагат.

Трябва ми съдомиялна машина за вграждане.

Гледайки характеристиките за сега се спирам на следното: http://www.technopolis.bg/b2c/details/682536/P11110301~1/Sadomiyalna-za-vgrazhdane-HOTPOINT-ARISTON-ELTF-11M121-C-EU

 

Ако някой има предложения или мнения за/против да пише.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • legaltk

    10

  • Ivo_Dinkov

    8

  • Bojanov

    5

  • Izolini

    4

Най-много писали в темата

Гледа се:

 енергиен клас

 разход на вода

 наличие на бърза/кратка програма

 половин зареждане

 аква-стоп система

 опция за ползване на 3-в-1 таблетки

 гаранционен срок

 

За ценовия клас не се вместваш за Миле, но може да се калсираш за някой Бош/Сименс. Уърпул също са добра марка.

Няколко приятели изреваха от бойлери и хладилници на Аристон, предали се тотално на ръба на гаранцията си. За миялни нищо не съм чул лошо, но го имай в предвид.

 

Аз лично не можах да се пречупя и да дам над 600лв за миялна и затова взех един Уърпул, който покриваше изискванията ми и се вписваше във финансовия ми диапазон. Исках Миле или Бош, понеже всички други уреди вкъщи без абсорбатора са от тези две марки, но ми се стори неразумен разход 700+ за 45см миялна.

5 години го ползваме и нямам забалежки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ние в къщи сме с един CROWN  купена е 2008 година.. досега един дребен ремонт и направо и скъсахме от бач...всеки ден почти..от зора я взех за под 500 лв...

сега видях че там сега е https://zora.bg/crown/dw-4530-abi/23947

нашата е по стария модел DW4547 ама здраво куче се оказа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш място, препоръчвам 60см, каквато си показал в първото мнение- аз трябваше да жертвам част от шкаф за +15 см и съжалявам, че предпочетох по- широк шакф пред по- голяма миялна- веднъж месечно се случва да искам да набутам тава, тенжера и мивка с чинии и прибори, обикновено тенжерата я измиваме на ръка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние до преди месец се чудехме каква да купим.

Само, че на нас ни трябваше половинка 45см, отначало се бях спрял на AEG/Electrolux. Като беше важно, да са поне клас А, да имат програма за чаши и икономична програма, в последствие жена ми установи, че горната кошница може да е подвижна, което стана от първостепенна важност . Доколкото разбрах се правят в един завод май беше в Словения и като цяло ми ги препоръчваха.

Накрая след последна консултация с мебелиста взех Bosch.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рядко се включвам в такива съветвания, но щом колегата сам си пита, ще споделя и аз. Ползвам Fagor от години. Препоръчвам я горещо на всички, които питат какво и как... Кофти вносител, но брандът е много квалитетен и познат в Европа. Правят се само в Испания. Гаранцията им е стандартна, имат и фирмен сервиз.

Определено разглеждай варианта само за 60 cm широчина, след време ще съжаляваш, ако вземеш по-тясната. Колегата по-горе е написал защо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момвнта съм с 60 см. на Candy и е на 8г. Проблема и е дребен, но не ми се занимава и съм решил нова.

Така, че задължително ще е 60см. Искам да има и половин програма и накисване и т.н. Имам хладилник на Hotpoint Ariston  също на 8г. и съм супер доволен. Тази година си къпих и фризер на тази марка и разбрах че има някакви сливания на концерни и вече се правят в Турция. То май е и въпрос на късмет да излезе качествен уреда. А да дам 2-3 пъти повече пари за Mile например не ми се струва нормално, просто след някой година ако има проблеми пак мога да я сменя.

Редактирано от Bojanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мой приятел Аристона счупи ключалката. Изобщо - не се изказа ласкаво за тази марка съдомиялни.

Аз имам  две вградени машини Горене по 60 см. Едната е на 8 години, а другата на 3 години. Никакъв проблем и с двете - не са мръднали, а всеки ден се мие.

В този ценови клас е http://www.tehnomix.bg/gorenje-gv-63214.

Иначе виж тук - http://www.gorenje.bg/dishwashers/built-in-dishwashers.

Втората машина струваше 1000 лв., но не съжалявам - струва си. Подобна е - http://www.tehnomix.bg/gorenje-gv-65324-xv

Важен показател е и шума !!! 

Редактирано от legaltk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ми хареса това:

http://www.tehnomix.bg/whirlpool-adg-2020-fd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, избрал си много добър уред, когато си купувах имах ограничение на бюджета и за това не взех Уирпул шесто чувство. Но прочети повече за магазина, от който си я харесал - аз също си бях харесал уред от там и отзивите за тях ме отказаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, избрал си много добър уред, когато си купувах имах ограничение на бюджета и за това не взех Уирпул шесто чувство. Но прочети повече за магазина, от който си я харесал - аз също си бях харесал уред от там и отзивите за тях ме отказаха.

 

Благодаря, ще го имам в предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 и отзивите за тях ме отказаха.

 

Пролетта на 2010 г. правихме тотален ремонт на кухнята и сменихме всички електроуреди. От Техномикс взех хладилник, газов котлон и фурна за вграждане. Най-важното беше, че предложиха индивидуално много атрактивни цени и плюс това приеха плащане с кредитна карта, която в този момент имаше cash back 3%. Хладилникът Liebherr беше демонстрационен и след 10 дни даде много рядък дефект - пробив в изолационния материал и конденз по едната страна. Рекламацията беше уредена много бързо и получих по-новия модел и с по-добри параметри, като даже ми го качиха до кухнята и обратно взеха дефектиралия.

И аз имах забележки по обслужването, но като съм чел какви ги вършат понякога Технополис и Техномаркет счетох, че случилото се е в рамките на допустимото. Така, че колега ако те устройват цените действай смело. Моите фаворити са AEG/Electrolux. Тогава си купихме пералня и съдомиялна AEG от Технополис и вече почти 5 години никакви проблеми. Само допълвам, че не са за вграждане защото ме посъветваха да не взимам такива и специално проектантката на кухнята направи невероятно добър дизайн в цветовете за да изглежда всичко максимално естетично. :)

p.s. Понеже редактирах да уточня, че както е писал колегата в по-долния пост гаранцията на хладилника си я поеха от Либхер, дойдоха със специална количка за катерене на стълби и даже ми оставиха съдовете за лед от дефектиралия хладилник.

Редактирано от K0K0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда сериозна машина!!!

 

 

.......... Но прочети повече за магазина, от който си я харесал - аз също си бях харесал уред от там и отзивите за тях ме отказаха.

 

В какъв смисъл? 

Купувал съм доста неща оттам без проблем. 

Гаранцията/сервизът е от производителя, а не от търговеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електролукс- АЕГ е правилния избор.

Най-добре мият просто. Имаме приятели с други марки,които не се справят никак добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност нета е пълен със сравнителни тестчета за миене на загорели, корясали и подложени на всякакви други извращения съдове :D . От там съдя, че миялните са Миле и други, иначе в ТОП 5 са още АЕГ, Уърпул, Бош, Сименс.

Има и трикове как да се подреди най- удачно, както и да се настрои правилно твърдостта на водата. Препаратите и правилната им дозировка също са важни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда сериозна машина!!!

 

 

 

В какъв смисъл? 

Купувал съм доста неща оттам без проблем. 

Гаранцията/сервизът е от производителя, а не от търговеца.

Проблемите, за които четох, бяха основно с доставката - има ли го уреда, няма ли го, мотане, "ама то го няма", "дай вместо да връщаме капарото да доставим нещо друго" и подобни. Това ме отказа, нямам преки впечатления от тях. 

 

Всъщност нета е пълен със сравнителни тестчета за миене на загорели, корясали и подложени на всякакви други извращения съдове :D . От там съдя, че миялните са Миле и други, иначе в ТОП 5 са още АЕГ, Уърпул, Бош, Сименс.

Има и трикове как да се подреди най- удачно, както и да се настрои правилно твърдостта на водата. Препаратите и правилната им дозировка също са важни.

Иво, то за всичката бяла техника важи Miele и всички останали, но цените са им непосилни. AEG и Whirlpool са с достатъчно добро съотношение цена/качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е взето - WHIRLPOOL ADG 2020 FD

Утре ще имам път към София и искам да я видя на живо, разпределения, кошници и ала бала и е тя.

 

Благодаря на всички за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Аз съм с такова Беко: http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=680580&scenario=&productarea=P11100501&detailScenario=Dishwasher-BEKO-DSFS-6831-X и съм доволен. Не робувам на марки и не мисля, че Bosch/AEG са с качество като едновремешните, още повече след придобиването на последните от Electrolux. За Miele - не са по джоба ми, не съм ползвал техни уреди, нямам преки наблюдения. При съдомиялните, освен енергоспестяването, важно е да има пръскалки и отдолу, и отгоре. Предполагам, че "Multi-зона за измиване" при WHIRLPOOL ADG 2020 FD означава точно това, но нека Bojanov за всеки случай да провери.  

 

 Поздрви

Редактирано от mordo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е взето - WHIRLPOOL ADG 2020 FD

Утре ще имам път към София и искам да я видя на живо, разпределения, кошници и ала бала и е тя.

 

Благодаря на всички за мненията.

На обявата не ми стана ясно значението на надписа SALE? Странно е.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това са модели за 2014 и разпродават, после ще зареждат модели от 2015- та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Предполагам, че "Multi-зона за измиване" при WHIRLPOOL ADG 2020 FD означава точно това, но нека Bojanov за всеки случай да провери.  

Точно- има пръскалки и отгоре, и отдолу, поне моя Уърлпул.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително голяма 60см. Помпата е по мощна и мие доста по добре. Аз залагам за такива уреди на магазини с транспортни дефекти , чиито уреди са директен внос от Германия и са предназначени за техния пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-ра съдомиална имам. Сега Горене преди АЕГ. По мое мнение горенето е по добро. Но най важно размера, начина на подреждане на посудата/всяка съдомиална си зависи. Таблетки никога /имам малки деца/ само гелове, не робувам на марките но препарати гел Сомат ако е на промоция и ако не е медикс. Относно функциите на съдомиалната за таблетките с функции и без функции скапаните марки драскат. Ако избираш все още взимай най евтината достатъчно голяма плюс още малко и ако може по мощна помпа. Иначе нито с горенето нито с АЕг-то съм имал проблем. Горенето имам малък проблем децата развалиха програматора /по време на работа го въртят и т,н, но не ме притеснява /не работи еко режима/ при нас винаги се мие на най-не еко програмата. Нито Горенето нито Аегото могат да ти махнат загара /евентуално с таблетки но,,,,,,,,,,/. Като цяло при нас всеки ден се пуска съдомиалната /голяма съдомиална/. А и никога не слагаме препарати за блясък.   

Редактирано от stanis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.