Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ВАЖНО!!! за 1.8 тси 160к.с.


bega4kata

Recommended Posts

Собствениците на автомобили с този двигател от 2007 до 2012г. включително,задължително трябва да си сменят обтегача на веригата и веригата!

Много зачестиха случаите с повреда в обтегача.Износват му се законтрящите зъби и  веригата се подмята постоянно при движение. В следствие на което прескача зъб,най често на вала с променливата фаза,или долу. Ако прескочи само вал горе,светва грешка за несинхронизация,но ако прескочи долу на коляновия,обикновено е с повече и там щетите са за много пари. Клапани,водачи,валовете горе се изкривяват.

Омръзна ми да ме карат да правя глави на тези мотори.Много е трудоемко за ремонт и многооогооо скъпо.Частите са много скъпи. За това апелирам,всеки,да отиде до ЕТ или близък доверен сервиз и да си смени обтегача и веригата и плъзгачите. Ще си спести много главоболия,които НЕИЗМЕННО ЩЕ МУ ПРЕДСТОЯТ ,ако не вземе нужните мерки.

Смяната на веригата и обтегача е относително лесна. Особено на база щетата която ще настъпи ако не се сменят.

На база на опита и автомобилите които се поддържат при нас ,мога да кажа,че 90% са проявили проблема.Най рано е било на 20 000.Някои на 50 000,някои на 100 000. Не винаги мятането на веригата е свързано с шум.Но при чуване на най малък шум ,особено при стартиране сутрин и колебаене не оборотите,ВЕДНАГА РЕАГИРАЙТЕ.

100% мога да ви обещая че рано или късно ,ще ви се счупи мотора от тази глупава част,която струва смешни пари.

Голяма излагация от ВАГ групата.трябва да има акция за този проблем,но защо няма????

Позволявам си да пусна този пост,не с цел да ви плаша и шашкам,а да ви помогна и предупредя,с най-добро намерение.До сега не смеех да давам такива генерални заключения,изчаквах,но случаите при нас са над 10 вече.А тези двигатели не са много масови,за разлика от тди,и ние сме малко гаражче с малък поток автомобили.И този процент е наистина обезпокоителен.Наблюденията ми се базират и на мнения и коментари на колеги и приятели от други и големи сервизи.

 

п.п.смяната изисква специализиран инструмент,с който се затяга на точни килограми клапана на променливото газоразпределение.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами,

Понеже цитираш година 2008 до 2012-та... а моята е 2007-ма, питането ми е, дали същото важи и за нея. Предполагам, че отговора ще е да, но да попитам.... скоро прехвърлих 100 000 и това е едно от нещата, което ме притеснява

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да

мислех,че от 2008 се вгражда този мотор

 

Но явно е по-от рано.Аз 2008 като купувах моята имаше и 1.8тси-160 и 2.0фси-150 и за това мислех,че 2008 излиза при Шкода.Но явно е от по-рано ,а са имали по-дълго време на склад 2.0 фси-та.Дори в каталога,който са ми дали от ЕТ 2008-ма като съм си купувал предната Шкода,няма 1.8 тси,а само 2.0 фси.

Както и да е.Вземай мерки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Сами,

Това ще е едно от нещата, които предстоят да се случат след празниците

Весели празници!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Сами, извинявай, че въпросът ми не е по темата, но те моля да споделиш с нас, дали имаш подобни впечатления и/или констатации, твои или от твои колеги, за двигател 3.6 FSI ! Нямам проблем, просто искам да си спестя евентуален такъв. В "нета" няма почти никаква информация за този двигател, а наличната е предимно за по-малкото "братче" - 3.2 FSI. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Явно няма да мина без смяна. При мен се чува леко докато загрее колата и понякога при гасене. Мерси на bega4kata че ми разясни днес ситуациата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.