Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за гуми


dobbs

Recommended Posts

Здравейте, нов съм и не съм сигурен за раздела. Брат ми има Фабиа 2  1.4 бензин 2008г. комби. Какви трябва да са оригиналните размери гуми,  и какви са препоръчителните опции за каране 14ки. Колата е купена с 185/60/14 и предполагам, че са оригиналните на колата.  Това което намерих в интернет каталог  е 165/70 R14,  195/55R15. А те не са съвметими по калкулатор с наличните. :nea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да използваш размера който ти е сега на джантата. Всички други размери вървят с други джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За джантата ясно, няма да се слагат 195 и т.н. идеята беше по-скоро дали масово колегите са забелязали оригиналния размер, защото ако не са точните ще лъже километажа. А за капачката не се сетих, но ще му кажа. Благодаря !

Редактирано от dobbs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че не могат да се сложат примерно 185/60/14 на джанта 5J? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам и аз си мислех нещо подобно, но съм извън границите:

Tabl.jpg

По темата:
Може да провериш в AutoData_та какво пише като размер на гумите
Лично използвам един сайт, който доста точно са написани размера на гумите: www.avtogumi.bg (да не се счита за реклама - никога не съм купувал от там, просто сайт има калкулатор и база данни с размера на гумите на доста коли)

Редактирано от zizirixo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж си размера на джантата! Търси нещо такова 5Jx14  , моята е такава и оригиналният ми размер е 165х70х14. Ако и твоите са такива 5Jx14, със сигурност 185/60/14 не са ти оригиналните гуми. И колкото е по тясна гумата , толкова и разхода ти е по нисък, по малко триене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.