Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно темпомат на Roomster


radeto

Recommended Posts

Здравейте колеги! Доста изчетох из форумите и не успях да намеря отговор на въпроса ми "от къде да си купя лост и сноп кабели за темпомат и къде да го монтирам?" Навсякъде стигам до вече неактуални теми на колега, който е предлагал продажба и монтаж. Да знам, че в ЕТ се предлага, но цената на монтажа хич не ми се нрави. Ако някой може да ми подскаже от къде мога да си купя комплекта и къде в София мога да го монтирам ще бъда много благодарен. Автомобилът ми е Шкода Румстер 1,6 бензин, не съм напълно сигурен, но май е с електронен педал на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също исках да слагам темпомат, но се оказа, че трябва да се сменя и "блока на бордовата мрежа" и цената ще е над 800лв., това е цена обявена от ЕТ. А за блока се ориентираха по това, че нямам ел. огледала. Ако при теб не е нужно да се сменя блока, за лостче и кабели погледни в ebay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с пълен ел. пакет. А в ebay има само един вариант на цена от 149 долара. Проблемът е, че не разбирам много и не съм сигурен дали това е за моята кола. Намерих и в няколко немски сайта, цените тръгват от 99 евро с 10-20 евро доставка, което идва колкото от ЕТ. Вече съм склонен да купя лоста и кабелите от ЕТ, но търся някой читав майстор, който ще ми ги монтира и обучи, но не на цената на ЕТ. Просто тяхната  цена си е монополистка, не ги виня, просто на мен не ми изнася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай го този, на снимките се вижда, че има темпомат. 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11374473247026408&slink=87mypq

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай го този, на снимките се вижда, че има темпомат. 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11374473247026408&slink=87mypq

Колега, благодаря ти от сърце! Ще пиша какво е развитието. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този обяви цена 150лв. (без пазарлък) само за лостчетата, за кабелите измънка нещо. Ако искаш звънни му и го пробвай на 100 лв.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11413227537467790&slink=87udmm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този обяви цена 150лв. (без пазарлък) само за лостчетата, за кабелите измънка нещо. Ако искаш звънни му и го пробвай на 100 лв.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11413227537467790&slink=

Говорих с него още сутринта, дава ми лоста за 100 лв. (явно е вдигнал цената след два раговора в един ден :D), но за кабелите не иска и да чуе да ги свали. Което пак не ме устройва, пак трябва да търся кабели, а вероятността някой да ми продаде само кабели бе з лоста е минимална. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти. Аз ги следя Шкодите на части, защото дебна да намеря фарове с лупи за Фабия или Румстър. Ако изкочи някой темпомат, ще пиша. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти. Аз ги следя Шкодите на части, защото дебна да намеря фарове с лупи за Фабия или Румстър. Ако изкочи някой темпомат, ще пиша. 

Благодаря ти много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте колеги,

 

След като посетих Пепино и ремапнахме Румстъра (1.6 тди 90кс...), ми се появи идеята да монтирам темпомат. Попитах в ЕТ и ми казаха цена 640 лв, което ми се вижда много...

Бихте ли помогнали с информация или съвет, как да подходя и къде да потърся опции?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

След като посетих Пепино и ремапнахме Румстъра (1.6 тди 90кс...), ми се появи идеята да монтирам темпомат. Попитах в ЕТ и ми казаха цена 640 лв, което ми се вижда много...

Бихте ли помогнали с информация или съвет, как да подходя и къде да потърся опции?

в Ауди форума колегата nobody_lbg продава / макар че от дълго време не е писал / такива модули . Можеш да го потърсиш и на телефона които е дал - 0897861647 - Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за информацията. Ще звъня и ще проверявам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :-)

Днес ще отида до ЕТ да проверя настоящата компоновка на системата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

този "блока на бордовата мрежа" къде се намира, лесно ли се сваля ? решил съм да обикалям по обяви на части да си го намеря

мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте, искам да попитам дали на моя Румстър мога да активирам темпомата. Колата е с двигател 1.4 дизел 3 цилиндъра. Прецака ми се лостчето за мигачите и си взех друго с бутон за темпомат. Въпроса ми е, дали при смяната на модула може да се активира този темпомат и ако може да ми кажете някой майстор в Бургас. Ходих на едно място, но ми дадоха цена 100лв само за активацията, ако аз си го поставя. Това реална цена ли е?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата активацията представлява няколко клика с VAG-COM. Всеки с такъв кабел и програма може да ти го активира. В интернет я има описана процедурата.

За самото инсталиране обаче освен лостчето, ще ти е нужно и окабеляването. Има разлика и коя година ти е Roomster-a, защото се монтират по различен начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.