Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

АГУ за Шкода Сюпърб 1.8TSI 2010г.


pvatanasov1

Recommended Posts

Колеги, публикувам отговора на една от фирмите, които предлагат газова уредба PRINS за TSI двигатели. Изпратих им запитване конкретно за моя двигател. Ето техния отговор:

 

Здравейте! Има такава система, цената е между 5 - 6000 лв. приблизително. Тази газова уредба на Prins е течна фаза и единственият вариант да карате на бензин е, когато ви е свършила газта.

 

ЗА КОНТАКТИ
 
СЕРВИЗ ВАРНА
бул. „Вл. Варненчик” 262 
сервиз RENAULT, DACIA (Булавто)
GSM: 0886 425 912                         
GSM: 0878 106 681                         
 
СЕРВИЗ ПЛОВДИВ
Карловско шосе 42
сервиз RENAULT, DACIA, NISSAN (Омникар Ауто)
GSM: 0885 89 64 64                         
GSM: 0878 106 681
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Skoda20VT

    9

  • Илко Такев

    6

  • Златанов

    6

  • pvatanasov1

    5

Най-много писали в темата

 

 Тази газова уредба на Prins е течна фаза и единственият вариант да карате на бензин е, когато ви е свършила газта.

 

Direct LiquiMax-2.0

Ок, но кой ще я сложи в България тази система?Щото другата която е VSI-DI не е течна фаза но пак става за TSI мотори като управлението при нея е на определен брой газови впръсквания прави едно бензиново.

По схемите които разгледах, Direct LiquiMax-2.0 е системата която е на 100% за такива двигатели с директно впръскване, като се използва бензиновпръскващата (съществуваща) система на автомобила.Лично за мен дори и за 5 бона си струва при положение че колите за които се говори са 2011+ и не са по за 2-3 хил.лв.Караш кола за 5 бона а газово за 1000 лв., караш кола за 30 бона що да не сложиш 5-6 пъти по скъпа уредба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е така, както казваш. Не съм се задълбочавал, защото нямам никакво намерение да слагам газ. Споделям информацията, която съм получил, за да могат да я ползват хора, които наистина искат да монтират газова уредба на TSI двигател.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам никакъв смисъл да се слага газова, дето струва 5 хил. лв. при положение, че ще трябват много хил км, за да се избие разхода. ТСИ двигателите не са чак толкова лакоми. За около 40 000 км, средния разход на моята е 8,7/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега padrino, прав си, разхода е близък до дизеловия.Когато човек иска да си купи кола е добре да си постави въпроса на какво гориво ще кара първо.Ако ще си кара на бензин е без значение дали ще е FSI TSI TFSI GDI или нормален предкамерен инжекцион.Обаче ако иска да кара на газ е по добре да избегне директните поради гореописаните цени за газови уредни.Иначе инвестицията става дългосрочна.Аз примерно карам О1 с АУМ двигател и средния ми разход за 2000 км. (80% градско) е 10.1.Колата я взех с идеята че веднага ще се газифицира.Изминах около 500 км на бензин преди да сложа газта.Не говоря за избиване на каквито и да било пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Никога повече газ, брал съм достатъчно ядове. Бих дал 6 бона да си купя някои глезотийки за колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога повече газ, брал съм достатъчно ядове. Бих дал 6 бона да си купя някои глезотийки за колата.

Ама колега,това,че сте имали проблеми с някоя кола,която така е не разбираме каква е била,с каква газова уредба и какви проблеми,не е добре.

Аз пък вече 16 години,не съм ползвал кола без газ.Не съм имал проблеми,но най-вероятно,защото залагам на сигурни и проверени марки и сервизи за поддръжка и монтаж!

На колата фабия 2 1.6 16V 105 к.с. автомат,преди да почнат повишаването на цената на бензина (май 2010 г. беше) седмично сипвах по 150 лв бензин.Така два месеца. Слагане на газова ,и вече 5 години зареждам не повече от 50 лв. седмично.Сега дори паднах на 35-36 лв . без никакви проблеми!

 

П.п.

Отплеснахме се,пък темата е за 1.8 TSI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 1.8 TSI никога не бих сложил газ! Ако нещо не ме устройва разходът на автомобила, бих изначало търсил друг двигател.

Фабията я купихме преди година с инсталирана газова уредба и вече има ремонт за 400 лв (по-голямата част от спестеното през периода изчезна...).

---

"митето", от написаното по-горе излиза, че разходът в пари е паднал около 4 пъти!!! Хвала на тъкава газова уредба! В реалността коефициентът е между 1.3 и 1.8 в зависимост от късмета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

"митето", от написаното по-горе излиза, че разходът в пари е паднал около 4 пъти!!! Хвала на тъкава газова уредба! В реалността коефициентът е между 1.3 и 1.8 в зависимост от късмета.

https://www.dropbox.com/s/xp9gszmdwr2d1qg/IMAG0136.jpg?dl=0

Ами може и така да е както казваш. На линка е количество и стойност само от градско каране. Шкодата си е само за града. Празно-пълно.

Редактирано от митето
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се закупи автомобил се прави преценка на какво гориво ще се кара (бензин, нафта, газ, метан, ток, хибридно и т.н.).Ако ще се взима бензинова кола трябва да се помисли за това ще може ли да се издържа разхода и на бензин.Ако не, може ли да се сложи газ?Ако ще се слага газ се бяга от директен инжекцион.За подбора на кола "за газ" се гледа не само дали е или не е директен инжекцион а и доста други неща.За пример: 1.8 20V или 1.8Т моторите са прекрасни за газ, здрави карантии, хидравлични клапани, нормални инжекциони, свещ->бобина (голям плюс).На форд двигателите от старото поколение които също са с хидравлични повдигачи са на практика вечни а новите мотори не стават.Хонда моторите са невероятно здрави и прекрасни за газ (изисква се реглаж на клапаните на определено време) и никакви проблеми.Примери мога да давам доста.Директния инжекцион е доста по икономичен от същия двигател с нормален (предкамерен) такъв и се обезсмисля инвестицията от 5-6 хил.лв. за газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.dropbox.com/s/xp9gszmdwr2d1qg/IMAG0136.jpg?dl=0

Ами може и така да е както казваш. На линка е количество и стойност само от градско каране. Шкодата си е само за града. Празно-пълно.

Аз в тази бележка не намирам нищо полезно по темата...

Ако е известен пробегът, както и бележка от зареждане на бензин за същия (може и близък) пробег, тогава може да се направи сравнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм,защото писах от телфона.Изивнявай.

Пробега е 320 км градско с газ.

Бензин събирам по 48 л. до гърловината,с които минавам 420-430 км градско,като него съм го засичам от светването на резервата до пълно.

Общо взето,преди карах с резервоар бензин седмица. Сега карам с бутилка газ седмица.

Верно се отплеснахме от темата за TSI :fool:

Редактирано от митето
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не разбрах от този линк какво е мнението ... Грешка в линка ли има или аз само си мисля, че разбирам руски :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли нещо за тази личност?

 

Младен Томов

кв.Индустриален

Стара Загора

042 628 030

0886740878

 

Пишат го като дистрибутор на Landirenzo за Стара Загора. Тук там попаднах на добри мнения, но бяха много стари. Ако някой има по-скорошни впечатления моля да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Има доста голям избор вече но няма да караш 100% на газ.Ако те устройва 70/30 газ/безнин ще намерим нещо за теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

за съжаление никой не дава гаранция че бензионовите инжектори няма да се скапят. 

 

И БРЦ и Романо покриват само газ инсталацията и тяхното оборудване. Бензиновите инжектори не се покриват от гаранцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пък не се загледате в такситата , ще останете изненадани , колко TSI двигатели се движат в София и нито един...на бензин.
Да не споменавам тези с фабричния метан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.