Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автомобилни гуми и джанти


Recommended Posts

Преди 15 часа, Izolini написа:

Странно, аз съм много доволен от Goodyear Efficientgrip.

+1 глас за гудиъра. на едничката в размер 195/65/15 изкараха 5 сезона - 47300 км. сумарно, сега е обута със същите, версия 2. на тройката в размер 205/55/16 замениха заводските мишлен, от които изобщо не бях доволен и ги търкалям втори сезон ~ 26000 км дотук. перфектно поведение на мокро и на сухо, единствено на сух и горещ асфалт превъртат понякога при по-нервно потегляне.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.08.2022 г. at 19:42, Izolini написа:

Странно, аз съм много доволен от Goodyear Efficientgrip. Вече втора година си държат добре, нямат разкъсано по протектора (въпреки че карам доста по камъни). Овен това по поведение, а и по дълбочината на протектора, ще изкарат трети сезон което беше невъзможно с Dunlop Sport Max RT

Споделям мнението. Преди точно две години унищожих пирелито (голям боклук) и по принуда ги смених в края на сезона летните с Goodyer Efficientgrip и ... не си познах колата. Изведнъж волана стана супер директен, в завоите колата седи като на релси, завои, които преди взимах с 90 с усещане за лимит в сцеплението, сега "прелитам" със 100 без да усещам да съм на ръба. На мокро също се държат доста прилично, но така и не съм имал условията да ги изтествам "по така". 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вдигнал съм мушка към тази гума. Била е нов модел и с нова сплав каучук.

Ша я видим... :)

 

 

https://www.contimediacenter.com/eulabel/bg_BG/03123840000/

 

CONTINENTAL_UltraContact_E2Image_401_401

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дадеш отзиви като я потъркаляш. Разгледах сайта на Конти и изглежда добра инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Levcho написа:

Колеги вдигнал съм мушка към тази гума. Била е нов модел и с нова сплав каучук.

Ша я видим... :)

 

 

https://www.contimediacenter.com/eulabel/bg_BG/03123840000/

 

CONTINENTAL_UltraContact_E2Image_401_401

 

Модела е горе долу нов и,е от "зелените". Тука се гони повече пробег от колкото перформанс. Имай го предвид :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sauber написа:

 

Модела е горе долу нов и,е от "зелените". Тука се гони повече пробег от колкото перформанс. Имай го предвид :)

Не знам дали ще е грешка да закупя нов продукт. Аз м/у другото решавам много трудно и понякога, въпреки максимални проучвания, за мой късмет попадам на несполучлив продукт или услуга.

Показателите на тази гума за спирачно поведение на мокро са добри. Мисля че паралелно на това и зацепването и поведението на сухо би трябвало да са добри.

Търся и хубави стойности на шум, защото ми втръсна със сегашните гуми, че са вече доста шумни (6 годишни Бридгстоун Т001).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Здравейте тези джанти (6,5J x 16“ ET 41) адекватни ли са като характеристики за Octavia 3? Гледам, че в документацията ги дават за Superb 3 и гуми 215/60 R16. Не съм сигурен дали ще паснат за октавията (с 205/55/16, където препоръката за 16" e ET46. Искам да разкарам железарките 6,5J x 16" ET 46. 

Доколкото разбирам това са 5мм по-широка стъпка, като всичко останало би трябвало да се запази ако е с гуми 205/55/16. 

Нещо дали пропускам? Забелязвате ли плюсове/недостатъци на конкретната промяна? 16-ките ще са за зимата. Лятото съм на 225/45/17.

https://www.willtheyfit.com/index.php?width=205&aspect=55&diameter=16&wheelwidth=6.5&offset=46&width2=205&aspect2=55&wheel_size=16&wheel_width=6.5&offset2=41


 

Screenshot 2023-04-24 at 16.34.51.png

Редактирано от mykacu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от къде да си купя калъфи за гуми? Бих искал да:
-са изцяло затворени

-да имат дръжка за носене

-да не са тотален боклук

-да не са 400 лв. комплекта

-да стават за 17"

-Наличието на калъфче за надписване е предимство :D

 

Гледам из нета има доста, но ми се иска да ги видя на живо. Останаха ли като едновремешните магазини за автоаксесоари? В които можеш да си купиш от стелки, на които пише "RaSing" (с червен надпис и цигански шрифт) до спортен филтър за 12 лв. (+15 коня)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, sauber написа:

Колеги, от къде да си купя калъфи за гуми? Бих искал да:
-са изцяло затворени

-да имат дръжка за носене

-да не са тотален боклук

-да не са 400 лв. комплекта

-да стават за 17"

-Наличието на калъфче за надписване е предимство :D

 

Гледам из нета има доста, но ми се иска да ги видя на живо. Останаха ли като едновремешните магазини за автоаксесоари? В които можеш да си купиш от стелки, на които пише "RaSing" (с червен надпис и цигански шрифт) до спортен филтър за 12 лв. (+15 коня)?

Хубава идея.

И аз поразгледах из интернета но не можах да намеря продукт точно по твоите критерии. Има ги доста вариaнти но не са изцяло затворени, в средата все имат отоворена част, някои 10-15 сантиметра, повечето са доста отворени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Levcho написа:

Хубава идея.

И аз поразгледах из интернета но не можах да намеря продукт точно по твоите критерии. Има ги доста вариaнти но не са изцяло затворени, в средата все имат отоворена част, някои 10-15 сантиметра, повечето са доста отворени.

 

Ами аз като се замисля, това може и да мога да го преживея. Може би причината е, че един модел калъф трябва да пасне на няколко цолажа, а да не е за конкретен... На мен ми е най-вече да пази джантите, така че дупка от едната страна е ок.

Някой ако се включи, ще го черпя кюфте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, не знам дали си мислил за вариант шивач, тапицер да ги ушие от брезент или друг здрав плат. Ще ги направи, както искаш и ще са вечни. Може би цената няма да те устройва.

Между другото, разминах се с кюфтето. :) Проверих в два магазина, които са ми на чалъм. Единият беше, като по-горе описания. В него имаха максимален размер 16", по-големи не зареждат... и с това въпросите ми приключиха. В другия имаше, но отворени и лошо качество. По-добре ги набухай в чували. Гумите ти са на джанти и тежат. Тези ментаци на пазара не знам колко ще издържат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо искаш отделни калъфи? Нямаш ли местенце да забиеш в мазето една стойка за гуми?

Иначе, ето нещо, изглеждащо подходящо...

https://www.olx.bg/d/ad/kalaf-za-rezervna-guma-13-14-15-16-17-18-19-tsola-CID1243-ID8Rctv.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

Саше, не знам дали си мислил за вариант шивач, тапицер да ги ушие от брезент или друг здрав плат. Ще ги направи, както искаш и ще са вечни. Може би цената няма да те устройва.

Между другото, разминах се с кюфтето. :) Проверих в два магазина, които са ми на чалъм. Единият беше, като по-горе описания. В него имаха максимален размер 16", по-големи не зареждат... и с това въпросите ми приключиха. В другия имаше, но отворени и лошо качество. По-добре ги набухай в чували. Гумите ти са на джанти и тежат. Тези ментаци на пазара не знам колко ще издържат.

 

Вече виждам как отивам и ми казват, че такъв плат не могат да намерят (щото не им се занимава) или ми казват 200 лв...

 

преди 55 минути, zloQQ написа:

А защо искаш отделни калъфи? Нямаш ли местенце да забиеш в мазето една стойка за гуми?

Иначе, ето нещо, изглеждащо подходящо...

https://www.olx.bg/d/ad/kalaf-za-rezervna-guma-13-14-15-16-17-18-19-tsola-CID1243-ID8Rctv.html

 

За да мога да ги влача лесно :) В момента при всяко оставяне на гумите, които държа в склада на фирмата, треперя дали някой няма да ми надере джантите. Макар, че всички знаят на кой са гумите и че държа да НЕ се надират. И при всяко носене се освинсвам жестоко...

Тия, които си пуснал изглеждат ок в интерес на истината. Ще ги видя и на голям екран и може да се обзаведа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, sauber написа:

 

Ами аз като се замисля, това може и да мога да го преживея. Може би причината е, че един модел калъф трябва да пасне на няколко цолажа, а да не е за конкретен... На мен ми е най-вече да пази джантите, така че дупка от едната страна е ок.

Някой ако се включи, ще го черпя кюфте.

Дали си попаднал на тези продукти? .....но не знам колко ще издържат на тежестта. Както казаха колегите, трябва да се има в предвид тежестта с джанти. Ще е хубаво дръжката да се превърта през целия външен обръч на гумата.

https://www.autodoc.bg/izi/16378483

https://www.autodoc.bg/ridex/17842068

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Levcho написа:

Дали си попаднал на тези продукти? .....но не знам колко ще издържат на тежестта. Както казаха колегите, трябва да се има в предвид тежестта с джанти. Ще е хубаво дръжката да се превърта през целия външен обръч на гумата.

https://www.autodoc.bg/izi/16378483

https://www.autodoc.bg/ridex/17842068

 

 

Не, нямам навик да гледам в Аутодок, а в всъщност е добър сайт. Тези на Райдекс изглеждат добри и на много хубава цена.

Другият калъф също е хубав, но е на същата цена, ама за 1 бр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В крайна сметка взех това. Не са точно това, което исках и си представях, но...Излезнаха 30 лв. и поръчвах и други неща от Аутодока така или иначе. Ще вършат работа :)

 

20230614_150419.jpg

20230614_150423.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, sauber написа:

В крайна сметка взех това. Не са точно това, което исках и си представях, но...Излезнаха 30 лв. и поръчвах и други неща от Аутодока така или иначе. Ще вършат работа :)

 

Хубави са.

Материята на снимка изглежда устойчива. А и дръжките са както ти искаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Levcho написа:

Хубави са.

Материята на снимка изглежда устойчива. А и дръжките са както ти искаше.

 

Материята е тип ветровка от Декатлон за 12 лв. ще я видим колко ще изкара :D

Но да, дръжката е удобна. Макар че тия гуми и джанти са баси тучовете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.