Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Фабия 2


dimonio

Recommended Posts

Здравейте,Колеги имам следното питане към вас,

Къде в Пловдив има добър майстор да ми монтира говорители в задните врати,и още един въпрос колата ми е вече на 105 хил.километра,предстой ми смяна на маслото време ли е вече за 10w40,или още да сложа 5w40,сега съм с 5w30,но сутрин като запаля окло 2-3 секунди чукат клапаните,може ли да е рядко маслото .......

Ще съм ви благодарен за всички мнения по въпроса.......

Мнооооого успешни дни и километри ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега караш си с маслото което ти е по книжката. Такива смени с 10В40 не се правят. Това са неща от миналото и общо взето са глупости.  Това не е Москвич. Ако не ти харесва сегашното масло ами смени производителя. С какво си сега? Има разлики от 5В40 до 5В40. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5w30 и 5w40 имат еднакъв вискозитет на студен мотор разликата им е при загрял първото е по-рядко иначе 10w40 е по-гъсто на студен мотор съответно ще се пълнят по-бавно и ще започнат да тракат още повече моят съвет е 5w40

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за помощта,сега е Шел от Еуратек,мисля пак да сложа Шел 5в40,а може ли някой колега да изпрати схема за сваляне на предна лява кора на вратата,напоследък говорителя бръжди когато слушам по силно музика и това страшно ме дразни,не знам радиото ли се се прецакало или говорителите,за информация радиоата е Суинг,това което е на Шкода ........

Ще Благодарен за съвет от колеги с същият проблем....

БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,аз ако не се лъжа доста хора са недоволни от Шела на ЕТ. Затова ти казвам ,смени си маслото. Всеки производител произвежда 5В40. Няма как да сбъркаш. Аз ползвам Пентосин, немско масло. Доволен съм като се има предвид ,че за дизела се изисква специално масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Не знам какви са изискванията за бензиновите мотори на Фабия2, но за дизела има стандарт 5W40 505.01 . Не сменяй вискозитета а само производителя. В ЕТ слагат Шел въпреки, че дори на капачката на маслото производителя е сложил логото на Кастрол.

Избора си е твой но трябва да спазваш изискванията за стандарт на производителя - за VAGгрупата той е 504 - 507.

:banana_beer: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.