Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко скорошни обяви за vRS-ки - коментари


Guest

Recommended Posts

@ Динчев

 

1. Браво на теб.

2. Още едно браво за теб, ако наистина си го направил.

3.По точка 3:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48119-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-rs-%D0%BA%D0%B0/&do=findComment&comment=323531

 

... Имам служебен Ярис 2013 година... той се върти на пета и просто с РС-а ми е малко тегаво като обръщам :) НО като цяло, колата е супер :) Ще кача и малко снимки. 

   За съжаление така се развиха нещата, че започнах нова работа докато чаках колата. И сега имам служебен автомобил, на който горивото ми е почти без пари, дори и за собствено ползване. Сериозно обмисля идеята да пусна РС-а да се продава.

....

 

Интересен шеф на фирма си ми ти.

 

4. Доста от хората не се нуждаят от лизинг да си купят нова Шкода. И какви са тези разходи извън ценовата листа при закупуването на автомобил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... то понеже аз пуснах темата - по-скоро от притеснение да няма големи драми с тези коли, не дали хората закъсват с парите и/или се надценяват и/или им дават служебни. Всеки си излага мнението свободно, което е добре има гледни точки, които не бях помислил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Динчев

 

1. Браво на теб.

2. Още едно браво за теб, ако наистина си го направил.

3.По точка 3:

http://skodaclub.bg/forum/index.php?/topic/48119-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-rs-%D0%BA%D0%B0/&do=findComment&comment=323531

 

 

Интересен шеф на фирма си ми ти.

 

4. Доста от хората не се нуждаят от лизинг да си купят нова Шкода. И какви са тези разходи извън ценовата листа при закупуването на автомобил?

Абсолютно. Всеки нормален човек, който чете и има малко мозък в правилната глава, ще разбере, че нещо криво има тук. Хем не му трябва, хем имал служебна със за ”почти без пари гориво”, хем за колко месеца станаха и колата станала лекичко на над 13 000км - на дизел ги правя за година, където я карам почти всеки ден, ама работата ми не е да пътувам... И цена като за чисто нова на 0км ми се вижда меко казано нагло, а имало и още скрити такси - били са с малък шрифт в договора сигурно... Купувал съм нова кола, даже две чисто нови имам купени точно от Еуратек /лизинги към Аутобохемия АД/ и не знам за какво говори за ”екстра” разходи тоЗ човек. Все тая... всеки, може би, си има акъл да мисли, колкото му стига, но наистина хората са интелигентни щом не са купили още ”новата” кола на старо с цена като за чисто нова, която първи да запалят и подкарат /разбира се след ЕТ/.

 

Успех в живота, където има една приказка...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то е повече от ясно, че просто не е искал собственика да я продаде и затова е сложил такава цена - предполагам на него му е излязла толкова - едва ли е тръгнал да търси повече от колкото е дал. Всеки има право да сложи каквато цена си иска на стоката - съвсем друг въпроса е, дали ще се намерят балами да му я платят :)

И няма нищо срамно да си признаеш, ако си имал някакви финансови затруднения в даден момент в следствие лошо планиране на разходите и приоритетите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то е повече от ясно, че просто не е искал собственика да я продаде и затова е сложил такава цена - предполагам на него му е излязла толкова - едва ли е тръгнал да търси повече от колкото е дал. Всеки има право да сложи каквато цена си иска на стоката - съвсем друг въпроса е, дали ще се намерят балами да му я платят :)

И няма нищо срамно да си признаеш, ако си имал някакви финансови затруднения в даден момент в следствие лошо планиране на разходите и приоритетите :)

Над 100% съм съгласен с всяка дума. Идеята тук беше, че цената беше като по ценова листа, но едва ли не излизала по-скъпа с някакви скрити пари отгоре, които човекът ”опростил” от добра душа ли, 'нам си какво... а имаше и въртяни километри няколко резервоара... Все тая, то май нищо не е актуално вече - километри, пари, състояние и т.н. :)

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май,"ШЕФА",демек жената е насмела нещата,както обикновенно става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Колата е на 13 000 км за 10 месеца каране. Като я карам наистина малко. С другите ми две коли минавам средно между 4000 и 5000 км на месец. 

2 Една проста сметка - Колата по ценова листа беше около 50000лв + допълнителните екстри бяха около 4000лв. Каско + данък + всичко нужно за да се кара колата беше над 3000лв. Значи простата сметка показва че БЕЗ ОСКЪПЯВАНЕТО НА ЛИЗИНГА колата е около 57 000. Аз я бях обявил с първоначална вноска 12-13000 и продължаване на лизинга, като бях направил вече и вноски по лизинга. Обявих колата мисля след втората или третата вноска и беше обявена докато не платих и седмата вноска. Вноската ми е по 1100лв на месец. Ако някой искаше да купи колата щеше да плати примерно 30 вноски по 1100 лв = 33000+ 12000 Първоначална вноска = 45 000. С други думи щеше да спести 12 000лв отново БЕЗ ДА СМЯТАМ и оскъпяването на лизинга и щеше да си спести около 3-4 месеца чакане. Не знам как точно беше сметнато, че аз завишавам цената, искам повече пари от ценовата листа и тн. Аз бях готов да загубя толкова пари - около 10000 - 12000 но не и повече, затова още си карам колата ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам причина да го ядете човека. Всеки е в правото си да продава каквото иска, за колкото иска. И не е длъжен да се обяснява защо го прави. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, моля те виж  неговия пост №25. Той започна сам темата отново след 7-8-месечно прекъсване.

В последния си пост се е аргументирал и обосновал и вече над 24 ч. оттогава нито аз, нито останалите колеги сме опонирали.

Уважаваме мнението му, когато има аргументи.

Нещо повече - в останалите теми, в които той пише диалогът е на обичайното високо ниво и всички показват взаимопомощ и уважение.

За мен тази тема е приключена и затова се въздържам от повече мнения.

Иначе по въпроса за цената - съгласен съм с теб!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Здравейте колеги, обмислям смяна на автомобила и се оглеждам за някоя VRS ка бензин с DSG. Можете ли да кажете мнението си за тази  http://www.cars.bg/c1426576. Тази обява я наблюдавам може би от 2 месеца. Колата на някой колега от форума ли е, защото потърсих но не намерих информация.

Благодаря предварително за мненията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Много яснот обясних в секцията "продава" как се формира цената на една нова кола. Това което гледаш в каталога на ЕТ - слагаш около 1000лв. за уреждане на документите, още 2% за поддържане на сметката за лизинг-а (на година), след това имаш каското (около 4,5%) и гражданска. И ето как имаш над 7% увеличение..

Това че не си копувал нова кола не те извинява, че се опитваш да изкараш продавача "некомпетентен". Той си има право да иска толкова колкото сам прецени, това си е неговата кола, ако не Я продаде си е негов проблем...

ами дай тогава да вкарат в цената и разходите за консумативи, бензин, масло и други. Не е сериозно.Каското, застраховката,поддръжка на лизинга и всичко останало си е твой проблем. Защо трябва да искаш да печелиш и от тях....Ами не ги прави първоначално тези разходи и това е. Да, ама не....ако мине. ние сме по умните-другите са балъци....сменяме скъпа кола дето най-вероятно сме разбрали че не ни устройва за друга служебна(направо смях в залата) и искаме с парите от продажбата да си купим нещо друго...Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами дай тогава да вкарат в цената и разходите за консумативи, бензин, масло и други. Не е сериозно.Каското, застраховката,поддръжка на лизинга и всичко останало си е твой проблем. Защо трябва да искаш да печелиш и от тях....Ами не ги прави първоначално тези разходи и това е. Да, ама не....ако мине. ние сме по умните-другите са балъци....сменяме скъпа кола дето най-вероятно сме разбрали че не ни устройва за друга служебна(направо смях в залата) и искаме с парите от продажбата да си купим нещо друго...Успех

Напълно сериозно си е.Каското се прехвърля на друго име и реално ти ползваш тази екстра нали?! иначе ти ще правиш и определено ще е по скъпо нали?!

Още по малко пък да печели?!? да не би да иска по скъпо каско?!Ако е сменил масло и консумативи това също е един допълнителен плюс при продажба все пак.Какво значи да не ги прави първоначално тези разходи?!? То без тях не става.

Да отчетем и факта че подобни коли втора употреба почти няма и търсенето е голямо.

То и аз искам да си купя на половин цена кола на няколко месеца ама няма такива балъци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Малко да раздвижа темата: от доста време стои една обява на кола, може би някой има впечатления на живо за нея:

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11468235335556251

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

https://m.mobile.bg/details/11509304244696439

 

Някой познава ли собственика и има ли впечатление от автомобила?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда много добре, пък и на малко км... Имай само едно на ум за прословутите похапвания на масло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.