Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Няколко скорошни обяви за vRS-ки - коментари


Guest

Recommended Posts

Привет колеги,

харесвам vRS-ката на Октавия и съм се насочил. Преди нямаше втора ръка, като цяло не съм и виждал по улиците, освен хората от форума.

 

оня ден просто браузвах :

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11408033776580879&slink=7gbmf9

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11408987878931955&slink=7gbmf9

 

не мога да разбера две неща :

 

1. защо се продават по-скъпо отколкото нова по ценова (толкова ли са вдигнали екстрите сумата). Според мен дори на 2-4к км сумата трябва да е -20% от нова.

2. да не би да има нещо - защо човек ще си продава нова колица на 1-2 месеца.

 

Просто да отворя темата и за екстрите - гледах по ценова бензин,ръчка 47к, пишат, че има още -8% (според мен от тази сума надолу, поправете ме ако не съм разбрал) и става прилични пари. Какво и липсва? Не искам нави, но добър саунд ще ме кара да се усмихвам примерно :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам една част от оскъпяването идва оттам, че колите са в лизинг, т.е. включва се лихвата на лизинга. За останалото не знам, защото и с лихвата на пръв поглед са малко по-скъпи от съвсем нова и пак на лизинг. Иначе колегата с бялата Октавия разбрах я продава, защото успял да си вземе служебна кола и тази личната не му трябва, поне така каза :)

Редактирано от Alpinjuga
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никаква причина да се продават толкова скъпо. Да, вярно е, че имат скъпи допълнителни екстри (първата има DSG, беключово палене и безсмислени и изключително проблемни 19-цолови джанти, а втората има Canton audio, DSG, адаптивни светлини и безсмислена в България скъпа навигационна система), но всеки, който иска, може за същите пари да си поръча чисто нова кола, моделирана от него самия с екстрите, които на него му харесват. Тези коли най-вероятно са на някои тежкарчета, взели ги без много-много да му мислят, за да се кефят няколко месеца през лятото, след което са решили да ги разкарат и търсят някой балама за целта. Представете си как са ги разработвали :)

 

Аз лично не виждам и 1% причина да взема някоя от тези 2 коли, вместо да поръчам чисто нова. Ако цената им беше с 20% по-ниска, щях да видя 10% причина да ги взема, но не повече, т.е. пак щях да си поръчам нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората е на колега от форума, който след като я купи му дадоха служебна кола.

Има тема за продажбата й - http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/48316-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-skoda-octavia-3-rs-tsi/.

Ето темата и за самата кола - http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/48119-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BD%D0%B7%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-rs-%D0%BA%D0%B0/&do=findComment&comment=323531

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе колегата с бялата Октавия разбрах я продава, защото успял да си вземе служебна кола и тази личната не му трябва, поне така каза :)

 

Страшно ми харесват такива обяснения:

  • "Заминавам на работа в Швейцария, затова продавам колата 'нов внос', която си купих през 3 месеца" :D (защото то това с работата в Швейцария изведнъж сега му е дошло на ум и работите са се уредили за 2-3 дена)
  • "Купих си кола-бегачка преди 6 месеца, ама сега шефът ми изведнъж реши да ми даде служебен дизел 105 к.с. с оборудване нисък клас, затова реших спешно да продам бегачката си, понеже служебната повече ми харесва"  :D
  • "Реших да купувам къща и не ми достигат малко пари, та затова трябва да продам новата неевтина кола, която купих преди 6 месеца"  :D (защото то това с къщите ей така се планира изведнъж и то от хора, 'дето нямат достатъчно пари за това, но са си купили неевтина нова кола преди няколко месеца).

Оставете ги тези тарикати-сладури с тарикатските си обяснения да се оправят с тарикатлъка си.

Редактирано от mitko0511
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвай си нова с екстрите, които на теб ти трябват и не се занимавай.  Не даваш  все пак 5000 лв за да рискуваш със старо, макар и на малко "неясни" километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а да да...за пари над 25к лв гледам нова,ако щеи с по малко екстри.много ама много трябва да ми допадне собственика като човеки дори и тогава. благодаря ви за мненията,добре е човек да получи и други гледни точки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата след като излезе от магазина вече е с 20 процента надолу. Това се запазва първите 2 години. На третата е с 30 процента даун, а на петата е на 50 процента и то при 10-15 000 км навъртани годишно. Ако за две години и направиш 200 000 км естествено,че ще струва 40 процента,въпреки че е на 2 години.  Двамата юнаци по-горе с РСките за по 53-55000лв ще почакат докато не свалят цената с 10-12 000 лв и тогава колите ще заминат.Казвам го,защото  и моят Лансър на 12000 си стоя без нито едно обаждане,а на 10 500 се започна търсенето и замина за един следобед. Просто не е това цената на тези 2 РСки. Собствениците не искат нищо да загубят,но колата е излязла от салона-това е положението. :(  :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво въобще говорите... това са коли с навъртяни километри дори??? Аз ”нова кола” не го разбирам, като на малко години/месеци само, но и да седна първи в нея, на до 10-15км пробег. Това са коли на по 2000-5000км пробег за два месеца. Дали са разработвани полека или са ”бързи” и са тествани колко им е максималната скорост няколко пъти... Много ми е чудна цената и на мен, да. Единственият работещ коз, може би беше, когато се бавеха поръчките с месеци в началото и си струва от гъзария да се купи. Сега за два-три месеца са готови и някак не върви :) но така е, за всеки влак си има пътници. Може на някой да не му се чака и да си купи.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените са "ако мине" разбира се. Всеки е набил пари за нова кола и иска да си минимизира загубите.Не подценявайте екстрите, наистина са скъпи - на моята примерно бяха към 10 хил. лв. и то не съм поръчвал навигация, режими на шофиране и пълен кожен салон (само панорамния покрив и адаптивните ксенони са близо 5к) и затова скача цената. Просто Октавия 3 вече скача малко по-нагоре като клас и има екстри дето преди нямаше

 

И наистина основната причина е, че я взимаш веднага и всичко си е в гаранция. Иначе чакаш 2-3 месеца.

 

Въпреки това тези цени са безумни и препоръчвам силно да си конфигурирате своя кола - това си е хубаво изживяване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля тази тема да не е продължавате в същият дух.

В целият свят търсените коли за които се чаката от 6 месеца на горе, се продава на по-висока цена втора упостреба на малко км.

Мой колега от Шотландия си купи Порше РС 3 с около 5-7% по-скъпо, но веднага, на 1000 мили. Иначе трябваше да чака от 6 до 9 месеца и да плати цялата сума предварително.

А преди години на брат ми, които чака близо една година за Хонда Сивик (футуристичният дизайн) имаше оферти по 15-20% отгоре.

Това важи и за доста други автомобили. Все пак има хора които не искат да чакат, а парите не са им проблем.

А има хора които не искат някои да им е пипал колата ... хора всякакви.

Редактирано от N.Zlatev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля тази тема да не е продължавате в същият дух.

В целият свят търсените коли за които се чаката от 6 месеца на горе, се продава на по-висока цена втора упостреба на малко км.

Мой колега от Шотландия си купи Порше РС 3 с около 5-7% по-скъпо, но веднага, на 1000 мили. Иначе трябваше да чака от 6 до 9 месеца и да плати цялата сума предварително.

А преди години на брат ми, които чака близо една година за Хонда Сивик (футуристичният дизайн) имаше оферти по 15-20% отгоре.

Това важи и за доста други автомобили. Все пак има хора които не искат да чакат, а парите не са им проблем.

А има хора които не искат някои да им е пипал колата ... хора всякакви.

 

Дадените примери не са адекватни. Нито сме Шотландия, нито става въпрос за бутикова кола като Porsche RS, нито Еуратек иска предварително плащане на пълната сума, нито пък феновете на Octavia са толкова нетърпеливи, че да дадат 6-7 хиляди лева отгоре, за да не чакат 3 месеца за доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дадените примери не са адекватни. Нито сме Шотландия, нито става въпрос за бутикова кола като Porsche RS, нито Еуратек иска предварително плащане на пълната сума, нито пък феновете на Octavia са толкова нетърпеливи, че да дадат 6-7 хиляди лева отгоре, за да не чакат 3 месеца за доставка.

Много яснот обясних в секцията "продава" как се формира цената на една нова кола. Това което гледаш в каталога на ЕТ - слагаш около 1000лв. за уреждане на документите, още 2% за поддържане на сметката за лизинг-а (на година), след това имаш каското (около 4,5%) и гражданска. И ето как имаш над 7% увеличение..

Това че не си копувал нова кола не те извинява, че се опитваш да изкараш продавача "некомпетентен". Той си има право да иска толкова колкото сам прецени, това си е неговата кола, ако не Я продаде си е негов проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ТО УБАВО ,че няма да чакаш,ама друг я купил преди теб и си я  понастъпвал 1000-2000км,а ти после сядаш,пък плащаш като за нова,че и отгоре.                                                                    Да не правим сравнения и с жените :tongue_1:  :tongue_1: ,че сложно ще стане :rolleyes:  :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти каква искаш, с малко опит или без :D

На Самуил старата "бегачка" струваше много повее от коиято и да е подобна на нея Октавия, но беше продадена за толкова колкото той си прецени.

 

Тук модератора ще трябва да прочисти малко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

Привет и от мен. Честно да ви кажа малко съм разочарован от постовете тук. Мислех, че пишат интелигентни хора. За съжаление видях какви ли не етикети по мой адрес тъй като аз съм собственика на едната от обявените коли. Всеки има право на мнение, не се сърдя на никой. Искам само да споделя няколко неща. 

1. Колата така и не я продадох и мога да си позволя все още да съм и  собственик и да си я карам с кеф. Колата е вече на близо 13 000км

2. Разработвал съм я така както трябва. Колата не беше преминавала 3000 оборота докато не навъртях 3000км - не мога да задължа никой да вярва.

3. Имам 3 коли и за това исках да махна тази, но разбирачите решиха че "шефа" ми ми е дал служебна кола. Искам да ви попитам не мога ли аз да имам собствена фирма и да си купя служебна кола, която не е 220кс. и която ще мога да карам стотици километри градско без да ми съдере джоба?

4. Явно доста от хората гледат цената само в ценовата листа и идея си нямат колко още разходи има по закупуването на автомобила. 

Прочетох и куп други абсурди. Ще Ви пожелая и вие да успеете един ден да си купите подобна кола и дано ви се наложи както на мен да я продадете, но не защото сте закъсали, а поради далеч по-добри обстоятелства, та да видим с колко точно хиляди лева ще сте склонни да се сбогувате. Живи и здрави всички :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.