Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Състояние на магистралите из Европа...


pigoff

Recommended Posts

Привет на всички!

Понеже има доста (вече) колеги, които пътуват из Европа, а съм запознат, че има доста магистрали в лошо състояние и допълнителни заплащания.

Създавам тази тема с цел да си помогнем в избирането на подходящ маршрут ПРЕДИ да се запътим към желаната дестинация.

 

Моля пишете само за пътища по които сте минали напоследък и са ви направили впечатление колко са зле!

Благодаря на всички!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Сърбия

Като за начало искам да се "оплача" от магистралите. Много дупки, много полиция (не може да се кара бързо) и много цакат на бензиностанциите със количеството.

 

Румъния

Доволен съм от пътищата там, чисто нов асфалт почти навсякъде където минах. Коректни са количествата дето наливат. Много качествена газ имат.

 

Унгария

Страхотни магистрали, но внимавайте къде зареждате гориво. На мен ми заредиха 63л газ при положение че вместимостта на бутилката на макс е 61л, нормално пълня около 50л.

 

Чехия

Вече не минавам от там само заради магистралата Прага - Брно. Няма такъв убиец на окачване като този път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърно -Прага,ще е перфектна много скоро.Тече много масивен ремонт,по цялата дължина.

Според мен Сърбия е добра магистралата и може да се кара бързо.

През Румъния не минавам повече.Няма по-тъп път.Тесен,завои и село след село.Камиони ,тирове,лудница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърбия има доста участици с коловози. Особено при дъжд е много кофти. Тировете направо те заливат с вода. Освен това е желателно да се внимава със скоростта, че яко следят. Преди няма и месец минах и от Ниш до границата с Хърватска имаше три или четири полицейски спрени по мостове и отбивки и дебнещи за превишена скорост. На връщане същата работа..

 

В Хърватска нещата са значително по-добре, а и се строи здраво (особено в района на Сплит). В Словения магистралите са на под 5 години и са перфектни.

 

Накратко - по-зле от България съм карал само в Чехия, но и там се работеше много сериозно по въпроса (разбирай магистралата се "изстъргваше" до почва и след това се правеше наново ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Хърватска, ако се налага пътуване през август, е добре (ако е възможно разбира се) да се избягва влизане в Загреб. На изходите на магистралата се чака по около час за плащане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече писах, ако се пътува петък, събота или неделя. През останалите дни почти няма проблем на границите и на "патерините".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърбия - участъка Парачин, Белград до границата с Хърватска е приемливо положението - дори задоволително.

Как да кажа, като знам какви пътища имаме в България, просто се чудя как може да се оплачеш от сръбската магистрала.

По този участък - аз не мисля, че има къде да си счупиш окачването. Дупки също нямаше.

Има нераврности и тук-таме си друса, но като караш със 110-115 не мисля, че е толкова сериозно.

 

Проблеми с полицаи не съм имал - но аз обикновено карам бавно - дори под ограничението. Тръгнал съм на е**** си ти пътя - та и ще бързам. Аре, нема нужда.

 

За горивото в Сърбия - да наливат по-малко. Не си спомням точно, но един успя да ми напълни невъобразимо количисвтво нафта в резервоара, който дори не беше изпразнен докрай.

И то от реномирана бензиностанция, а не някоя неизвестна кварталка.

Като качество на горивото - не съм забелязал разлика във вървежа на колата. За разход не знам - не съм засичал.

 

Хърватска - перфеткни

Словения - интергалактическа магистрала.

 

Основната ми забележка е, че тези оценки са относителни и ги давам спрямо сравнение с българските пътища и магистрали.

Или нека по-скоро кажа в сравнение с Българската Магистрала - щото тя все още ни е една. Другото са само участъчи и отрязъци от бъдещи такива, които може и да не ги видими :)

Участъка около Пазарджик по Тракия е напримерно трагичен в сравнение със Сръбската магистрала, на местата където има неравности и друса.

 

Дата на последно пътуване - Август, 2014

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърбите имат и цивилни коли по магистралата с камера,кара зад теб и ако натискаш ти пуска светлините и  :threaten: .

Така че,се оглеждайте за черни коли А8 Бмв 5 имат и Супърб с тъмни стъкла такива съм засичал само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.