Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Светване на лампата на ASR.


caspar

Recommended Posts

Здравейте, имам следния проблем. Вчера се прибирах от Сърбия и както си карах и изведнъж светна лампата на ASR-а. Тази оранжевата с колата и поднасянето  :) След 1 минута загасна, след това премигна няколко пъти и си засвети както си трябва ... Отбих от пътя и загасих колата. Запалих я на ново и лампата загасна. След няколко километра отново светна и така се прибрах до БГ. Не забелязах да има промяна в поведението на колата, върви, ускорява и маневрира перфектно. Тази сутрин когато тръгвах за работа лампата не свети. Та въпроса ми е: някой имал ли е подобен проблем, справял ли се е с него и трябва ли да се кара на сервиз за да я прегледат? Става въпрос за Фабия 1.2 HTP 2008г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможна причина е прегряване на спирачките, тогава системата автоматично се изключва докато се охладят. Иначе само диагностика ще каже дали се е записала грешка и от какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможна причина е прегряване на спирачките, тогава системата автоматично се изключва докато се охладят. Иначе само диагностика ще каже дали се е записала грешка и от какво.

Вярваш ли си в това Иво??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможна причина е прегряване на спирачките, тогава системата автоматично се изключва докато се охладят. Иначе само диагностика ще каже дали се е записала грешка и от какво.

Имам само един въпрос:

Къде се намират температурните датчици на спирачните дискове?

Аз лично не съм ги виждал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах този проблем. След диагностика при Самуил (bega4kata) се оказа повреден датчик на АБС-а. След смяната му всичко се нормализира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярваш ли си в това Иво??

 Да, има го на всяка кола. Учудвам се че не го знаеш.

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/bg/Fabia_6Y/05-2007/Manual/Fabia/A04_Fabia_OwnersManual.pdf

 

стр. 142

 

Прегряване на спирачките

 

За да не се прегряват дисковите спирачки на спираното колело, при особено силно натоварване системата EDS автоматично се изключва. Автомобилът си запазва способност за експлоатация. Има същите качества, като автомобил без EDS.

 

Щом като спирачките охладят, EDS отново автоматична се включва.

 

ESP е надстройка на ASR, който е надстройка заедно с или без EDS на ABS. Ако ABS има повреда всичко нагоре отказва.

 

 

Имам само един въпрос:

Къде се намират температурните датчици на спирачните дискове?

Аз лично не съм ги виждал...

 

В ABS помпата. Според тебе какво става като ти прегреят спирачките и защо педала омеква?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо,няма температурен датчик в помпата бе 100%.

Има датчик за налягане.

Не ми пробутвай да чета инструкция за експлоатация.

Няма как на 1.2 да му прегреят спирачките поради това ,че е много мощна в завоите и електронния блокаж на диференциала /eds/ въздейства на спирачките на колелото ,което губи сцепление.ТОВА НЯМА КАК ДА СТАНЕ :D :D :D

И пак ти казвам,че няма датчик за температура,а чрез датчика за налягане в помпата ,като загрее спирачната течност в спирачния цилиндър и станат микро-балончета и падне налягането,тогава се изключва само системата EDS,която е причина за загряването.Но при 1.2 ТАЗИ СИСТЕМА ПРОСТО НЯМА КАК ДА СЕ НАЛАГА ДА РАБОТИ ,ЧЕ ДА ПРЕГРЕЯТ СПИРАЧКИТЕ.

Нещо друго е станало.Диагностика трябва,не да разтягаме локуми тука и да водим безсмислени спорове,-има ли температурен датчик на спирачките или няма :cheers:

 

п.п. По принцип,колокото повече знае човек,толкова по-трудно му е да обяснява във форума за даден проблем-възможните причини. Простооооо много трябва да пиша по всички въпроси с много подробности и обяснения....но аз ползвам форума главно за развлечение ,а не за ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е толкова важно как събира информацията за загряли спирачки. Някъде съм чел, че електрониката в помпата определя дали има загряване. И е достатъчно няколко по интензивни спирания да доведат до загряване. Нещо което съм написал и в първия си пост.

Затова при положение, че НЕ Е светнала и лампа на ABS-a - евентулни проблеми с датчиците по колелата или лампа свързана с двигателя - не си струва да се дават пари за диагностика. Ако имаш приятел с кабел и VCDS е друга бира :)

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе се едно, ладите и москвичите са имали датчици за темп. Ма и там кат си прегрееш спирачките педала ти омеква, че даже и не мое спреш. Съвсем друга е причината да ти омекне педала. Пак е свъразно с температура, ама не и с електроника.

Редактирано от Моджо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре диагностика (ако не е изчезнал проблемът междувременно).

 

Моята аматьорска версия е следната. Подобно нещо ми се случи веднъж тази пролет, на един ляв завой на кръстовище. Понеже на същото кръстовище и завой  минавам поне 3-4 пъти седмично, пък само тогава светна въпросният индикатор, ми се стори странно когато на другия ден пак ми присветна. И оттогава - нищо.

 

Тогава се загледах в настилката там. Стигнах до извода, че е било резултат от мократа и хлъзгава настилка, върху която в един определен участък обичам рязко да извивам и ускорявам при излизане от това кръстовище.

 

Така че може да присветне от обикновено несцепление на някое колело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

И аз да я разбутам тази тема.

Малко дълъг пост ще напиша,но да обясня какво е положение...И дано някой помогне.

ASR-а ми светва докато карам(свети постоянно).Съответно копчето не реагира.Ако изгася колата и я запаля изчезва...Забелязах че светва пак долу горе на пробег около 5-6км.

Закачана е на диагностика...Грешката която дава е "слаба комуникация или слаб сигнал на АБС към компютъра"

Правена е диагностика на живо данни.Всички колела(датчици)дават едни и същи стойности без отклонения.В момента на светване на ASR на таблото засича грешка диагностика,но няма промяна на данни на датчици.Занулява се грешката и периодично се рестартира диагностика,но не засича грешка,а на таблото продължава да свети.Гася паля и се повтаря всичко и тогава пак засича диагностика грешка и...едно и също.Проверил съм бушоните поогледах и букси и т.н,но няма резултат.

Ако някой може да съдейства, много благодаря предварително.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.