Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 3: Сервизни Акции, други регистрирани проблеми


PUF-PAF

Recommended Posts

Разхлопаха се копчетата на волана от лявата страна, където се сменят песните и т.н. По-точно, не самите копчета, а пластмасата, която ги покрива и на която са изобразени символите им. Случвало ли ви се е подобно нещо? Да пробвам ли да ги натисна, с надеждата някое чопче да щракне и да се наместят, или да ходя да ми го оправят гаранционно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхлопаха се копчетата на волана от лявата страна, където се сменят песните и т.н. По-точно, не самите копчета, а пластмасата, която ги покрива и на която са изобразени символите им. Случвало ли ви се е подобно нещо? Да пробвам ли да ги натисна, с надеждата някое чопче да щракне и да се наместят, или да ходя да ми го оправят гаранционно?

Ако ми се беше случило, не бих се пробвал да ги намествам защото ако счупиш някое нокътче или самото копче, няма да ти остане шанс ди ги сменят гаранционно.

Според мене върви директно да ти ги сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 82 000 километра ми прокапа водната помпа (или може би термостатът) - те са в блок. Смениха и двете гаранционно, но чаках доставката три дни. Течът беше минимален и колата можеше да се кара само с доливане на около 50 ml на ден.

Редактирано от Илко Такев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Пропуснал съм твоето послание.

Първо да те питам... твоята октавия автоматик ли е (DSG) или ръчна?

Октавията ми е с ръчна.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро започна от време на време да се появява следната грешка : "error: workshop! leave vehicle only when lever in position p" . Някой от вас виждал ли я е и има ли повече инфо относно нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро започна от време на време да се появява следната грешка : "error: workshop! leave vehicle only when lever in position p" . Някой от вас виждал ли я е и има ли повече инфо относно нея?

 

Тази грешка е хроничен проблем при ВАГ група автомобили. Познавам я от турския Шкода форум. На около петнадесетина потребители от турския форум са сменили гаранционно механизъма който фиксира скоростта. Този механизъм е бил заедно с една електрона платка и се намирал под скоростния лост. Доколкото помня на няколко потребители са сменили и скоростния лост заедно с този механизъм. Кода на грешката е бил B116229.

 

Редактирано от Levcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро започна от време на време да се появява следната грешка : "error: workshop! leave vehicle only when lever in position p" . Някой от вас виждал ли я е и има ли повече инфо относно нея?

 

Здравей колега, аз също имах този проблем.Дефектен датчик на скоростната кутия, който определя позицията на лоста. Сменят го гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги някой да е имал проблем с паленето на дизелка О3?

След седмичен престой колата пали на 2-ра или 3-та секунда след стартирането.

Върти (не бавно) но не пали веднага. Дори един път се случи да запали и после за секунда пак угасна и последователно запали отново.

Колата е вече 5 годишна (25к км), оригинален акумулатор но все още държи, старт/стоп'а работи. (доколкото знам така се разсъждава за акумулатора дали държи, от старт/стоп'а) Акумулатор обикновенно показва ниво 50%-60%, след пробег става 70%, не съм го виждал никога да е 80%.

На топъл старт няма проблем.

Колата е обслужвана преди около година и от тогава съм минал едва 3000км.

Значи, може ли да е от филтъра за гориво или нещо горивото в първия момент да идва късно към двигателя. Или пък от акумулатор или дюза нещо....

Предварително благодаря за коментарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно нормално, при мен е по същия начин. Няма за какво да се притесняваш.

 

За нормално щях да го приема ако така си беше от самото начало.... но не е така.

Ако бяхме коментирали за вибрациите и тресенето на студен дизел двигател, да, там съм съгласен. От самото начало двигателя се държи ненормално докато се затопли. Но това с късното палене би трябвало да има обяснение, според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой да е имал проблем с паленето на дизелка О3?

След седмичен престой колата пали на 2-ра или 3-та секунда след стартирането.

Върти (не бавно) но не пали веднага. Дори един път се случи да запали и после за секунда пак угасна и последователно запали отново.

Колата е вече 5 годишна (25к км), оригинален акумулатор но все още държи, старт/стоп'а работи. (доколкото знам така се разсъждава за акумулатора дали държи, от старт/стоп'а) Акумулатор обикновенно показва ниво 50%-60%, след пробег става 70%, не съм го виждал никога да е 80%.

На топъл старт няма проблем.

Колата е обслужвана преди около година и от тогава съм минал едва 3000км.

Значи, може ли да е от филтъра за гориво или нещо горивото в първия момент да идва късно към двигателя. Или пък от акумулатор или дюза нещо....

Предварително благодаря за коментарите

И при мен е така, но забелязах че като дам на контакт и изчакам паленето е нормално.

Според мен при студен старт сутрин трябват 3-4 сек. поне да подгреят свещите по добре.

От както я чакам ( две седмици ) до сега не съм имал такова палене.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така, но забелязах че като дам на контакт и изчакам паленето е нормално.

Според мен при студен старт сутрин трябват 3-4 сек. поне да подгреят свещите по добре.

От както я чакам ( две седмици ) до сега не съм имал такова палене.

 

Поздрави.

 

Благодаря за отговора.

 

Да продължа да разсъждавам.

Аз по принцип винаги си чакам по 3-4 секунди, докато угаснат всички контролни индикации по таблото, така съм свикнал.

Понеже тези проблеми при студено стартиране ги имам когато колата е престояла в гаража, значи ситуацията при мен може да не е свързана с температура. В гаража не става студено, а и когато съм имал за последно проблем (преди около 2 седмици), външната температура беше около 16-18 градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

 

Да продължа да разсъждавам.

Аз по принцип винаги си чакам по 3-4 секунди, докато угаснат всички контролни индикации по таблото, така съм свикнал.

Понеже тези проблеми при студено стартиране ги имам когато колата е престояла в гаража, значи ситуацията при мен може да не е свързана с температура. В гаража не става студено, а и когато съм имал за последно проблем (преди около 2 седмици), външната температура беше около 16-18 градуса.

Студен старт имах в предвид да не е палена скоро, а не че студено. Това си ми го правеше цяло лято.

Редактирано от Foz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от скоро имам следният проблем. Bluetooth връзката  с телефона започна да се разпада. Случва се най-вече, когато говоря с някой и същевременно получа друго входящо обаждане. Другото е, че не винаги успявам да се свържа от първият път, някой път е наложително да го  направя ръчно посредством настройките на Bolero. Ползвам два  Samsung - а  с последна версия на андроид. Ще се радвам някой да сподели, ако е имал подобен проблем. Не искам да се излагам в Еуратек, ако проблема е телефона, 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм със Самсунг А5 + Болеро и ми се случи веднъж връзката да се разпадне по време на разговор и същевременно получаване на второ обаждане.Имал съм и други случаи, в които да получавам входящи обаждания докато говоря, но тогава връзката не се е разпадала и заради това не съм и предприемал нищо по въпроса.

Относно втория проблем с ръчното свързване на телефона през настройките, съм забелязал че се случва след като съм свързвал телефона през MirrorLink (излиза съобщение че прекъсва всички други връзки) и след това връзката с BT-a трябва да се активира ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм имал проблем с блутут връзката при Суинг и винаги след рестарт на радиото и двигателя (с изваждане на контактния ключ) се връзва и всичко след това е ОК .

Сега като се замисля преди имаше запаметени и други телефони , а сега съм изтрил всичко и е само моя и не го е правило тоз номер.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте

 

някой да е имал подобен проблем при контакт? Чува се виене под акумулатора ..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

 

На 13.09.2018 г. at 19:45, mirizlivpor написа:

Разхлопаха се копчетата на волана от лявата страна, където се сменят песните и т.н. По-точно, не самите копчета, а пластмасата, която ги покрива и на която са изобразени символите им. Случвало ли ви се е подобно нещо? Да пробвам ли да ги натисна, с надеждата някое чопче да щракне и да се наместят, или да ходя да ми го оправят гаранционно?

Само да споделя, че смениха копчетата гаранционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В един друг форум са пуснали това видео като са подчертали че тази планка хлопа и това е била една от причините да се чува звук на по високи скоростти от 90км/час.

Някой да е имал подобно начинание?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Levcho написа:

В един друг форум са пуснали това видео като са подчертали че тази планка хлопа и това е била една от причините да се чува звук на по високи скоростти от 90км/час.

Някой да е имал подобно начинание?

 

 

Аз имам същия типичен вагджийски “ дефект “ смятам да не му се вторачвам, пък и не съм го чувал. Като започне да личи при някоя фотосесия смятам тогава да търся решение на “ проблема “ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Относно сервизните акции в Еуратек - изпуснал съм бил две такива. Едната по думите на диагностицика (който в Пловдивския офис го наричат Ефенди, разбираемо за произхода му) е премахването на свинска опашка намирала се еди къде си. И другата акция била с промяна в софтуера за оптимизирането на работата на акумулатора и консуматорите по колата ми.

Някой карал ли е колата си за тези акции, колкото и смешно да звучат? 

За много години живи и здрави всички!

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.