Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с тефмодатчика - Фабия 1.4MPI


BEERDRINKERR

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам следния въпрос. Нов съм малко тук и не съм разгледал всичко, може да има и друга тема по въпроса, а той е следния. Имам от 2 месеца Шкода Фабия 1.4MPI. Смених масло, филтри и антифриз, преди да сменя консумативите, обаче започна да свети лампата на таблото за прегряване, а температурата си е нормална. Стига до средата и не се вдига повече и не мога да разбера защо. Паля сутрин и светва след 20-30 секунди. Карам с червен антифриз в момента който купих от ТЕХ-КО те ми го препоръчаха. И след смяната на антифриза пак си свети. Направо ме дразни. А притеснението ми е още по-голямо от това, че като отворих разширителния съд, преди да сменя антифриза, имаше малко масло в него. След като смених антифриза мених и радиатора и сега няма масло в разширителния съд, а лампата си свети дори и когато колата не е работила цялата нощ.

 

Моля да ми обясните какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това червеното на таблото дето е като термометър мисля , че е за ниско ниво на антифриза , а не за прегряване ... смени си или само датчика на казанчето или цялото казанче с датчика и ще спре да свети.

Много вероятно като е имало масло в антифриза да се е запушил и да не отчита , че има антифриз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така , това дето е като термометър свети. Аз това мисля да направя - да сменя казанчето и датчика заедно и ако не се оправи знам какво трябва са правя - отивам на гарнитура на глава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.