Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Lasurit Сервиз - Захарна фабрика


maestroto

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Някой правил ли е ремонти по неговата шкода в Лазурит сервиз, който е в кв. Захарна фабрика?

До колкото знам всички коли на Кауфлан се правят там след като мине гаранционната поддръжка. Имам познат, служител на Кауфланд, който е доволен от сервиза и ми го препоръча.

 

Говорих със самия сервиз и от разговора ми се сториха адекватни нещата и цените като цяло. Имат гаранции за смяната на дадени части, но все пак на думи всичко е ок винаги.

 

Някой може ли да сподели ако има опит с конкретния сервиз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата ми не е реклама. Исках да видя дали някой е ходил там и има наблюдения от работата на сервриза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ходил, но човека отговарящ за щетите по каско в моя брокер, сипе за тях само хубави думи. До колкото знам те са и един от подизпълнителите на Еуратек и сега трите ни служебни Шкоди ще ги насочват на там за щетите от градушката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Преди години съм ходил там, но не бяха под изпълнител на ЕТ. Работеха с качествени бои и лакове. Имат много точна машина за бъркане на цветове. Скоро ще карам октавията там, че са ми и удобни като местоположение. Дайте телефона им и дали знаете с армеец дали работят?

Пс. Доста от брокерите са на процент от сервизите, чувал съм, че вземат 10% след всеки ремонт на пратен оттях автомобил...

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега някакви впечатления от сервиза?

Ами като цяло колата е направена много старателно. Имам някои дребни забележки, ама аз съм голям гад в това отношение, нормален човек не би ги видял въобще. Въпреки, че честно казано реакцията им към идинствената забележка, която им направих ме вбеси - не може да има калпаво боядисан детайл, който те са работили, а обяснението за пропуска е да кажат "ами те още в завода там не са го боядисали хубаво".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години съм ходил там, но не бяха под изпълнител на ЕТ. Работеха с качествени бои и лакове. Имат много точна машина за бъркане на цветове. Скоро ще карам октавията там, че са ми и удобни като местоположение. Дайте телефона им и дали знаете с армеец дали работят?

Пс. Доста от брокерите са на процент от сервизите, чувал съм, че вземат 10% след всеки ремонт на пратен оттях автомобил...

Колега с Армеец работят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото колега, ще пиша един фиидбек тук като оправат някои детайли по колата ми там. Ако друг колега мине преди мен нека сподели впечатленията си.

Пс. Сега се сетих, че на приятел му трябваше спешно да се оправи задна броня и капак от ПТП преди 2год. В Лазурит му взеха + 50% за труд и я направиха за една нощ. Та в извънредни ситуации работят и нощно време. Не съм я гледал колата след ремонта, но приятеля ми беше доволен.

Редактирано от belqta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно се включвам, но на моята кола са пребоядисвали/ремонтирали различни детайли и съм много доволен, освен това на мой приятел закарахме Yeti-то там за цялостно пребоядисване (смяна на цвета - от тъмно сив на светло син)... работата мога да кажа, че е перфектна..., всеки който погледне колата се не може да повярва че е била с друг цвят (единственото петно "стара боя" е на капачката на резервоара от вътрешната страна - което не беше направено по мое изрично изискване - заради лепенката с наляганията на гумите)...

В общи линии... миналата седмица ми пребоядисваха с ремонт задната броня - напълно съм доволен... без забележки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Изненадан съм от работата в този сервиз! В процес на рекламация съм(не им приех работата по Йетито ми, остана да го правят наново)... 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм адски недоволен! Боята изглеждаше супер след полагането, но се оказа изключително тънка и слаба. Всяко, дори и най-леко жулване оставя следа по лака. А предната ми броня след 40 км по опесъчен път е цялата в дупчици, предния капак също е начукам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И днес отново "беше готова"... Сега ще чакам да видя от 3-тия път дали ще я взема! 

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я за празниците, написахме протоколи с моите забележки при 3тото казване, че е оправена! 

 

1. Отново около 5мм ръб на капака е без лак - 2ро пре-лакиране беше това, първия път беше оставено над 10см без лак, но от другата страна на ръба над фара, за сметка на огромна стечка на друго място, която пред мен се опита да изреже с макетно ножче работник в сервиза. Първия път се опитаха да ме минат с тампониране на ръба. Изчаках ги да я намажат, попитах готова ли е и пред него го избърсах с палец. Попитах го дали лака не защитава боята от отмиване и детайла от ръжда? Не ми отговори и само каза, че ще се наложи да я прелакира. После на 2рия път имаше над 25 прашинки, които най- вероятно са изкарали 3тия път с пастиране. Сега боята седи като разтечена. Ужасно калпаво свършена работа!

2. Задната броня след като са я измили си личи къде са били проблемите преди боядисването, не е подготвена добре преди боя, личат си и стари деруги, наранявания и точици от допири с твърди предмети - представям си след 2месеца и 6 пароструики на какво ще прилича. Тя се води черен мат и в момента е като на преливки.

3. Липсват или са счупени щипки по капаците на колонките на предното стъкло - опитаха се да ми кажат, че си ги е нямало или са си били така. Но набързо им припомних как при предаването им казах да си ги проверят дали са здрави, защото няма да приема счупени после. Предстоеше смяна на предно стъкло и ги предупредих! Имам опит с щипки на врата на о2ката(разбира се тогава го разбрах късно и сам ги сменях)!

4. Махнали са ми лайсните на Шкода Клуб България и са ми сложили техни на сервиз Лазурит - не може ли да намерят старите били ги изхвърлили! За мен това е пълна наглост! Откъде на къде ще ми окичват колата с техни рекламни лайсни, дори и да нямам? Поне трябва да попитат искам ли, не искам ли...

 

Като отношение с клиент не мога да се оплача от момента, в който се обадих на близък приятел, който се познава със шефа им и с него си говоря след първата рекламация. Явно в момента страдат от липса на качествени работници! На приемчиците им е неудобно дори и да си говорят с мен, само гледат и се съгласяват със забележките, които за 3ти път днес им посочих! Остана, след оформянето на протокол, за след празниците да им я оставя за да си оправят нещата. Но вече се чудя колко още да се учи някой как се боядисва на моята кола и по-скоро ще я оставя така, ако ми кажат, че въпросния майстор, който 3 пъти я работи, пак ще я прави! Минах си на маркировка, човека ги видя забележките веднага, но ми каза че масовото качество на работа вече е такова и че те приемат за отремонтирано всичко. Аз от 3-4год не съм ходил по бояджии и се чудя възможно ли е 3 седмици, 2 брони и капак да се правят и най-вече колко пъти не могат да ги направят?

Ето част от снимките:

https://www.dropbox.com/sh/bsr17tyttqyr59j/AAAVjwuZ-xuArNIRwPgQmUp9a?dl=0&preview=12545782_458822914308016_64023090_o.jpg

 

пс. Мисля, че темата стана за някой от списъците със сервизи! Ако модератора прецени нека я премести.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Бях техен клиент преди около 6-7 години на два пъти. Като си взимах втория път колата имаше сериозна даруга на заден калник получена от огромната кофа за боклук в двора им (където само те карат колите...). А беше пежо 206, не някакъв кораб. Не потретих там... Иначе се "хвалят", че правят обучение на повечето вносители със собствени бояджийници за работа с боите им. За сроковете са коректни, за качеството съм със смесени чуства.

 

BR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.