Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Pepino Racing Team


gogata

Recommended Posts

  • Отговори 341
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    26

  • shaft

    15

  • Mishelle

    14

  • zloQQ

    13

Да се доназобим с нов софт ;) не за друго, ама все не стига!

Е,стига бе ,Иво ама тя си вървеше толкова добре и с досегашния! Колкото повече ,толкова повече ,както казва Мечо Пух :doubleup:  Като дойда нататък ще ти се обадя да я врътнем ,че ми е интересно  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наложи се смяня, ЕГРа се ебаваше и аз исках по-друго развъртане на турбото, затова го помолих и ми написа нов софт Пепи. Сега я тествах, разгръща се по-плавно без да подскача в ниските, но държи по до високи турбото, не глъхне толкова рано един вид и на първо четене придърпването в ниски на студено изчезна(казвах ти за проблема). Много добре стана. Ако не доидеш ти, аз ще повтарям морето, влече ме плажа, ще ти звъна да се видим, Зарко, поздрави.

 

Пепи, сложи си беля ;) ще отваряме и компа на другата. Пак ми е бавна!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радва ме ,че имаш мерак за тези неща и при положение ,че си отстранил проблема и ти харесва повече,било е за добре начинанието  :doubleup: Евала ти на теб ,за мерака ,а на Пепи за търпението да се занимава с такива като нас  :) Звънкай ,ако се завъртиш на юг,и ако съм в района ще се видим :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Отново - голямо БЛАГОДАРЯ на Пепи.

Сега и Румстъра е член на " Pepino Racing Team" :-)

След намесата му, разликата във вървенето е ГОЛЯМА, а и разхода се подобри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги! Пепи освен, че е много ама много голям професионалист е и уникално благ човек, който винаги се отзовава и те изслушва докрай!Ако има нещо, което той не може да оправи значи просто е непоправимо!Хиляди благодарности Пепи за всичките неща с които ми помогна!

Редактирано от Yordan.Y.Karaivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, този бат' ми Пепи! За пореден път доказваш бат' Пепи, че имаш златни ръце!!! МНОГО БЛАГОДАРЯ!!! Колко грозно бяха изкривени тези краченца на слота, мноооого добре се получи и си работи всичко перфектно!!! :)

Много благодаря и за другото, което строшихме, след няколко месеца ще имам и другата част, която да я залепя и да видим какво ще стане :P

 

Президент!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Под предишния ми коментар - нов...

Нямам...не намирам думи с които да благодаря на тоя човек... За пореден път ми откликна на глупостите по нощите и ме изтърпя с всички мрънкания и досаждания...

 

Благодаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да Благодаря на Пепи за помощта, която е оказал на мой колега!

Малко са Хората като теб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огромни благодарности на адаша за перфектно свършената работа !!!

Редактирано от a4tech
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пепи както винаги е железен. Вчера случайно отидох с приятел да огледаме едно 4х4 о1 за него. Реших да се обадя на Пепи за мнение. Той разбира се вече беше гледал колата и веднага ми каза резултатите от диагностиката, но го помолих пак да я види и да сложи едно рамо за пазарлъка. Дойде и успя да хване каквото трябваше, за да се получи една разумна цена за покупка. Сега остава и да я нагласи с едно обслужване и последващо ремапване(в тая работа отдавна съм го признал) и всичко ще е наред. В реда на нещата имаме ново клубно 4х4 1.9тди 101кс със 6ст кутия, прилична 12год швейцарка... Мерси, че помогна с избора и моменталната реакция. Както казаха от автокъщата - разбираш ги повече оттях и от хората в сервиза им.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново благодарности за Пепи за отлично свършената работа!

Преди около месец Стефан младши гръмна турбото на Октавията, след продължително каране с газ до ламарината. Пепи ремонтира турбинката и сега всичко е перфектно!

Пепи, да си жив и здрав :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дойде време и аз да се похваля в тази тема :)

Ходих при Pepino за ремап, който така търпеливо изслуша въпросите ми, отговори на тях, че даже и ми обясни с думи прости.

В момента колата е съвсем различна, от 4-та до 6-та предавка разликата е осезаема.

Благодаря!

Редактирано от ses
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

От преди 2 часа и аз съм в отбора на Пепино.

Първите ми впечатления са доста добри, но трябва да донатрупам още.

Колата е много по-отзивчива, тръгва по-рано, по-силно и не затапва след 3000 оборота,а върви здраво до червено.

Екстра е, върти гуми на 1-ва и 2-ра, доста ги превърта преди да успее да се намеси тракшъна - та трябва да внимава човек :)

Доволен съм, благодаря на писалите в темата с което ме спечелихте.

Пепи да е жив и здрав.

 

п.п.

Направих клипче заводски как върви на една отсечка, тия дни ще мина на същата да я замеря пак и да видим каква е разликата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Щом може да пипне дизел 1,9 SDI сигурно и на 1,6 бензин ще може да направи магия. Това е Пепи все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на тая атмосферка,само с компютърна намеса повече от 5 коня ме съмнява да качи.. иначе има начини,но инвестицията не мисля,че си заслужава..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Освен, че си разбира много от работата е и страхотен човек и има прекрасно отношение към хората. Голямо благодаря Пепи, че реши проблема ми:))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

С малко закъснение да благодаря на Пепи за страхотната работа, която свърши с Йетито на мой познат.

Предисторията е, че отишъл в ЕТ да си сложи зимните гуми и междувременно му сменили софтуера с пуснатия покрай дизелгейт. Резултата - спъната кола, непрекъснато запушване на ДПФ-а и разходки два пъти седмично по околовръстното за да спре да свети лампата. От непрекъснатото греене получил допълнително повреда (не можа да ми обясни каква), отстранена в ЕТ срещу "скромните" 1200 лева. На постоянните му настоявания да му върнат стария софтуер отговора бил "не може, няма как, трябва да питаме в Чехия...".

Най-накрая го убедих да спре да се занимава с тях (но си написа официално оплакване до КЗП) и го пратих при Пепи. Бърза проверка - ДПФ-а вече е бил съсипан от постоянните регенерации. Покрай другото Йетито се сдоби и с нов софтуер и вече не е 110 коня. Думите на човека бяха "аз имам нова кола!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Стана ли работата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи е велик човек! Много ти благодаря, беше на ниво, въпреки че аз се изложих.

ПП Колегата ще прехвърля колата утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги,

 

Имам питане към вас, от едно известно време съм в постоянно лутане по сервизи и проблемът не може да бъде отстранен. Става дума за Октавия Тур 1,9 ТДИ 110 к.с. Свети постоянно чек индекса, като от време на време и се усеща търбината да спира, Смених всевъзможни датчици, почиствах ЕГР, сменях дебитомер и какво ли не, проблемът все още седи, като в допълнение в интерколернат тръбна има масло, моля за съдействие къде бих могъл да закарам колата и адекватно да ми решат проблемите, а не първосигнално да се сменят датчици и дебитомери без резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.