Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Pepino Racing Team


gogata

Recommended Posts

  • Отговори 341
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    26

  • shaft

    15

  • Mishelle

    14

  • zloQQ

    13

За пореден път благодарностти към Пепи и Веско (днес да я взема и ми вика, оттеб ми тръгна на Шкоди, имаше 5-6 пред крика, разбира се Ауди мастър е, не се кефи на Шкоди). О2ката е с чисто ново Гарет турбо. По предписание на Пепи имаше нужда от ремонт (беше се разсвируцало), но сложихме ново, 3ма педанти това ще направят, когато не е въпрос на средства. Колата пак е във върхова форма, по-тиха от всякога! Пепка, още веднъж благодаря, задължен съм ти многократно.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, знаете ли дали дон Пепино може да настройва турбини?

Също така дали почиства горивна с-ма - егр, турбо, дпф, колектори, дросел?

Слава Богу нямам проблеми с колата...просто се интересувам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може ;)

 

Казаха ми, че в България никой не може да настройва турбини и ги карали в Гърция, щото само там ги настройвали, та затова питам.

Нека Пепино да каже, какво може и какво прави...може и клиент да му пратя, но така като не отговаря аз как да знам какво може, и какво прави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай, брато! Той да не е човек без работа, като нас, и да седи само във форума и да пише "мога" / "не мога" ;) Доста често е яко изморен и отрупан с работа. Не претупва нещата, защото не е такъв ;)

 

Аз ти казвам, че може - виждал съм го да прави, затова знам, че може ;) Ако много искаш да го чуеш от него - звънни му и го питай - O888 9OO 96O.

 

Това с Гърция ми хареса много :) Добри вицове вадиш понякога отнякъде... :D

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека Пепино да каже, какво може и какво прави...може и клиент да му пратя, но така като не отговаря аз как да знам какво може, и какво прави!

Обърни внимание, че темата е за Пепино, не на Пепино... ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях при него за диагностика на колата. Нямах оплакване, просто исках да проверя как работят отделните възли и агрегати, както и дали не мога да включа някоя "заспала" екстра на колата. Всичко беше ок, доволен съм от съдействието му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеци по-късно...

Днеска пооправихме някои компютърни глупости по колата, направихме я чук и съм много доволен, евала Пепи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, skauta написа:

... и съм много доволен, евала Пепи.

 

И аз ,  и аз !!! ?

 

п.п. Като подминавам разни туареци и кайени по Тракия , поглеждайки в огледало всеки път виждам млади момчета и млади чичкавци които се пулят и по устните им чета : ....ба си шкодата ...Жената е свидетел и тя гледа в страничното огледало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И без да получиш конкретно мнение, звънни смело на Пепи. Ще ти даде предостатъчно информация и ще те посъветва. Работи кадърно и подхожда с внимание към всеки автомобил. След което, ако решиш да правиш колата при него, със сигурност ще останеш доволен. Много доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.04.2019 г. at 10:28, HRN33 написа:

Здравейте, Някой да изкаже мнение за чип на 2.0TDI(140 кс.) CR DSG при Пепино ?

Само хубави неща мога да кажа. Ако нещо по-конкретно те интересува - пиши на лично. Но и на Пепи да се обадиш - няма да сбъркаш. Голям човек е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз успях да мина през Пепино за леко засилване на О2 с 1,6tdi. Първите впечатления след около 300 км са, че колата стана доста по-приятна за каране. Ускорява плавно през целия оборотомер, върви малко повече от преди (не мога да кажа, че стана самолет). Нямам представа колко коня и колко Nm е сега. При натискане на десния педал определено се усеща повече мощност, но и разходът се увеличава. Като изхарча 1-2 резервоара ще мога да споделя повече за разхода. За сега компютърът показва леко увеличение (около 0,5л/100км), но и аз натискам повече B). Като единствен недостатък мога да кажа, че усещам по-голяма "турбо дупка", но е въпрос на свикване и не го приемам за проблем. Пепи ми обясни, че е настроил всичко да работи плавно и да пази турбина, скорости, маховик.

Казано накратко: Доволен съм от промените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 29.04.2019 г. at 12:27, winrg написа:

Като единствен недостатък мога да кажа, че усещам по-голяма "турбо дупка", но е въпрос на свикване и не го приемам за проблем. 

Това с по-голямата "турбо дупка" нормално ли е след едното  мапване? :) А нагоре повече ли разгръща? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата върви много приятно сега. Вече не "умира" след 3000 оборота. Мощността се разгръща плавно до почти 4500 оборота.

Все едно карам бензинов мотор. Другата седмица ми предстои по-дълго пътуване и ще мога да дам повече информация как се отразява на разхода.

Вчера тествахме с 3-ма човека и 3 велосипеда на тавана, колата си поддържа 120-130 без проблеми по магистралата. Дори и на изкачванията има мощност да поддържа скоростта. Със стария софтуер трябваше да връщам предавка като дойде баир. Турбо дупката предполагам, че е нормално да се увеличи. Все пак трябва да нагнети повече въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-3 год бях твърдо скептичен относно вървежа на 1.6 КР (кон умрел или хърбавел) 90 кс, дори и след евентуална намеса на Пепи. Е останах приятно очарован, колата все пак може и да набира, че поне за мойте разбирания заводско този мотор беше под всякаква критика.  Не е бегачка, но на 2 врато а3 8P става след ремап. Както винаги равна графика в целия диапазон на обороти, без пушек, без пикове и проблеми. Колата е на жена и според нейните думи, вече може да изпреварва на извънградско без проблеми (което всъщност беше и причината да се търси увеличаване на мощността чрез нов софт). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През почивните дни направихме около 2500 км предимно по магистрали и извънградски пътища. Среден разход по колонка: 5,5/100. Компютърът отчете малко повече.

Колата определено има сила да върви и след 120 км/ч. Изпреварванията по магистралите и планинските пътища вече не са мъчение.

Не съм пробвал колко може да вдигне, но до 160-170 си се набира сравнително спокойно. Преди намесата на Пепино ускорението след 130 се измерваше с календар.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 5 седмици по-късно...

С известно закъснение искам да благодаря за пореден път на Пепи. Вече няма толкова чести регенерации на DPF-а. И като че ли колата стана с една идея по-пъргава (ако изобщо може да се каже, че шлепа може да бъде пъргав :)). Отношението няма какво да се обсъжда - всеки имал среща с Пепи го знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази събота и аз бях при него за премахване на дизел гейт и връщане на първоначалното състояние на софтуера + малко увеличение. Автомобила се усеща как с лекота тръгва. От изминатите 300км вече съм сигурен на 100% че и разхода ще се върне така както беше и преди да ми сменят софтуера. Както и регенерациите би трябвало да намалеят. Едно голямо благодаря и от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте и от мен.

 

Преди няколко месеца се свързах с Пепи за пръв път относно проблем с автомобила ми, който изобщо не влиза в списъка на услугите, които той извършва обикновено (чип тунинг, компютърна диагностика, DPF...). Просто търсих етично и професионално мнение за проблема, защото ми е дошло до гуша от псевдо майсторчета.

 

Еми...получх го! Нещо повече - освен че точно констатира проблема за отрицателно време, той се ангажира и с отремонтирането на колата. Няколко месеца и няколко хиляди км след това всичко е наред.

 

Пепи е не само добър професионалист, той е възпитан, разбран и коректен човек.

 

Познайте на кого ще се обадя при следващ проблем? ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

И аз използвам възможността да иразя впечатление и благодарност към Пепи.

Чухме се вчера, бях в района, видахме, се прочете колата и с благ глас ми разказа приказката на Superb-a ?

Изключително професионално отношение, и приятен събеседник, с космически познания, определено ме спечели. ?

Следваща стъпка, тия дни, ще го посетя, за премахване, на дизел гейта, да може колицата да диша спокойно.

 

Поздрави, 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.