Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Едно дизелово комби :)


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Напоследък с доста Шкоди се засичам из София и ми махат или ми дават предимстово (евала за колегиалността). Бях обещал на колегата BlackPearl да представя и моята Шкодичка:

http://valcheff.snimka.bg/automobiles/my-skoda.819783.33241747

Октавия 2 2.0 ТДИ РС - ще се ползва като семейно комби и е наследи едно Ауди А4 след 5 години вярна служба. Купих я точно преди Великден. Колата е 2008г и в момента е на 116хил километра.

 

Ами това е! За съжаление нямам още спечатления на дълъг път и от общо 2000км които съм и навъртял за един месец само 100 са извънградско.

 

Ще следя с интерес форума :)

Данчо

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти помогне колегата audiceco от форума на Ауди :)))))) Поздравления за добрия избор!!!

 

image-D33A_537DD077.jpg

image-3C64_537DD077.jpg

image-CE2F_537DD077.jpg

image-C696_537DD077.jpg

Редактирано от Cvetomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е коНбито колегa! Безaвaрийни километри ти желaя и с много кеф и здрaве дa си я кaрaш ;)

 

Поздрaви!

Редактирано от sharpshooter_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е арна! Със здраве и безаварийно да си я караш!

 

Поздравления!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега ! Страхотен автомобил. Много безаварийни километри и приятни емоции с нея :eusa_clap:

Виждам , че си София , така че заповядай на някоя от редовните ни срещи пред НИМ (1-ва и 3-та Неделя от месеца) да я видим и на живо , а пък и да я "запознаем" с едно  Недизелово комби vRS (пак черно) ... :banger_1:

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

 

Ако е с варненски номер, значи съм я видял и на живо паркирана на бул Стамболийски в София, много е здрава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за хубавите думи!

@ Alpinjuga, със Софийски номера в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

След точно два месеца и 7000км вече имам наблюдения върху разхода. При 150км/ч с темпомат е около 7 литра. Средният разход по борд компютър за 7000км е 6.5. Доволен съм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

От миналата седмица със зимните одежди:

http://valcheff.snimka.bg/automobiles/my-skoda.819783.34268599

За съжаление не можах да намеря капачки от Шкода и май тази зима ще съм с оригиналните от Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей,

 

Гледал ли си тези обяви:

Супер! Ще видя дали стават и ако са 60мм ще взема един комплект.

Много благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Минаха почти 8 месеца откакто колата е при мен и това е равносметката:

- Средният разход за 20000 км е 7.5л. Тук се включва почти 40/60 съотношение градско/извънградско. 

- Нормално каране на магистрала - 6.8л.

- Нормално каране извънградско смесено 5.8л

- Само извънградско без магистрала - 4.8л - само веднъж от Боровец-София- Боровец с много нормално каране. 

- Градско среден разход - 9л +1л зимата. Много е относително поради факта, че не карам околовръстно и под градско имам в предвид малки улици и булеварди предимно със задръстване. 

Плюсове:

- добра динамита за мощността от 170кс.

- страхотни спирачки - спасиха ни живота при една катастрофа

- стабилност като поведение на пътя - може би заради спортното окачването

- харесва ми обратната връзката на автомобила с пътя. 

- РС салона, което е уникално удобен. 

- уникално добри фарове - регулиращи се плюс завиващите халогени

- навигацията е страхотна - абсолютно точна когато ми се е налагало да я ползвам

- невероятен багажник

- шибедах

- много удобен пепелник

- много място за личен багаж, ниши, джаджи, държачи, поставки и т.н

- достъпни цена на оригиналните части

- достъпни цени за обслужване в Еуратек

- стандартен размер гуми - 225/40/18 и комплект зимни 225/45/17

- много информация в Интернет за ВАГ групата

Минуси:

- твърдо окачване - особено се усеща на задната седалка при преминаване през неравности.

- сравнително евтини материали в интериора;

 

По отношение на качество на изработката има какво да се желае, но пък се компенсира от всички други плюсове. 

 

Това е за сега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да си все по-доволен от колата! ;) 

...

- страхотни спирачки - спасиха ни живота при една катастрофа...

:o Надявам се да не сте били участници а само свидетели!

Редактирано от kokarosta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да си все по-доволен от колата! ;)

:o Надявам се да не сте били участници а само свидетели!

Слава Богу се отървахме невредими. На излизане от десен завой с около 100км/ч срещу нас паднаха 3-ма мотористи и по целия път имаше разхвърляни мотори и мотористи. Много грозна гледка :(. Буквално спрях на 3 метра от главата на единия паднал моторист. Не знам как съм натискал спирачката, но буквално бях изровил асфалта където ми беше спирачния път.

Не пожелавам на никой да го преживява това:

http://valcheff.snimka.bg/automobiles/drugi.846047

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много се радвам за редицата добри впечатления. Колата си е супер, дано продължава още дълго да ти е безаварийна и да те радва :)

 

Градският разход в София зимата си е резачка така или иначе, всичко до 10 е приемливо :) Как си със загряването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много се радвам за редицата добри впечатления. Колата си е супер, дано продължава още дълго да ти е безаварийна и да те радва :)

 

Градският разход в София зимата си е резачка така или иначе, всичко до 10 е приемливо :) Как си със загряването?A

И аз съм на това мнение за разхода. Реално разхода зависи от задкормилното устройство, така че до 10 си е ОК.

Загряването е друга тема, но засега и от това съм доволен. Не е като бензин разбира се, но аз винаги правя едно и също нещо всяка сутрин. Паля, оставям я да работи 2-3 минути (цигара време) и тръгвам. Работя на 8км от апартамента и е загряла на 4-тия. Според мен е нормално да загрее за 4-5 километра. Аудито ми загрява за 2 км :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.