Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моторно масло AMSOIL


Recommended Posts

Отзивите които могат да се намерят на български са основно в субару форума. Има тема над 40 страници за масла. Основният пропагандатор на тези масла (към това, от което се интересуваш включвам и Редлайн) е човек с ник Алекс, който е нещо като вносител на Редлайн. Вносител на Амсойл е шуменска фирма (нямам спомен за името). Преки отзиви нямам, но поне се надявам от мнението ми да има някаква полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло съм предубеден срещу американските масла. Ако става дума за 10W40 едва ли ще има проблем. Ама за по-висок клас ,аз не бих си налял в колата. Другото само в лаборатория може да се установи. Бих предпочел всяко немско масло, дори и неизвестно такова , пред американските масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като цяло съм предубеден срещу американските масла. Ако става дума за 10W40 едва ли ще има проблем. Ама за по-висок клас ,аз не бих си налял в колата. Другото само в лаборатория може да се установи. Бих предпочел всяко немско масло, дори и неизвестно такова , пред американските масла.

Да ти кажа твърде много се съмнявам, предвид това колко нови автомобили карат в Щатите и каква индустрия имат, да не могат сами да си произвеждат висококачествени синтетични масла. Но всеки си има правото на предрасъдъци :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа твърде много се съмнявам, предвид това колко нови автомобили карат в Щатите и каква индустрия имат, да не могат сами да си произвеждат висококачествени синтетични масла. Но всеки си има правото на предрасъдъци :)

Ами какво да ти кажа за страна в която основните горива са с октанови числа - 87,89,93. В Калифорния 91 е максималното октаново число. Което е далеч от европейските стандарти. То е като да сравнявам американските коли с немските. Ами не мога да ги сравня. Виждаш тия октани и ти е ясно какви са американските двигатели и коли. VW слага винаги някакви стари двигатели в колите си за Америка, защото те нямат горива за модерните двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите масла са точно американските...
А за бензините си в много голяма грешка :eusa_naughty:

Американската система за октановите числа е съвсем различна - европейски E98 отговаря на американски AKI94, E95 е AKI91, а E91 е AKI87.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 години по-късно...

Правя малко археологически разкопки по темата и ще попитам дали някои има идея дали това Амзойл в Европа ли го правят или в Щатите? Конкретно за AMSOIL EURO CARS  питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.