Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Комфорт мигачи


iavkata

Recommended Posts

На октавия 1 е зад копчето на аварийните на таблото.И аз поръчах на момчето от Хасково (от олх обявата).благодаря на колегата за информацията,като дойде и го сложа ще пиша.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано всичко да е на ред и да работи безпроблемно.

Ако няма проблеми с тези модули, може да се организираме и да купим няколко накуп.

 

Чакаме отзиви от колегата Andro73.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е външен модул колега , който не засяга по никакъв начин наличната електроника на колата - реле за време държаща веригата на съответния мигач включена определено време ... що да не се получи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го взех и довечера след работа ще се пробвам

Много интересно !вързах кабелите,обаче работи само левият мигач,пробвах всякакви комбинаций,но не ще десния да мигне 4 пъти.иначе този модул блокира релето за мигачите и сле мигания го изключва

Някой ако знае причина да сподели ,че аз се видях в чудо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андро , да не си обърнал входа и изхода ... предполагам идва с някаква инструкция ... другия вариант да е дефектно устройството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Андро , да не си обърнал входа и изхода ... предполагам идва с някаква инструкция ... другия вариант да е дефектно устройството.

Пробвах и размених за левия и десния мигач сигнала който идва от ключа на мигачите и модула си работи ,но включва само левия мигач 4 пъти.обаждах се на момчето от Хасково и той каза че щом и при размяната на кабелите (двата канала )значи модула работи (така си мисля и аз).Той ме посъветва да пробвам да  взема  след релето някъде  преди десните мигачи сигнал,но днес не ми остана време.Иначе работи и е много готино ,но засега е само за наляво  :tongue_1: .

Прави ми впечатление, че като включи модула и блокира релето ,докато траят четирите мигания се чува цъкане (леко щракане) и от арматурното табло,а по принцип си щрака релето на аварийните, и не знам да няма друго реле или нещо допълнително.

Който има някакви идеи  са добре дошли.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като погледнах схемата в OLX, и като чета какво се случва, се питам плюса след релето от който взима сигланл модула дали в Шкодата е общ, както е дадено на схемата или са отделни плюсове за ляв и денен мигач? Търсих, но не мога да намеря схема на релето и мигачите при Шкодата. Ако има 2 плюса, ляв и десен, а ти си свързал само към ляв, за това работи само той. Ако има и десен, трябва и към него да се свърже синия кабел, за да взима сигнал. А екстрата за задна и аварийки дали работи? Ако и се подаде +12 от друго място пак трябва да срабори, колкото за проба :)

Редактирано от setfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен плюса би трябвало да е общ ,защото като подам + към кабела след релето(на схемата мисля че беше син)включва и левите и десните мигачи,а и от ключа проверих всички кабели,но само този излиза плюс .

А за аварийните на задна (белия кабел трябва да беше)не съм го връзвал засега,но ше пробвам дали ще сработи.

А бе както се казва "мистерия в кривия кюнец"

Поздрави

Редактирано от Andro73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен би трябвало да чака сигнал по жълто/синьо и като се появи да мига само по него.

Направи експримент в къщи и виж да не са грешно налепени кабелите.

То даже не трвбва да мига , а само да държи на късо двете жици ако правилно съм раьбраш идеята на устройството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така след доста чудене и умуване започнах отначало.

По схемата взех от ключа на мигачите за ляв и десен мигач и пуснах 2 кабела (двата жълто зелени от модула,вероятно може и от релето),но аз вече ги бях свързал.

След това + през контактния ключ( на релето е черно бял кабел),минус (кафяв кабел пак от релето),и синия от модула на черно-бял със зелена ивица на релето на мигачите.

И така всичко си дойде на мястото.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно , комфорта не трябва да принуждава релето на мигачите да се запуска , а сам си изработва импулсите.Подава ги като на аларма - разделени през 3 - 5 

амперови диоди съответно на черен/бяла (ляв) и черен/зелена ивица ( десен) мигачи. Това са стандартните цветове не само за ел инсталацията на  VAG

групата , а и за всички Deutsche wagen/fahrzoige. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли схема на релето на мигачите, или по-точно на буксата му, кой пин за какво е ? Че нещо ми се върти в главата и на мен с тези комфорт мигачи..

За О1 става дума :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Бих искал само да добавя нещо,относно настройката с VCDS на комфорт миганията от "3" на "5" и в частност тези на 02 фл.:

След ,като настроите с VCDS-a броя мигания не винаги ще постигнете желания ефект в случай,че не ресетнете модула(reset to factory settings) през макси дот-а от раздел "Lights&Vision".След тази манипулация вече можете  да пробвате новата настройка(брой мигания ,които сте задали) успешно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
На 18.09.2019 г. at 23:07, zar написа:

Бих искал само да добавя нещо,относно настройката с VCDS на комфорт миганията от "3" на "5" и в частност тези на 02 фл.:

След ,като настроите с VCDS-a броя мигания не винаги ще постигнете желания ефект в случай,че не ресетнете модула(reset to factory settings) през макси дот-а от раздел "Lights&Vision".След тази манипулация вече можете  да пробвате новата настройка(брой мигания ,които сте задали) успешно ;)

Благодаря,така тръгнаха "5" мигания.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

По темата с мигачите, спомня ли си някой на Октавия 2 FL  от къде да задам мигачите да светят постоянно на 30 % след като включа габаритите? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва трябва да го подържа модула ти. Търсиш usa/canada нещо си по спомен. Там т'ва се водят "габаритите". 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, zloQQ написа:

Т'ва трябва да го подържа модула ти. Търсиш usa/canada нещо си по спомен. Там т'ва се водят "габаритите". 

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.