Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение относно фабия 2


markoni120

Recommended Posts

Колеги някой можели да сподели мнение за 1.6 тди 75 и 90 кс. Силни,слаби страни. Разликата в двата двигателя в турбото ли е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз карам 1.6 ТДИ 90 коня. Това, което мога да кажа, е че двигателят е съвсем приличен за това купе, изключително икономичен, особено на извънградско. Слаби страни засега не съм открил, а и майстори, с които съм говорил, досега не са се сблъсквали много-много с този двигател, защото той е все още относително нов (на по-малко от 4 години) и се предполага, че за този период още не е дал фира. Защо не се огледаш направо за 105-коня версията? Заради по-високия данък ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Публикувано (Редактирано)

Вече съм горд собственик на фабия 2 1.6 75 кс. и до момена имам само полжителни впечатления. Искам да ви питам за смяната на маслото, разбрах че побира 4.3 литра, да ли е проблем да и налея само 4литра, да ли е проблем да се кара м/у мин и мах

Редактирано от markoni120
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по принцип щеката на маслото винаги трябва да е по средата между мин и мах. Въпросът е дали ако налееш 4 литра, а не 4.3, ще си между мин и мах, а не под мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,не си прави експерименти. Във всеки случай нивото на маслото трябва да е в средната(щрихована В зона)  област на пръчката. Това е между минимума и максимума. Ако 4 литра ти стигне само до С зоната, ще трябва да долееш до В зоната поне. Зоните на пръчката са дадени в книжката на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4.3 литра ще минеш 15 000 км. Не вярвам да ти е проблем да си вземеш още 1 литър допълнително към 4 литровата туба! Не се шегувай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.