Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за избор на домашен климатик


t5onko

Recommended Posts

  • 1 година по-късно...

Темата е малко стара.Но аз също да попитам.Трябва да взема 2 климатика.Спрял съм се на

MUZ-SF25VE -този е за спалня13кв

МUZ-SF35VE- този е за хол 18кв.

oбща цена за двата 2800 с монтаж.

Другите два са

SRC-25ZM-S -този е за спалня13кв

SRC-35ZM-S-този е за хол 18кв

oбща цена за двата 2899 с монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София, обърни се към колегата Skoda 105RS. Препоръчвам ти го за съвет при избор, продажба, монтаж и сервиз на климатици. Със сигурност ще останеш доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярната марка ... попитай за по-добра цена и пълна информация за моделите в КОНДЕКС ... те са официалния вносител за България.

Намират се в София, ул. Околовръстен път 87 ( южна дъга с/у ботаническата градина на БАН )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година когато бях пред избор на климатик, доста изчетох и сравнявах. Насоките ми беха, Дайкин, фуджитцу и Панасоник. За Дайкина имаше лоша серия китайски с които е имало доста проблеми, но били вече оправени, за фуджитцуто имаше невероятно добри отзиви за серията Нокриа, но те започваха по спомен от 14 или 16-ка. Накрая се спрях за спалня 15 кв. На Панасоник 9-ка QKE. Външното тяло е абсолютно безшумно, дори като седя на прозореца до него не се чува. Има разни системи за присъствие и следи светлината и от там си променя работота, както някакъв нано джи мисля филтър за микроби. От всичко най ми харесва куаят режима, при който ВЪОБЩЕ не се чува как работи при абсолютно нощна тишина. Това е от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да сподели пресни впечатления (от тази година) за кллматик 9-ка и 12-ка, които ще се използва за отопление/охлаждане на стая с външни стени. Също и от къде сте пазарували.

Имам една 12-ка General Fujitsu и като цяло съм доволен и мисля да повторя.

Все пак реших да споделя дали има някакав нов сполучлив модел който се предлага в момента.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 години по-късно...

Здравейте, можете ли да ми кажете кой от двата климатика да избера за отопление на апартамент 60 кв.?

https://belani.bg/midea-prime-12nxd0.html и https://belani.bg/carrier-42qhc009dsa-xpower-iplus-wi-fi.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Кариер в къщи и съм много доволен. От Мидея нямам впечатления. Но този Кариер от линка е за 30 кв. м., няма да успее да стопли цял апартамент 60 кв. м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 60 квадрата...дори и ако е едно помещение само, тези не смятам, че могат да свършат работа. Просто нямат капацитет! Още повече ако имате 2-3 стаи. Дайте повече инфо за брой стаи, разпределение и къде смятате да сложите тялото. 

Само за информация: аз съм с хол-кухня ~25, стая 14кв. и стая 17кв. Отделно имам коридор и баня общо около 10 кв. Всичко т’ва го отоплявам с 2 броя МUZ-SF35VE - в хол-кухня и малката стая (огромен е за нея, знам) и един брой SRC-35ZM за другата стая (пак е голям - знам). Просто ги взех на перфектни цени, а и разпределението вкъщи беше по различен начин, когато ги взимах. 
Освен т’ва, разхода на електроенергия с посочените модели, няма да е малък, тъй като биха работили (ако ще се опитват да отопляват) на 100% от капацитета си непрестанно. Т’ва не е нито ефективно, нито евтино. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя климатик се бъгна преди няколко дни. Дайкин е. Оправи се с изключване/включване от контакта :D Това му е първият проблем от слагането през 2016г. Работи целогодишно, нон-стоп.

Покрай този казус говорих с няколко климатични спецове. И всеки естествено си е с тотално различно мнение. Но общото е, че никога не съм чул някой да казва нещо лошо за Митцубиши. След което се замислих, че в офиса има 3 климатика Митцубиши. Мисля, че са на по 8-9 години, може и повече. Наемателят преди нас не знам ако нещо ги е правил, но от 2015г. до сега, освен по 1 път в годината да мием филтрите, друго не им се прави. А си бачкат и зима и лете без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно заради т’ва взех Митцубишита навсякъде. Скоро свърших ремонта на спалнята и сложих SRC-25ZM (в предния пост съм объркал - 25 е, а не 35) и си говорихме с човека. Каза, че тези климатици (Мицубишитата) хич ги няма в сервизите им. А и за предишните два, които ми достави и монтира Чавдар - бяха по негово мнение и препоръка. Аз съм супер доволен и от сметките за ток и от работата им. Сметките са ми около 220-230 лева, като освен трите климатика имам бойлер (с дребосъка винаги трябва топла вода), всичкото кухненско оборудване от-до, гараж, стълбище, мазе, пералня и сушилня, стерилизатор... Климатиците бачкат нон-стоп на 25-26 градуса, под и над мен няма отоплени помещения. Не е малка сметката, но определено е добре на фона на подържаната температура вкъщи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм чувал лошо нещо за Митсубиши. Един приятел си взе за хол-кухня преди две години и е много доволен. Въз основа на неговия опит, наскоро сложихме в две спални, 9000 BTU и 12000 BTU, но засега не е имало причина да ги ползваме с топлата зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите 35-ци са монтирани в самото начало на 2017, когато беше -20. Тази им е четвърта зима и нямам никакви грижи до тук. Взех ги изрично за отопление и от септември до май бачкат нон-стоп. Лятото чат-пат само, в големите жеги, понеже до нас има парк, в двора имаме дървета и като цяло е хладно и има сянка. Освен, че мия филтрите всеки месец (заради дребосъка), друго не правя. Общата инвестиция се върза малко над 4 хиляди, като за двете 35-ци имам и по един Wi-Fi модул и се командват през приложение. Глезотийки за по 99 лева бройката, но ми вършат работа лятото, когато искам да охладя преди да се приберем, а не са пуснати.

Малко встрани от климатиците... Между другото, мислех и бойлера да е с Wi-Fi, но бяха ебаси цените - 799... и се отказах. И си го направих сам, като част от “smart home”-a инсталацията вкъщи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zloQQ написа:

Аз точно заради т’ва взех Митцубишита навсякъде. Скоро свърших ремонта на спалнята и сложих SRC-25ZM (в предния пост съм объркал - 25 е, а не 35) и си говорихме с човека. Каза, че тези климатици (Мицубишитата) хич ги няма в сервизите им. А и за предишните два, които ми достави и монтира Чавдар - бяха по негово мнение и препоръка. Аз съм супер доволен и от сметките за ток и от работата им. Сметките са ми около 220-230 лева, като освен трите климатика имам бойлер (с дребосъка винаги трябва топла вода), всичкото кухненско оборудване от-до, гараж, стълбище, мазе, пералня и сушилня, стерилизатор... Климатиците бачкат нон-стоп на 25-26 градуса, под и над мен няма отоплени помещения. Не е малка сметката, но определено е добре на фона на подържаната температура вкъщи. 

 

През 2012 и 2013 (студени зими) живеех под наем в Манастирски Ливади. Освен, че зимите бяха студени, нямах и 1ст. За моя "радост", апартамента беше със супер скапана изолация и внимание - електрическо котле за отопление. Нямах месец под 400 кинта ток. От тогава съм придобил имунитет и никаква сметка за ток под тази цифра не би ме притеснила...

Иначе е много субективно, защото зависи изложение, температури (външни и какво гониш като вътрешни), изолация, а-у. Там където живея в момента се отопляваме с климатика, но апартамента е бая топъл. Панелка, последен етаж, краен вход. Изолацията е даже прекомерна, като съдя по конденза по прозорците. И зимата плащаме ток по няма и стотина лева. Лятото ако не е работил климатика през деня, като се прибера към 1700-1800 вкъщи и в хола е 37-38C... Ако е работил и го спреш, за точно 15 минути не се усеща, че въобще е включван климатик. В общи линии от май до Септември, стените и покрива са си като радиатор...

 

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Моите 35-ци са монтирани в самото начало на 2017, когато беше -20. Тази им е четвърта зима и нямам никакви грижи до тук. Взех ги изрично за отопление и от септември до май бачкат нон-стоп. Лятото чат-пат само, в големите жеги, понеже до нас има парк, в двора имаме дървета и като цяло е хладно и има сянка. Освен, че мия филтрите всеки месец (заради дребосъка), друго не правя. Общата инвестиция се върза малко над 4 хиляди, като за двете 35-ци имам и по един Wi-Fi модул и се командват през приложение. Глезотийки за по 99 лева бройката, но ми вършат работа лятото, когато искам да охладя преди да се приберем, а не са пуснати.

Малко встрани от климатиците... Между другото, мислех и бойлера да е с Wi-Fi, но бяха ебаси цените - 799... и се отказах. И си го направих сам, като част от “smart home”-a инсталацията вкъщи :)

 

Преди 3-4 месеца за една къща взехме бойлер (80л.) на Теси, имаше Wi-Fi и беше към 450-500 лв., не повече. Не знам какво си гледал като марка. Имаше и едни на Бош по 3000 лв., ама  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз навсякъде съм с Mitsubishi. Климатиците с тази марка нямат грешка. Най-стария е на има-няма 15 години. Никога не е имал проблем. Само филтри чистя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен следната ситуация: живея в къща на втория етаж. Под мен е празно/студено, над мен - също. Съответно, навсякъде имам по 2 външни стени, макар и с изолация, която е 10 см. обикновен стиропор. Аз свалих таваните и ги напълних с вата. Температурата вкъщи не пада под 23 градуса, независимо от външната температура зимно време.

С бойлера ситуацията беше малко специфична. Трябваше ми плосък, заради мястото на поставяне и освен Аристон, другия беше точно Бош... Аристона беше 799, а същия, без Wi-Fi опция беше на промоция за 399 и го отнесох него. Wi-Fi си го направих за нула време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли усещате, че колега/жка та си праи реклама ? С първо мнение в авто форум пита з аклиматици :)))

Има я/го и по други форуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Малко ъп на темата.

Трябва да слагам 12ка, в помещение 16 квадрата. 12ка, защо ще се разчита за леко охлаждане и на съседни стаи.

Дайте препоръка за марка и модел, бюдцет 1700-1800 с монтаж. Не ми се слагат някакви нашумяли като Gree и прочие. Искам нещо, което няма да умре след 3г.

Гледам някакви модели на Митцубиши и Дайкин. Ама съм тотално изгубен вечв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - "Mitsubishi Heavy Industry" (има и "Mitsubishi Electric" но не били като другите) - ето линк към сайта на официалния вносител за България и може би най-удачната им серия: Натисни Точно Тук. От много места чувам, че ги хвалят а имам и Приятели с такива - нямат грижи. Скоро ще монтират такава марка на Майка Ми. Иначе аз съм вече около 5 Години с "Fujitsu General" и също нямам ядове. На тях официален вносител май им е "Bul Clima". По възможност гледай да е хипер-инвертор. Според Хора, които монтират Климатици, тези марки с правилна поддръжка трябва да Работят около 10 Години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поначало се бях насочил към този модел - https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-w/

 

После се разколебах, без конкретна причина. Ама май ше аи е той накрая :)

Сайта на тези хора е добре направен, за разлика от този на вносителите на Дайкин (mmc нещо си).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @sauber - Мисля, че няма да сгрешиш с този избор. Ако аз сега трябваше да купувам - щеше да е "Mitsubishi Heavy Industry".

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, sauber написа:

Аз поначало се бях насочил към този модел - https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-w/

 

После се разколебах, без конкретна причина. Ама май ше аи е той накрая :)

Сайта на тези хора е добре направен, за разлика от този на вносителите на Дайкин (mmc нещо си).

SRK/SRC35ZS-W си струва - в момента е на 1760лв. (от вносител) и е доста по-добър от някои по-скъпи модели.

Дайкин са по-скъпи, при същите характеристики, а и са турски.

Ако ти е само за охлаждане има и други варианти, които са финансово по-издържани, и които също няма да се скапят след 2-3 години, но ти си решаваш.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Logrus написа:

Дайкин са по-скъпи, при същите характеристики, а и са турски.

 

Чавдаре, моите що са чешки? Монтирани миналата година. Супер доволен. Вътр. тела са ниско на стената до пода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro-120L написа:

 

Чавдаре, моите що са чешки? Монтирани миналата година. Супер доволен. Вътр. тела са ниско на стената до пода.

Жоре и вътрешно и външно ли са чешки?

До преди няколко години всичките бяха чешко производство (много добро), после започнаха да произвеждат външните тела в Турция, а сега вече всичко там.

Машините за нискостенен монтаж се търсят по-рядко, заради по-високата им цена, а и се водят по-така (уж по-висок клас), така че е напълно възможно твоите да са по-старо производство. Ако и външните тела са чешки - честито на печелившият ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.