Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 3 RS Бялата стрела


Recommended Posts

Остава и един "отсечен геврек" да боднеш, за да е всичко ТОП.

Не, че и тоя кръглия е зле, ама другия по-приляга на RS-ка ;) (лично мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 286
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    168

  • SKODA 105 RS

    13

  • Mishelle

    12

  • PRR

    12

Най-много писали в темата

Не след дълго може и на квадратни волани да минат.

И на мен ми харесват класическите неща. Чудесна е! Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Заради Рево интейка, има едно водно маркуче, което застава леко неестествено пропаднало на една страна. А е точно най-отпред. Рево от скоро го продават, като минава отдолу. Аз обаче направих оем тунинг с оем тампон от Ауди  :) Скрива и началото на оплетката. NFNHPSXh.jpg

Tvp32Luh.jpg

1W1JJGth.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върнах пак лентите,като им добавих малко продължение по предния калник.Ей така малко за разнообразие ОЕМ тунинг :)

 

038974808-big.jpg?r=0

 

038974816-big.jpg

 

038974818-big.jpg


038976663-big.jpg

 

038976664-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено ми харесва повече с лентите. Без тях ми седи някак "постно". Но, предвид, че си сложил на предните калници, някак несиметрично ми е и ми лиспва малко продължение и на задните. И бих се замислил да ги кача по-нагоре, при сгъвката на вратите. Може би си заслужава да се направи един фото монтаж как би изглеждало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Видях я на VW феста.
Много изчистена и "пипната" кола за разлика от останалите кичозни бози....
Имаше едни залепени с печатано фолио, но без резолюция на картинката, отврат направо.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко снимки от феста.За съжаление Милчо е влязъл в повечето ми кадри с адреналинките,както се вижда на последната снимка. [smilie=fool.gif]
038999061-big.jpg?r=0

038999062-big.jpg

038999063-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като моята кола е единствената с пълен софтуерен и хардуерен пакет на Revo Stage 3,реших да завърша проекта ( Рево кар ),подобаващо  :)
Трябваше да пристигнат  за Феста,но поради независещи от мен обстоятелства,закъсняха точно с 1 ден. В деня в който пътувах към Феста,ми се обади Дидо брадъра [smilie=sarcastic.gif],че са пристигнали.
Искам да му благодаря за приятелството и коректноста.Не са много добрите хора като него.
Джантите са много красиви на живо,цвета също.Качеството е ТОП. Ще "разпомпят" още малко колата,ще стречнат гумите и ще трябва още повече да им треперя  :)

039000549-big.jpg

039000552-big.jpg

039000553-big.jpg

039000554-big.jpg

039000555-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, тез каки хич не ти трябваха да отвличат вниманието от колата ;)

А джантите изглеждат брутални. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са много хубави, но бях принуден да махна 10мм.фланците отзад. А си я бях нагласил с OZ-тите отпред и отзад да стои наравно красиво с калника. Сега тези са по широки и отзад колата стана много грозно скоклеста. Тя и без това си е малко висока отзад. Черния Айбах, сваля отпред с 15мм.,а отзад реално само с 5мм.(въпреки, че го дават с 10мм.да трябва да свали отзад). Но не искам да слагам други пружини-алтернативите са :червен Айбах или H&R. Те свалят добре автомобила, но с тях много се намаля комфорта при шофиране-проверено и доказано! Така че за да не щръкват грозно отзад, трябваше да махна фланците. ЕТ-то(изнасянето) на Оz-та и Рево джантите е едино и също-45, но Рево са 8,5 широки срещу 8 на Оz-та. Тоест изнасят с 6мм повече на вън(и на вътре което не ни касае много в случая) и стои грозно. Без фланците 10мм.,сега съм прибрал визуално задните колела с 4мм. Трябва или така да карам, или едни 5мм.фланчета да сложа. Но трябва да са пак от онези специалните с главинката. Или за 5мм.изобщо да не се занимавам. Ако я сваля обаче още и с 10мм.фланци отзад и Рево джанти ще стане бруталия. Но не искам да си го причинявам това неудобство и дискомфорт по нашите пътища за сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

OZ ми харесват повече, но и Рево са яки. Поздравления за целия проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен OZ ми допадат повече, както визуално, така и основно заради начина, по който застават на колата.

С рево-то колата ми изглежда по-висока и "по-свита/скромна". 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук въпросът вече не е до допадане и визия, а до начин на живот, да го наречем. Поне аз така ги виждам нещата. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, SKODA 105 RS написа:

Тук въпросът вече не е до допадане и визия, а до начин на живот, да го наречем. Поне аз така ги виждам нещата. ?

 

Съгласен ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за OZ.

Много фини и елегантни джанти. И не на последно място, с много по-подходящ цвят. Този графит много й върви на колата.

Новите джанти не ми харесват в централната част. Фланеца. Или мястото, където са отворите за болтовете. Или там, където се събират спиците. По-грубо ми стои. И цвета, разбира се. Идват светли.

И това при положение, че съм луд фен на сребристите джанти. Тъмни/черни/ не признавам. Но тук графита на тази кола и на тази концепция се вързва чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro-120L написа:

+1 за OZ.

 

Преди 2 часа, joro-120L написа:

Новите джанти не ми харесват в централната част. Фланеца. Или мястото, където са отворите за болтовете. Или там, където се събират спиците.

??? Право в 10-ката! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е някъде по средата на горните. Като дизайн OZ са много по-красиви. Изпипани са до най-малкия детайл. Като цвят, бялата кола я отварят повече Revo джантите. Тъмния графит (или както там се води на OZ) някак скрива размера на джантата, защото бялото е много по-ярко и всичко тъмно се скрива. Макар, че сега е модерно бяла кола с черна джанта. Може би OZ като цвят ще седят по-добре на черна кола. Абе важното е на теб да ти харесва. Пък и от снимки трудно се изказва точно мнение, на живо си е друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Несъмнено едните джанти се харесват повече на едни,другите на други и двете са хубави. Омръзнаха ми оз-тите.Всеки втори рейсър с ОЗ.Пълно  с реплики в олх...банално леко.

DSC_1556.JPG

DSC_2633.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Повечето колеги са запознати със сагите ми с генерацията-че ми е шумна (субективно за мен).На  някои хора не им пречи :)
Аз,правих гърнета,чуканчета,катове...постигнах МНОООГО задоволителен резултат. Но ми се иска,когато искам да е още по-тиха като оем.
Когато поръчвахме Булхикса,имаше възможност да е от този вариант с клапа - снимката по долу. Клапа има на  лявото гърне.J1423Sch.jpg
Не поръчах такава генерация с клапа и заради цената и заради това,че не предполагах че ще ме дразни толкова шума.
Поръчах такава клапа,която има опция да се управлява по ОБД,чрез медията с режимите на шофиране и чрез педала на газта.Има и опция за контролер за управление с дистанционно,както е на бай Миле Ремуса.Слагам клапата на същата генерация на същото място!
Прекарах инсталацията,разглобяване падна,не става да вземеш захранване от запалката в багажника защото,мерих с мултицета,че контролера има постоянна консумация от 0,02 ампера и аз както не я карам,ще ми изхабява акумулатора.Трябва захранвяне от корав модул през контакт.Взех от бензиновата помпа,тя след 30 сек. след връщане от контакт и се прекратява захранването.
Надявам се вече като си круизвам на магистралата с над 130-140 да съм в пълна тишина. Не мисля.че ще я спъна,остава с права генерация на 76,до крайното гърне на 65.То тя заводски е на 65 генерацията с камерни гърнета. А и на пълна газ като се гоня с някой ,ще съм с отворена ест. :)


Чудесно стана клапата,неприятното бучене намаля яко.Доволен съм много.Чак ми е странно да ми е така тиха колата.Чувам виенето на кутията,чувам турбината,чувам засмукването на интейка  [smilie=sarcastic.gif]
039077805-big.jpg
039077800-big.jpg?r=0
039077801-big.jpg
039077806-big.jpg
039077802-big.jpg
039077803-big.jpg?r=0
039077804-big.jpg?r=0

 

Направих видео, но тези ниски честоти, които са проблемните, трудно се приемат от микрофоните на телефона, както и не се възпроизвеждат после при гледане от говорителите (от) на тел.,лаптопи, тв. Трябва добра техника.
Не ми се занимаваше с микрофона на фотоапарата(допълнителния) да записвам.
https://youtu.be/vlO7bf2NdQI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, не се притеснявай за качеството на записа. И със слушалки се усеща разлика. Слушах го и на уредбата, на която ми е закачен компютъра. И го чух много добре! Дори и не е нужно да се усилва, но все пак. - Като й дам газ и прозорците дрънчат от звука с отворена клапа. /с дървена дограма съм :P/ Смятай какъв бас вади записа. Разликата отворена - затворена е осезаема. Има ефект от това, което си направил. Усеща се. И си заслужава. Резултата е на лице. Ще пътуваш при всички случаи по-комфортно. Поздравления за идеята и за изпълнението.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писано ми било с Оz да карам. Не мога да победя Стуцата по смяна на джанти
,ама го гоня :)

039088378-big.jpg

039088379-big.jpg

039088380-big.jpg

039088381-big.jpg

039088382-big.jpg

039088383-big.jpg

039088384-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много агресивно застанаха на колата.Подобни са на Легерите хлт,но застават някак по-рейсинг.
039088385-big.jpg

039088386-big.jpg

039088388-big.jpg

039088389-big.jpg

039088390-big.jpg

Напомпиха и здраво осанката,но са малко незащитени от гумата.

С динамичен баланс ги направих,имат по 5 - 10 грама само от едната страна.Без да се налага да въртим гума спрямо джанта.
https://www.youtube.com/watch?v=Rz5jsgmq0GA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат и още един вид капачки..Вързва се червеното с апаратите,стоповете и в салона имам червенко :)

039091523-big.jpg?r=0

039091524-big.jpg

039091525-big.jpg

039091526-big.jpg

039091527-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.