Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как да подменим повредена регистрационна табела


Recommended Posts

А можеше толкова лесно да ги регистрират по реда на ремаркетата с единичен номер отзад и отделни документи....мъка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става така, защото багажника сам по себе си не е движим, т.е. няма оси и тн.

просто можеше процедурата по издаване на този номер да е много по проста, отиваш с документите, сверяват, че ти си собственик и ти дават една табела с червени букви,  а контрола за използването му да е на улицата в КАТ-джиите, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да бъдем честни - причината за която се изисква това е, че не се вижда задния номер.

Ти имаш официален, но няма видимост към него.

С тази наредба те си вменяват да променят талони, да издават табели, да преценяват дали средството е технически иправно и подходящо - все излишни неща.

Просто можеха да изкарат някой лев като отидеш при БМВ и да ти направят една пластмасова пак по някакво БДС и това е.

Можеш да си го слагаш на каквото си поискаш.

При проверка - лесно се проверява дали съвпада с номерата на МПС.

Доколкото разбрах в Гърция просто се изисква да слойиш копие на номера отзад - няма зна4ение от какво си го направил.

В Германия май е нещо подобно, защото гледам в амазон директно можеш да си поръчаш табела :1:1 като оригиналната ( не знам от какъв материал е ).

Но не и тука :)

За светлините е друга бира, но пак опира до контрола, а не до административни спънки и затруднения..

 

В кръга на шегата - ако изрежа един гипсокартон и му сложа инсталация , дали ще ми лепнат номера за него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само ако кашона го нахлузиш към съществуваш багажник :)

 

бтв до сега аз така пътувах. Имах си пластмасов номер, поръчан на една рекламна агенция, но го ползвах само в Гърция. Мина границата и си го слагам. В БГ предпочитам да ме глобят за "мръсен" номер, отколкото за фалшив :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

А някой може ли да ме ориентира от къде може да се намери само пластмасата - държача на регистрационния номер. Питах в няколко магазина, но нямаха. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ъгъла на бул. Т.Александров и К.Величков срещу Лукойла до 3 -то РПУ има едно павилионче за автоаксесоари , там със сигурност има .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки магазин за авто-аксесоари, Илиянци и не на последно място - Горубляне. Там ги продават и в хранителните магазини сигурно... =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Опитай в КАТ.Аз лично съм съм взимал от там преди 2-3 години и при това напълно безплатно.Просто отиваш при монтажниците на номера и молиш за една плака за регистрационен номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Колеги, вчера бях чукнат отзад и номерът ми пострада. Ако беше само изкривен щях да скалъпя нещо, но освен, че е силно деформиран, цифрите и буквите също са наранени с дълбоки драскотини. Освен това пластмасовата плака също е повредена. Дали все още е актуална тази информация и биха ли ми подменили табелата в тази фирма без проблеми и съответно напълно легално ли е това и дали няма да си имам проблеми за в бъдеще.. Защото някъде четох, че е недопустимо монтаж на рег.табели извън територията на КАТ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера бях чукнат отзад и номерът ми пострада. Ако беше само изкривен щях да скалъпя нещо, но освен, че е силно деформиран, цифрите и буквите също са наранени с дълбоки драскотини. Освен това пластмасовата плака също е повредена. Дали все още е актуална тази информация и биха ли ми подменили табелата в тази фирма без проблеми и съответно напълно легално ли е това и дали няма да си имам проблеми за в бъдеще.. Защото някъде четох, че е недопустимо монтаж на рег.табели извън територията на КАТ.

Информацията е актуална. Скоро сменях и аз табела. Даже не е необходимо да ходиш с колата, само увреденият номер е достатъчен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Притеснява ме обаче още нещо - че ми се е изгубил онзи нит, или каквото е там, по средата на номера, дето пише "КАТ-МВР" или нещо такова. Без него предполагам номерът ми е невалиден, или греша? И дали от фирмата ще ми дадат такова нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика да, номера не би трябвало да се счита за валиден щом я няма пломбата. От друга страна съм виждал ДОСТА коли на които им липсва. Съмнявам се някой да прави проблем. По скоро съм склонен да вярвам, че от БМВ не биха ти дали такова нещо, а и се съмнявам да имат. Тези пломби са само в КАТ. Не мисля, че има от какво да се притесняваш =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току-що свърших работата, сложиха ми и нов нит, за всичко платих 31лв. Благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, днес и аз посетих базата на "БМВ" ЕООД, в индустриалната зона на ул."Кукуш" N 1A, иначе казано - старите складове на МВР.

На ръжда салата бариера, те посрещат двама униформени, които оглеждайки автомобила, приятелски те питат "За номерче, а ..." и продължават "Спокойно, още днес, ще си като нов". Пращат те да паркираш "някъде отвън", но ако си усмихнат и леко нахален, ти разрешават и на паркинга за служители. После ти взимат личната карта, записват ти данните в стара соц тетрадка с карирани листи и те упътват "Белия камион виждаш ли го ?!? Е, до него има едни кашпи, след тях е БМВ...".

Кашпи всъщност не се виждат, защото иглолистните видове засадени в тях, са станали по 4 метра високи и широки, но между тях и друг /небял/ камион или нещо, има невзрачна желязна решетъчни врата и след 3 метра, е заветната врата на БМВ.

Влизаш, правиш 1/4 оборот на пети, в ляво и влизаш в стая с три шкафа, маса с малко инструменти и бюро. Посрещат те двама бивши, а според държанието им - все още Милиционери на около 60 годишна възраст, които карайки ти се, ти обясняват да отидеш в ЦКБ АД, да внесеш 30 лв., и докато се върнеш, табелата ще е готова.

Попълваш едно заявление с три реда и номера на МПС, връчват ти смачкан и 5 пъти поправян и дописван "Образец" на платежно нареждане и ти обясняват къде е клона на банката на "Орион".

Ако ги слушаш, по-вероятно и лесно, е да стигнеш до полярната база на Проф. Христо Пимпирев, отколкото до банката. А тя, е точно срещу Мак'Доналдс, зад спирката на СГТ.

Връщаш се при тях и се почва:

-Къде е старата табела?!?

- Ами, на колата.

-Ми сваляй и носи !

- С КАКВО, с пръсти ли ?!?

- Ми, що си внесъл 30 лв., а не 34 ?!?

- Защо 34 ?

- За демонтаж и монтаж.

- Защото не ми казахте, казахте 30!

- Ееее, верно ли, Ти що не му каза бе /към колегата/ - Е, па ти не му ли каза ?

-Дайте да ви дам 5 лв. на ръка и да действате...

- Тоа па, на ръка, то ако беше така, аз и за 30 немаше да те пращам в банката...

Накрая, най-безцеремонно им взимаш някоя от отвертките на масата /по-добре винтоверта, като мен/ и изчезващ да си сваляш табелата.

Носиш им старата, взимаш новата и им връщаш винтоверта - нищо не ти казват, защото те гледат тъпо/възхитено, че можеш да си служиш с толкова сложна машина.

Скачаш в колата и изчезващ.

На бариерата, докато я вдигат, двамата униформени приятелски ти махат...

Толкоз.

 

Поздрави

 

П.С. На връщане от банката, спираш на бариерата с колата, униформените те питат загадъчно "С монтаж ли си ?", Ти задължително кимаш с глава и ломотиш "Е, как ?", след което те пускат, все едно си им колега! Пичове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Хайде и аз вече съм с нова предна регистрационна табела. Всичко е както са го описали колегите, ето го и самия портал:

https://www.google.bg/maps/@42.7200675,23.2926813,3a,75y,249.32h,75.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sNsuTvmpov5PuXQS_vGEuJg!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=bg

Аз естествено малко се обърках, но с питане се оправих. В клона на ЦКБ на Орион, зад спирката си знаят за какво става дума. Само погледна примерното платежно и и стана ясно за къде е. 1 лв за превод и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да напиша, ако на някой му трябва пластмасата която държи номера, му я засилвам срещу една бира веднага :) ....

Редактирано от elmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

Да използвам тази тема да питам: унищожена рег. табела изплаща ли се като щета по "Каско" или гражданска отговорност? Че един бус ми направи предната табела на баница при маневриране. За подмяната на табелата е ясно :doubleup:

Редактирано от evin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ънфорчънътли не. Като ме боцнаха отзад, та ме пратиха в предната кола и ми се смачка табелата (заради която въобще съществува тая тема) питах каското. Малко остана да ми се изсмее насреща (и добре че не го направи) един тъп бивш автоджамбаз по настоящем няквъв експерт в ЗКто и началник уонаби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Много полезна тема,
Не карам шкода, но се регистрирах специално да кажа че информацията е още съвсем валидна. Работното време е от 8'30 до 11 и от 13 до 17.
Във клона на ЦКБ на Орион (Карта: https://goo.gl/maps/6eYCJZKabku)даже нямат нужда от примерно платежно.

Може първо от там да се мине - те си знаят какво да попълнят. 

А в БМВ момчетата за 5 минути произведоха новата табела!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега. Аз сменях пак преди около 2 месеца. В ЦКБ доста бързо ме "опукаха". В тоя клон няма жив човек и момичетата знаят какво да правят. Две минути е цялата работа. В БМВ си работят новата табела за около цигара време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Някой да е минавал процедурата скоро "прясно" ? Предният ми номер е започнал да избелява от безконтактното (предполагам). Ще ми се да го подменя.

 

п.с. - Номера е на точно 9 месеца...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ъпдейт.

Банката е ЦКБ, една табела +такса за превода - 31 лв.

БМВ работи до 15:00 - Комунизма се е върнал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт.

Банката е ЦКБ, една табела +такса за превода - 31 лв.

БМВ работи до 15:00 - Комунизма се е върнал!

 

Мммммммм - НЕ  :nea: , грешиш и то много. При БМВ комунизЪмА, НИКОГА не си е отивал  :dash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.