Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

   Честито. С удоволствие да си я караш. И...редовно на НИМ (аз ще започна да присъствам, когато си получа колата).

 

   Поздрави.

Мерси! Дано и Рапида ти да дойде бързо, пък аз със сигурност ще съм на НИМ на следващата среща! Даже обмислям и на националния събор да отида ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Нещо не стана като хората качването - така дали се отварят?

 

https://www.dropbox.com/sh/go4s8ecf93eeagg/AACufDAeiFs6eWDReoTBkmpfa

 

Снимките са с телефон, а колата  още в ЕТ с фолиата, така че не са идеални...

Редактирано от Lachezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Защо ли ми е позната тази гледка :D Супер.

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Така снимките се отварят нормално. Даже виждам, че предния капак е "нацвъкан". :D На батя сладураната. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравоо супер, виждам че колата идва вече с гуми Nexen, за напред всички ли ще са така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се разпиша в темата- преди малко поръчах Octavia Elegance 1.2tsi 6M с панорамен покрив, хром пакет и някои дребни екстри. На практика още не съм го капарирал, но и това ще направя до утре :)

 

Единствено малко ме притеснява, че ме убедиха да го поръчам с N1 хомологация, но според дилъра ще спестя прилична сума от данъци за сметка на ежегоден ГТП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и честито.Избора е супер,а за N1 ти си преценяваш.Ще имаш проверка от данъчните да знаеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението! Аз нямам намерение да си връщам ДДС, всъщност даже нямам идея как става :D

И само заради пътния данък ли ще ме проверяват? Иначе мен повече ме притеснява да не ме одрусат за зелената карта към ГО .

И като съм започнал да питам- ако си остане N1, мога ли да поискам да го регистрират като лек автомобил, когато пристигне или да бързам да променя поръчката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчаш ли го N1,край.Трябва комисия после в кат,да се променя категорията.Хората вземат N1 коли на фирмите си,за да си върнат ддс-то после.Ако нямаш такова намерение,не се занимавай с тези глупости N1 изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, обадих се да отпадне :)

Аз и не исках да го поръчвам с N1, но дилърът специално ми звъня да ме убеждава, не знам с каква идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   В моя случай (Рапид 1.6 90 к.с. TDI) няма смисъл от N1, защото данъкът е 75 лв. годишно. В твоя случай годишният данък е близо 300 лв. Когато регистрираш автомобила категория N1, неудобството е, че трябва да ходиш ежегодно на технически преглед и да плащаш около 50-тина лева за него. Но пък данъкът ти е около 12 лв. годишно, т.е. общо около 70-80 лв. ведно с техническия преглед. Хубаво си направи сметката....

 

   Честито за новата придобивка.

 

   Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано е за честитене на придобивката, ще съм доволен ако дойде юли, но благодаря де :)

Но и да не дойде- здраве да е, само да пристигне преди септември, че не ми се пътува до Гърция пак със старата.

А сега се усетих, че на цялото избиране на опции не съм се замислил дали централното има дистанционно в стандартния Elegance без аларма. :D

Редактирано от animanic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не върви това, данъкът е местен, няма НАП.

ДДС не е към местни данъци и такси. Защото относно N1 става дума точно за тези 20% ДДС от цената на автомобила, а не за нещо друго - ГТП, местен данък и пр. 20-те процента са най-голямата сума, която се спестява сумарно повече от останалите.

Редактирано от carrot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и за тях става въпрос- местният данък е много по-нисък с N1 и съответно се ходи на ГТП всяка година. Но мен ме притесняваха другите ”неизвестни”, най-вече ГО, където след калкулаторите на застрахователните компании разликата е даже по-голяма от спестеното от местен данък. Не ми остана време обаче да го проверя с брокер, така че не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и за тях става въпрос- местният данък е много по-нисък с N1 и съответно се ходи на ГТП всяка година. Но мен ме притесняваха другите ”неизвестни”, най-вече ГО, където след калкулаторите на застрахователните компании разликата е даже по-голяма от спестеното от местен данък. Не ми остана време обаче да го проверя с брокер, така че не съм сигурен.

 

Здравей колега,

не съм много наясно, но си мисля, че когато си частно лице трябва да докажеш потребността от автомобил N1, ако имаш приятел счетоводител се консултирай с него.

Мен лично много ме е яд, защото реших да съм коректен към държавата и си регистрирах кола като нормална пътническа, вместо N1.

За ГО-то няма разлика, единствения недостатък е че трябва да ходиш всяка година на технически преглед. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.