Jump to content
Ако имате проблем с вход във форума, моля кликнете и прочетете. Прочетете повече... ×
skoda-auto.bg     autozone.bg

carrot

Тема за поръчани нови автомобили

Recommended Posts

edinichensluchai

Ами, както сам казваш не си лизингов... Тоест не си имал вземане-даване с "киселата лелка". 

Аз и затова казах, че си мисля, че ще имат интерес техните коли да минат първи - защото за моята която е платена вече им е все едно - парите са прие тях , риска е нулев. А в моят случай, хем за "тяхна сметка"  беше всичко по регистрацията, хем сами се органзираха без да съм им давал зор и реално за един ден бяха готови, хем не съм им и любимият клиент :)

Дано колегата успее да си регистрира колата колкото се може по-скоро. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
AngelFOTEV

Аз и затова казах, че си мисля, че ще имат интерес техните коли да минат първи - защото за моята която е платена вече им е все едно - парите са прие тях , риска е нулев. А в моят случай, хем за "тяхна сметка"  беше всичко по регистрацията, хем сами се органзираха без да съм им давал зор и реално за един ден бяха готови, хем не съм им и любимият клиент :)

Дано колегата успее да си регистрира колата колкото се може по-скоро. 

Нямат абсолютно никакъв интерес! Държат се свръх нагло! Все едно сме през социализма и човек си чака автомобилът...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Milen Dimitrov

Пак ти казвам, заради лизинга ти бавят колата, за 24 са издали наличен Супърб, но на фирма.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanko78

защото за моята която е платена вече им е все едно

Повярвай ми, ти първа им ставаш интересен. 5 години или 100к ще си при тях и ще ти съдират кожичката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
AngelFOTEV

Пак ти казвам, заради лизинга ти бавят колата, за 24 са издали наличен Супърб, но на фирма.

Аз си реших проблема. Развалих договорът за лизинг с ЕураТек Лизинг. От УниКредит одобрението на документите стана за ден. До вторник ще съм си получил колата. Лихва 3.2% при 4.9% на ЕураТек, Такса одобрение 0.75% от размера на финансираната сума, Каско на 4.2%, което се разсрочва БЕЗПЛАТНО и ГО за 210 лева. Каското на ЕураТек е 4.9%, а ГО 290 лева. Разликата в такса одобрение е почти 100 лева. И цялата процедура е два дни. Тези нещастници ме мотаят от края на Май с наличен автомобил. Нямам думи. Пуснахме и жалби за скандално лошо отношение до пресцентъра на Фолксваген Груп Европа. Дано им отнемат лиценза на тези мерзавци. Срам за добрият имидж на марката в страната.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
edinichensluchai

Повярвай ми, ти първа им ставаш интересен. 5 години или 100к ще си при тях и ще ти съдират кожичката.

В моят случай специално аз съм им най-лошият възможен клиент. Те знаеха, от самото начало, че колата няма да е в БГ и всичкото обслужване ще в други сервизи, а не при тях и няма да видят стотинка. Отделно тези 5 години гаранция - 2 са от Шкода и другите 3 са от ЕТ - и понеже европейска гаранцията - нещо ако стане, ще се прави по света, а ЕТ ще плаща фактурите. И затова си мислех, че мен ще гледат да ме мотаят и влачат докато може.

Важното е, че колегата е успял да си оправи нещата и ще си вземе колата възможно най-скоро. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
digitalundgrd

В моят случай специално аз съм им най-лошият възможен клиент. 

Важното е, че колегата е успял да си оправи нещата и ще си вземе колата възможно най-скоро. 

Колега, явно много добре си си избрал ника - единичен случай ;)

Относно другия колега - супер си направил, че си сиктиросал Еуратекаджийския лизингов отдел!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
komitoff

Наистина е абсурно отношението на търговците от ЕТ.
Крайно време е всеки път да си търсим правата + жалби до дупка в централата на Шкода / Фолксваген.
Но дали изобщо на Фолксваген им пука....  е друга тема.
Имат си достатъчно продажби, повече отколкото могат да поемат.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
superbo

Преди 2 седмици поръчах О3 фейслифт 1.5 TSI комби. Казаха, че ше бъде произведена през 42-ра седмица. Да видим какво ще стане...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Velichkov

Аз колеги вчера поръчах Кодияк,все още нямам дата за производство(казаха ми в понеделник ) но по договор ми е 120 дни.Дано е по скоро...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Forensic

Дойде и моя ред - на 04.12. поръчах Октавия Vision 1.5 TSI 7DSG с допълнителни адаптивен темпомат до 160 км/ч, подсилен пластмасов щит, мултифункционална камера за заден ход, интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори и интелигентен светлинен асистент. Цвят - корида червен.

В очакване следващите седмици за дата на производство. Иначе договора е до 90 работни дни.

Редактирано от Forensic

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
PRR

Честито! Дано дойде по-бързо, че чакането е ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Velichkov
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги,още не съм и започнал да имам по близко взимане-даване с ЕТ но вече немога да ги трая.Три месеца вече стават (след 10тина дена) все едно тоя Кодияк още е на чертожната дъска,ни вест ни кост.Даже не ми казват дата за производство на колата,имало проблеми със завода и неща от тоя род.Някой да има или да е имал такива проблеми?Не ме е яд друго,а това че даже човек няма никаква информация.

От нерви забравих...За много години на всички и живи и здрави бъдете.

Редактирано от Velichkov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мonster

Здравей и за много години. В интерес на истината аз като поръчвах моята кола срокът ми беше 90 дни, но не бях забелязал, че са 90 работни, та пристигна месец по-късно от първоначалните ми очакванията. Гледайки, че твоят срок по договор е 120 дни, това по груби сметки означава приблизително 5 месеца и половина. Съответно би се очаквало, че колата ще пристигне към края на март месец (може и по-рано разбира се). От тази гледна точка според мен е напълно възможно заводът да е доста натоварен (предвид и дългия срок по договор) и реално твоят Кодиак наистина да е още на "чертожната дъска". В случая Еуратек няма какво да ти отговорят освен това, което им дават като информация от завода.

Моят съвет - мисли по-малко за колата по време на чакането, тя ще пристигне. Мисля че като цяло от Шкода са доста стриктни със сроковете и колите почти винаги пристигат по договор и дори по-рано. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stucata
Отговорено (Редактирано)

@Velichkov, ръчкай ги, не ги оставяй, че една Октавия ЛауренКлемент (поръчан с всички екстри де...) се забави ок.1 година...

Редактирано от Stucata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Velichkov

Stuca вече всичко детско в мен уби :) Искате да ми кажете,че и заради самите екстри се моткат още повече ли?Аз същото съм я поръчал с всички екстри,без панорамния покрив. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Stucata
Отговорено (Редактирано)
На 5.01.2019 г. at 18:12, Velichkov написа:

...Искате да ми кажете,че и заради самите екстри се моткат още повече ли?

Възможно е да е причина. Нали се сещаш, че 100% има случаи някой да е набоцал де що може като екстра, пък да няма никакво забавяне, а може и да му е дошла по-бързо :)

Късмет. Т.е. не е принцип "повече екстри = забавяне". Само споделих, че се е случвало огромно забавяне, при октавия LK с всички или почти всички екстри.

Редактирано от Stucata

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
zloQQ

Бавят я екстрите понякога - така е. Л&К се бави заради светлия кожен салон, когато е поръчана с такъв. Особено в началото на производсъвото на С3. Доставчика на кожата не смогвал...т’ва беше официалното изявление по повод забавянията преди време. Вероятно и други неща биват забавяни от различните доставчици.

Успех в чакането! Колкото и да се забави - ще мине :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Velichkov

Малко ново инфо.Днес ми звяни някакъв от ЕТ да ме пита дали искам нови зимни гуми.Аз като гръмнат,викам вие се базикате нещо мене.Аз още незнам колата кога ще дойде,вие за гуми ми званите да ме питате.А той ми разправя,че при тях излизало 7ма седмица между 11 и 18 февруари и затова ми званяли.....Нямам думи,добре че са гумаджиите :) Ама поне имам някакво инфо и дано са тия дати,пък времето ще покаже....Вече нямам търпение :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Typi_taratajki

Ей, разсмях се с тая ситуация :D Като виц звучи. Искате ли копче, па балтона кога стане. Но Еуратек,всичко е възможно :D 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Forensic

Поддържам регулярно връзка по вайбър или мейл с дилъра - добавих си някои неща, и той ми каза, че засега е предвидена за 6-та седмица (Октавия Vision, поръчана на 05.12.), но ще е 100 % сигурно, че това ще е седмицата на производство, ако до три седмици преди нея няма промяна т.е. ако в средата на следващата седмица остане така, то вече мога да е чакам около 20 февруари. Това, че не се обаждат да кажат за кога е предвидено е именно поради възможната промяна в последния момент т.е. обаждат се когато вече е сигурно. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване