Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Идва повече от ферари спайдър?Явно има нещо ?Да не е напуснал накой работа и да са я забатачили с поръчките?Трябва за де напомня по-често ако имаш възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво лошо стечение на обстоятелствата. Моята я поръчах на 23 март и на 30 април беше в София! обаче това 8 месеца не е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се обадиха от Еуратек, моят Рапид ще е произведен 22 седмица, края на май. Поръчана е на 30 април. Ще е при мен юни. Моите очаквания бяха да я получа в края на юли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амм..какво общо има че е купена от БГ? В смисъл, ти от БГ я поръчваш...те в завода я правят, не тук. Ако има забавяне, то лесно може да се види откъде и защо е...предполагам. Но наистина....8 месеца....излизаш от договора с ЕУРОТЕК (предполагам ако имаш такъв) който ти дължи неустойки (по спомен), и то не малко.

Явно има значение.На мен ми казаха ,че има лимит за комбитата за България(моето го поръчах на 28.02 и след няколко промени на дата е за 32 седмица,месец и нещо след последния ден за доставка,даже и за него имам съмнения).Проверих от любопитство чрез приятели в Чехия и Германия за цена и срок на доставка за същия модел.Цената е +2000 евро за Чехия и +8000евро за Германия и срока 40 дни, а в Чехия им казали че може и за три седмици да стане.Четох една статистика на Skoda Auto за продадените коли за април,Германия 15700 бр(+9%)Франция +23%,Испания +21% ит.н.......,Източна Европа 4100 бр от които в България 400 бр. И се бия в гърдите че имат увеличение от 10% спрямо април предната година.Е дали няма нищо общо ,освен че живеем в БГ?

Редактирано от svetio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина странно за толкова дълго чакане. Аз се оказах в обратната ситуация - казаха ми да чакам много (80 работни дни по договор), а преди два дни получих обаждането, че колата е произведена и е в България. По-малко от 20 календарни дни им отне всичко. Иначе е факт, че когато поръчвах своята кола и аз погледнах цените в Холандия и Германия - с около 7,000 евро по-скъпо излизаше отколкото в България.

Редактирано от edinichensluchai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. При мен поръчката беше направена на 01.02.2018г. Октавия комби метан, седмица на пройзводство 16та, на 24.04  пристигна в Булгария, а на 9.05 си получих колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, че е синя - да ви представя Мая :) :)  :)

 

https://s7.postimg.cc/v53byv06j/IMG_2698_1.jpg

Редактирано от edinichensluchai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, че е синя - да ви представя Мая :):):)

 

https://s7.postimg.cc/v53byv06j/IMG_2698_1.jpg

Честита придобивка !

"Мая" изглежда супер , особено с този хубав надпис на "синия" калник. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо, че е синя - да ви представя Мая :) :)  :)

 

https://s7.postimg.cc/v53byv06j/IMG_2698_1.jpg

Честито,колега!

Ама,повече му отива да е “Май”,все пак е Супърб,демек момче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега!

Ама,повече му отива да е “Май”,все пак е Супърб,демек момче.

Ами докато взема аз решението за името, спътницата в живота вече я беше нарекла и реших да не сменям името :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де Мая там и МайЧо!

Съгласен, стига да не са ти купили вече розова плючена мишка с това име която чака да се закотви зад подглавника на задната седалка :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

На 02.05 капарирах Октавия Вижън 1.5 Tsi. Към пакета добавих задни LED светлини, ambient light, джанти 17-ки Триус черни със резервна гума и тапицерия кожа/кожа. Дадоха ми 90 дни срок за доставка. Чак сега разбрах, че юли месец имало планирано затваряне на завода за три седмици което малко ме притеснява дали ще могат да я направят преди да затворят. Живея в Италия и се прибирам на 30 юли та поръчката я направих с мисълта като се прибера да мога директно да я взема, само че ако знаех малко по-рано да съм я взел.

Относно закъсненията при доставка и оплакванията на някои колеги в Италианския форум е пълно с хора които се оплакват от подобни закъснения като цитираните по-горе. Ако влезнете и в Briskoda и там има оплаквания. Така че това не е нещо което го има "само в България" както обичаме да казваме. Явно тези закъснения си идват от завода и тяхната организация... Както и да е да се надяваме че моята няма да закъснее :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено ЕТ казва работни дни, което е различно от календарни и клони към 4+ месеца. А иначе забавянията могат да са предизвикани и от някоя опция, която просто я нямат в достатъчни количества + че всеки вносител има спотове за производство и за пазар малък като нашия, ЕТ са на опашката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой запознат ли е при поръчка на Октавия, дали има смисъл от адаптивното регулиране на амортисьорите?

Доколкото съм запознат само при 1.8 TSI от бензиновите е с multi-link. Запознатите могат ли да кажат дали има чувствителна разлика при возията с 1.4 TSI?

Ако се поръча 1.4/1.5 TSI с DCC, какво ще е окачването в този случай?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@jovko - Благодаря за мнението. При Супърб съм сигурен, че има, но не съм наясно дали е същата ситуация при Октавия.

На сегашната ми О2 FL возията ми идва малко некомфортна на моменти поради "хубавите" пътища и затова се замислям за адаптивно окачване на нова Октавия, ако си струва. В противен случай, ще се наложи да се напъна за Супърб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата е дали да бъде Октавия 1.4/1.5 TSI с адаптивно окачване или 1.8 TSI заради multi-link задно окачване.

На мен са ми достатъчни и 150 к.с. и затова си мисля, че 1.4/1.5 TSI с адаптивно окачване би следвало да е по-добрия вариан, но не намирам информация как е реализирано DCC при 1.4/1.5 TSI. Затова споделих размишления по въпроса :)

Ако някой е запознат, нека сподели.

@srservice

Виждам, че ти си с 1.8 TSI. Ако си пробвал 1.4 TSI, виждаш ли ралзика във возията? За момента съм пробвал само 1.4 и много не ми допадна.

Редактирано от fitnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е както се вижда комби и мултилинка върши добра работа .Не мога да се оплача от липса на стабилност .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дилемата е дали да бъде Октавия 1.4/1.5 TSI с адаптивно окачване или 1.8 TSI заради multi-link задно окачване.

На мен са ми достатъчни и 150 к.с. и затова си мисля, че 1.4/1.5 TSI с адаптивно окачване би следвало да е по-добрия вариан, но не намирам информация как е реализирано DCC при 1.4/1.5 TSI. Затова споделих размишления по въпроса :)

Ако някой е запознат, нека сподели.

@srservice

Виждам, че ти си с 1.8 TSI. Ако си пробвал 1.4 TSI, виждаш ли ралзика във возията? За момента съм пробвал само 1.4 и много не ми допадна.

 

Колеги, не искам да съм "черната" овца, но моля, следвайте тренда на темата.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес подписах лизинговия договор с Еуратек, остава само да ми я регистрират и да ме викнат да я взема. Голямото чакане върви към своя край.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.