Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

От София съм и най-вероятно в близко бъдеще ще се поинтересувам за този сервиз. Темата ще пусна скоро като понавъртя още 2-3000 хил. км. и посъбера обективни впечатления, че засега всичко ми изглежда лачено още :)

Весели празници и от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Явно винаги за всичко КАТ им е оправданието. И аз чакам. Договорът за лизинг е подписан на 22.03 със задна дата 15.03. Началната вноска преведена на 23.03 и чакане...КАТ бавели регистрацията.Дано да е този месец...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно винаги за всичко КАТ им е оправданието. И аз чакам. Договорът за лизинг е подписан на 22.03 със задна дата 15.03. Началната вноска преведена на 23.03 и чакане...КАТ бавели регистрацията.Дано да е този месец...

 

И аз съм почти на същите дати. На 9ти (Март) съм внесъл първоначалната вноска...на 12ти ми съобщиха че е стартирана в завода. А кога ще е тук, остава тръпката и чакането :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

Аз очаквам новият супърб да пристигне средата на Май. 

Има ли някой информация как става приемо предаването и регистрирането на автомобила?

Ситуацията е:

Колата ще пристигне в София.

Лизингът е към Райфайзен

Аз съм от Разград.

 

Питам защото колата ще бъде собственост на лизинга и те имат ангажимент да я регистрират и да ми я предадат. Обаче на Шкода ангажимента отпада от момента на ПП протокол с Райфайзен. И моят проблем че ще разчитам на служител на Райфайзен да провери дали колата има всички доп. екстри и дали няма външни проблеми от транспорта. Друг момент е как ще я транспортират до КАТ? ако е на ход с транзитни номера е малко притеснително. 

 

Аз ще искам да присъствам на ПП протокола и регистрацията.

 

Малко стана объркано, но с две думи каква е точната процедура при използване на лизинг от друга фирма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

На 26.01 поръчах Fabia Combi Edition 1.0 TSI / 70kW / 95к.с, 5M, а днес подписах лизинговия договор и остана да чакам регистрацията да мине. 

 

Към пакета добавих:

  • Задни дискови спирачки
  • Rain Light Assistant
  • Парктроник (и отпред)
  • HHC (късно разбрах, че може да се активира софтуерно..)
  • Цвят - Race Blue

В четвъртък стават 3 месеца от датата на поръчката и вече не се издържа. Подписах договора със задна дата (14.04) с идеята да мога в петък да я взема и вече "всичко зависи от КАТ". 

 

Забелязах, че други потребители са изразили разочарованието си от обслужването и мога да споделя и аз нещо подобно. В общи линии това да чакаш те да ти се обадят е умряла работа. Трябва да си настоятелен и да звъниш или да ходиш на място, ако искаш някаква информация. Като цяло очаквах повече ангажираност от тяхна страна, но може би това е моя грешка (за пръв път купувам автомобил). 

Ще споделя колко време е отнела регистрацията когато се докопам до колата.  :plate_rulez:

Редактирано от vex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я откараха с репатрак до КАТ София и после на ход от КАТ до офиса, от служител на лизинговата компания. На колегата ми я докараха с репатрака от КАТ. Ама до Разград... нямам идея как стават нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че аз ще отида да си я взема от София. Въпрос ми по скоро е от Еуратек до КАТ и обратно как я предвижват. 

Аз моята я поръчах на 23.03.18 и ми казаха 80 дена, обаче в началото на Април ми казаха че ще е готова в края на месеца, а вчера ми се обадиха че е произведена. Вчера подписах и лизинга и чакам да пристигне от Чехия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че аз ще отида да си я взема от София. Въпрос ми по скоро е от Еуратек до КАТ и обратно как я предвижват.

Аз моята я поръчах на 23.03.18 и ми казаха 80 дена, обаче в началото на Април ми казаха че ще е готова в края на месеца, а вчера ми се обадиха че е произведена. Вчера подписах и лизинга и чакам да пристигне от Чехия.

Чисто новите автомобили не е нужно да се представят в КАТ,регистрират се само с документите(оригинали и копия).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна няма нит на здния номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! 

Ще чакам да видим какво ще ми кажат от Райфайзен като му дойде времето. Вече нямам търпение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Преди около два месеца, си регистрирах "Superb"-а в "КАТ"-София, после до дерегистрирах и после пак го регистрирах. Тоест - смених два регистрационни номера. И двата пъти си получих същите на Гише и няма абсолютно каквито и да било нитове. И двата пъти абсолютно сам си монтирах момерата на автомобила, без който и да е служител на "КАТ" да ми докосва "Superb"-а..

Редактирано от tuningmania
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди имаше нитове с надписи на тях “КАТ”, ала-бала. От повече от година и половина слагат обикновенни или ти сам си монтираш номера, както намериш за добре. За новите автомобили - квото-такова. Освен ако не загуби ден-два да се разхожда човек като придружител/пъдар около колата си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! На 28.02 поръчах и капарирах О3 комби 1,6/TDI 85kw 7 DSG VISION + LED задни светлини.При подписването на договора за доставка ми казаха че може да има проблем с джантите с които е оборудвана колата и може да се сложат други,но ако има проблем щели да ми звъннат от София(поръчвам колата в ЕТ Варна).След три седмици отивам при дилъра да проверя как се движат нещата и ми казват че още няма седмица за производство,но звъннаха в София да питат какво става,и о боже проблем с джантите.Сложиха други джанти и подадоха заявка към завода и след няколко дни ми казаха че седмицата за производство е 16-та (16-20.04).В началото на април ми звъннаха да ми кажат че седмицата е преместена на 21(21-25.05).До тук добре. Отидох в началото на миналата седмица до ЕТ и изненада няма седмица.След мое настояване започнаха едни разговори едни имейли и нищо конкретно. В петък на 20.04 пак ходих и вече имаше отговор.Отговорът е че имало лимит за комбита за малки пазари като българския.По мое настояване пак почнаха едни разговори със София и т.н. В рамките на деня нищо не се случи,В понеделник по обяд ми звъннаха и ми казаха че има седмица и тя е 32-ра седмица.Това е повече от месец след изтичане на 90 дневния срок по договор.Имал ли е някакви такива проблеми с доставката и обяснение за лимита на комбита,при положение че колата е поръчана почти в началото на годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно имат някакви проблеми, нямат интерес да бавят производството. Явно зависи от модела и модификацията(в случая комби). Аз моята я поръчах на 07.03 и я взех на 25.04.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моята я поръчах Октомври миналата година и я произведоха преди около две седмици. Никакви обяснения за забавянето нито от Еуратек, нито от Чехитe, през всичките тези близо 8 месеца чакане.... Седмицата на производство ми я сменяха 11 пъти. Отчитам като грешка, че реших да си купя колата от Бг.

Редактирано от Filip Andonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати... 8 месеца е прекомерно множко. Моята от поръчката до приемането я чаках 2 месеца и десет дни.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я поръчах Октомври миналата година и я произведоха преди около две седмици. Никакви обяснения за забавянето нито от Еуратек, нито от Чехитe, през всичките тези близо 8 месеца чакане.... Седмицата на производство ми я сменяха 11 пъти. Отчитам като грешка, че реших да си купя колата от Бг.

 

 

Амм..какво общо има че е купена от БГ? В смисъл, ти от БГ я поръчваш...те в завода я правят, не тук. Ако има забавяне, то лесно може да се види откъде и защо е...предполагам. Но наистина....8 месеца....излизаш от договора с ЕУРОТЕК (предполагам ако имаш такъв) който ти дължи неустойки (по спомен), и то не малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дължи % за всеки ден просрочка върху платеното капаро, но до 10% от сумата. И имаш право да ти възстановят капарото след изтичане на срока за доставка.

Към колегата, не казваш дали чакането си е струвало.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова безразличие към клиент и изпълнение на договор едва ли има другаде, може би това има общо. През Март ми бяха казали че ще я правят евентуално (!?!) Юни, и тогава им казах че се отказвам, защото сроковете по договора бяха изтекли още Февруари. На другия ден нещо се случи и след няколко дена вече те ме потърсиха за поредната дата - края на Април. В Бг я докараха една седмица след това. Очаквам да я видя и да я взема до края на Май защото сега съм извън страната. Така или иначе вече аз не бързам...Неустойките не си заслужава да се коментират.

Редактирано от Filip Andonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.