Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Първо - честито. Относно лизинга - на Мица оправиха документите за под една седмица, включително регистрацията, но това беше преди доста години все пак. Но все пак от ЕТ не ти ли казаха за колко ще се оправят ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Каза ми до 2 седмици, но предполагам, за да си върже гащите. Искрено се надявам да не протакат чак толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято чух, как обясняваха на нов консултант, че когато физическо лице купува кола на лизинг му я дават 14 след като са подписани документите, за да не я върне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналото лято чух, как обясняваха на нов консултант, че когато физическо лице купува кола на лизинг му я дават 14 след като са подписани документите, за да не я върне.

Да вярно е, по този начин се пазят от закона който позволява да си върнеш колата, патих точно като излезе промяната в закона преди няколко години. После лизингодателите му намериха цаката с подписването на една декларация че се отказваш от това си право. Ако не се откажеш, колата стой при тях докато изтече този срок и така дори да искаш нямаш възможност да се възползваш от законовите си права.

 

Законотворците ни са ... без коментар да го кажем възпитано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме възможност да се възползваме от законовите си права само и единствено, защото не ги търсим :) Както и да е, уговорих се за четвъртък и тогава ще разпитам подробно какво и що и ще напиша тук актуална информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих и за информация на колегите, които ще минат през това - по договор срокът за получаване на автомобила е 20 дена... Това, за което може да се спразарите е да ви пуснат договора с по-предна дата и съответно от тази дата трябва да са минали 14 дена :D. Естествено вината за безмисленото чакане е в КАТ, администрацията, арменския поп, подредбата на звездите и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да ви се похваля - вчера си взех Фабията (комби версия, 1.0 TSI, 110hp). За момента това, което мога да кажа е, че това е първата и последна кола, която взимам от Еуратек. Уви, адски непрофесионално отношение...Но ще се абстрахирам от това, защото колата е супер - поне от малкото километри, които съм изминал до момента. Честно казано надминава очакванията ми и като мотор и като качество на интериора. Нищо претенциозно, но изключително добре направено и на много разумна цена. За сега единственото, което не ми харесва е, че скоростите са адски къси и трябва много ръчкане в града, или поне на мен така ми се струва (карал съм основно автоматици). Това го отчитам като моя грешка - трябваше да се насоча към DSG-то, но като цяло е бях кахър и всичко опира до свикване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Безаварийни километри ти пожелавам.

 

 

Дали би споделил относно ЕТ, че така написано разбуни любопитството ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата :)

 

@Pijomir, написах ти на съобщение, какви дертове имах с ЕТ, не за друго, но ще излезнем от контекста на темата, ако се разпростра с това тук

Редактирано от alexander80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата :)

 

@Pijomir, написах ти на съобщение, какви дертове имах с ЕТ, не за друго, но ще излезнем от контекста на темата, ако се разпростра с това тук

Може ли и на мен да споделиш, защото имам подобни отношения с ЕураТек?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, чудех се дали да пиша тук или в темата за правна консултация.

 

Темата ми не е за конкретна кола, а по принцип за това ново изискване как се прилага при новите поръчани коли - Новите коли ще набират автоматично 112 при катастрофа

 

Какво става ако автомобилът е поръчан преди 1 април, но се произведе и/или доставя след 1 април?

 

Чувам противоречиви мнения - дали наистина ще се прилага така бързо, дали дилърите ще искат доплащане или са длъжни без пари да го слагат (ако вече си поръчал с договор)..........?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Шкода май вече е въведено за всички модели, без значение дали го искаш или не. Червения SOS бутон на тавана.

 

Като погледнах, може и да е било за новоизлязлите модели само. Ecall се казва системата и пише 0лв. при поръчка.

Редактирано от ID A
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля - вчера си взех Фабията (комби версия, 1.0 TSI, 110hp). За момента това, което мога да кажа е, че това е първата и последна кола, която взимам от Еуратек. Уви, адски непрофесионално отношение...Но ще се абстрахирам от това, защото колата е супер - поне от малкото километри, които съм изминал до момента. Честно казано надминава очакванията ми и като мотор и като качество на интериора. Нищо претенциозно, но изключително добре направено и на много разумна цена. За сега единственото, което не ми харесва е, че скоростите са адски къси и трябва много ръчкане в града, или поне на мен така ми се струва (карал съм основно автоматици). Това го отчитам като моя грешка - трябваше да се насоча към DSG-то, но като цяло е бях кахър и всичко опира до свикване.

 

Честито и само безаварийно ;)

 

Относно скоростите, според мен се бъркаш, че са къси. По-скоро е заради това, че си карал основно автомат и сега ти е още "търсене".

 

Иначе аз съм със същия мотор (1.0 тси 110) и скорости (6М) като теб. Ако превключвам на около 6000 оборота скоростта е :

1-ва - 50 км/ч

2-ра - 100 км/ч

3-та - 150км/ч

4-та не съм пробвал да я цедя на тази скорост, но сигурно около 200км/ч

 

Драсни и на мен за Еуратек, че ми е любопитно :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Шкода май вече е въведено за всички модели, без значение дали го искаш или не. Червения SOS бутон на тавана.

 

Не, това е паник бутон. Става дума за нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е. SOS е ръчно задействане, при отваряне на еърбег или регистриране на катастрофа се свързва автоматично.

 

https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/ecall-time-saved-lives-saved

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, това е паник бутон. Става дума за нещо друго.

 

Точно това е което ти каза колегата ID A.

Без да съм го поръчвал го получих заедно със Skoda connect миналата година Юли месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и на мен моля. Благодаря.

 

А що не е споделено в подходящат тема? Така всеки ще знае и ще си направи изводите :)

Но пък ако е много лично...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и само безаварийно ;)

 

Относно скоростите, според мен се бъркаш, че са къси. По-скоро е заради това, че си карал основно автомат и сега ти е още "търсене".

 

Иначе аз съм със същия мотор (1.0 тси 110) и скорости (6М) като теб. Ако превключвам на около 6000 оборота скоростта е :

1-ва - 50 км/ч

2-ра - 100 км/ч

3-та - 150км/ч

4-та не съм пробвал да я цедя на тази скорост, но сигурно около 200км/ч

 

Драсни и на мен за Еуратек, че ми е любопитно :)

 

Поздрави

 

Не знам, така ми се струва, напълно възможно да е в мен проблема. Още повече, че се опитвам да се придържам към т.н. "асистент за икономично каране", който иска да качвам предавка на ~1800 об :D . Като цяло почнах да свиквам.

 

А що не е споделено в подходящат тема? Така всеки ще знае и ще си направи изводите :)

Но пък ако е много лично...

 

А, лично...няма нищо лично в интернет :) Нямам никакви скрупули да направя нова тема и да натропам ЕТ, но в крайна сметка си купих чисто нов автомобил (за пръв път ми е) и това е едно хубаво събитие в живота ми. Просто нямах особено желание един от първите ми коментари да е свързан с това какви проблеми съм имал с продавачите. Някак си ти разваля настроението. Виждам, че доста хора се поинтересуваха, което е разбираемо ако и те са на същия хал, така че ще напиша сбито и накратко какви са оплакванията ми.

 

Взех колата с безлихвен лизинг, което беше обвързано с някакво капаро (10% от цялата сума ако не се лъжа), за да се поръча автомобила, а след като дойде и с първоначална вноска, чийто размер е по избор. Около мойте плащания всичко беше наред. Чувахме се, говорихме си с дилъра и т.н. След като платих капарото се разбрахме да ми се обадят около месец преди да дойде колата, за да се подготвя с първоначалната вноска, все пак не са малко пари. Е никой не се обади... В някакъв момент се сетих, че чакам от умрял писмо и реших сам да се поинтересувам. Оказа се че колата е натоварена и пътува за България и "тамън да ми се обадят". В крайна сметка месецът, който имах, се оказаха 3-4 дена. Ок, това го преглътнах, разсеял се човека, от завода са изтеглили датата, може всичко да се е случило. Отидох в уговорения ден да оправим документите за лизинга. Нещо не ми излизаха парите, които бяха вписани в договора, защото обичам да си правя сметката преди това. Като цяло сумата беше с около 50-тина лв. (запомнете ги тея 50 лв.) по-малка от тази, която аз бях изчислил. Споменах за тази неточност на служителя от лизинговия отдел - отговорът беше, че всичко е наред. След като подписах документите ме изпратиха с обещанието до 1 седмица, колата да е регистрирана и да си получа. Е хубаво, ама почна да тече трета седмица. Обадих се, любопитен как 20 дена се регистрира кола в КАТ. Какво се оказа - имало грешка в договора (гореспоменатата), трябвало да се преподпише. Автодилърът прехвърля вината на колежката от лизинга, че е недогледала, тя пък на него, че не сметнал правилно. Класика! Попитах ги учтиво, какво имаха в устата, та 3 седмици не звъннаха да кажат и ми бавят колата - казаха, че не искали да ме занимават тъй като грешка от такова естество, нямало да забави регистрацията, били виновни от КАТ. Е, хубаво, загубих си от времето да търча първо до там да подписвам пак договор, после до банка да довнеса сумата и още същия следобед (горе долу по времето, когато се извършват банковите преводи) ми звъннаха, че колата е регистрирана. Тоест сетете се сами дали наистина забавянето не е било, защото е трябвало да подпиша нов договор и изцяло по тяхна вина...

 

Всичко в крайна сметка мина благополучно, а моят съвет към хората, които чакат, е да ходят и да си ги ръчкат и тормозят, защото в момента, в който приберат сумите, като че ли губят интерес да ви информират кое и как. При мен това, че съм търпелив и разчитам, че нещата ще станат точно в срок ми изигра лоша шега.

 

Както и да е, уикенда навъртях едни 800 км. в Сърбия. Направихме си семейно пътуване и предпочитам да пускам оттук насетне теми в раздела за пътешествия (със снимки), защото купих колата предимно за това.  Фабията се държи много прилично на магистрала. Направо съм очарован от възможностите на това малко моторче. Единствено затруднение изпита при тръгването от средата на един много голям наклон, натоварена с 4 човека и багаж. Трябваше да добавя Hill Assist към оборудването, че от всичките нови глупости, с които пълнят колите, това е от най-полезните неща, но просто го пропуснах. Ще търся по-натам начин да го активирам, или още по-добре, да закарам колата в ЕТ те да си го оправят легално.

Редактирано от alexander80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите на лизинг се издават след като изтече 14 дневният срок, в който можеш да върнеш колата. Това е при физическите лица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така да е (което според мен е абсурдно и незаконно), колата я забавиха 20 дена и щяха да я бавят още ако не бях ги подсетил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, изнервящо се е получило, вместо само позитиви да има покрай новия автомобил. Сега вече само радост ще носи!

Ако си от София, може да потърсиш Пепино (има тема в “Белия списък”) - той може да ти помогне с активирането (ако имаш функцията де), както и с други “благинки”, които изискват допълнителна активация.

Чакаме теми и снимки от пътешествията, а дори и нова тема за колата може да спретнеш!

Весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.