Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Ами, както сам казваш не си лизингов... Тоест не си имал вземане-даване с "киселата лелка". 

 

 

Аз и затова казах, че си мисля, че ще имат интерес техните коли да минат първи - защото за моята която е платена вече им е все едно - парите са прие тях , риска е нулев. А в моят случай, хем за "тяхна сметка"  беше всичко по регистрацията, хем сами се органзираха без да съм им давал зор и реално за един ден бяха готови, хем не съм им и любимият клиент :)

 

Дано колегата успее да си регистрира колата колкото се може по-скоро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Аз и затова казах, че си мисля, че ще имат интерес техните коли да минат първи - защото за моята която е платена вече им е все едно - парите са прие тях , риска е нулев. А в моят случай, хем за "тяхна сметка"  беше всичко по регистрацията, хем сами се органзираха без да съм им давал зор и реално за един ден бяха готови, хем не съм им и любимият клиент :)

 

Дано колегата успее да си регистрира колата колкото се може по-скоро. 

Нямат абсолютно никакъв интерес! Държат се свръх нагло! Все едно сме през социализма и човек си чака автомобилът...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам, заради лизинга ти бавят колата, за 24 са издали наличен Супърб, но на фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото за моята която е платена вече им е все едно

 

 

Повярвай ми, ти първа им ставаш интересен. 5 години или 100к ще си при тях и ще ти съдират кожичката.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ти казвам, заради лизинга ти бавят колата, за 24 са издали наличен Супърб, но на фирма.

Аз си реших проблема. Развалих договорът за лизинг с ЕураТек Лизинг. От УниКредит одобрението на документите стана за ден. До вторник ще съм си получил колата. Лихва 3.2% при 4.9% на ЕураТек, Такса одобрение 0.75% от размера на финансираната сума, Каско на 4.2%, което се разсрочва БЕЗПЛАТНО и ГО за 210 лева. Каското на ЕураТек е 4.9%, а ГО 290 лева. Разликата в такса одобрение е почти 100 лева. И цялата процедура е два дни. Тези нещастници ме мотаят от края на Май с наличен автомобил. Нямам думи. Пуснахме и жалби за скандално лошо отношение до пресцентъра на Фолксваген Груп Европа. Дано им отнемат лиценза на тези мерзавци. Срам за добрият имидж на марката в страната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай ми, ти първа им ставаш интересен. 5 години или 100к ще си при тях и ще ти съдират кожичката.

В моят случай специално аз съм им най-лошият възможен клиент. Те знаеха, от самото начало, че колата няма да е в БГ и всичкото обслужване ще в други сервизи, а не при тях и няма да видят стотинка. Отделно тези 5 години гаранция - 2 са от Шкода и другите 3 са от ЕТ - и понеже европейска гаранцията - нещо ако стане, ще се прави по света, а ЕТ ще плаща фактурите. И затова си мислех, че мен ще гледат да ме мотаят и влачат докато може.

 

Важното е, че колегата е успял да си оправи нещата и ще си вземе колата възможно най-скоро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моят случай специално аз съм им най-лошият възможен клиент. 

 

Важното е, че колегата е успял да си оправи нещата и ще си вземе колата възможно най-скоро. 

 

Колега, явно много добре си си избрал ника - единичен случай ;)

 

Относно другия колега - супер си направил, че си сиктиросал Еуратекаджийския лизингов отдел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е абсурно отношението на търговците от ЕТ.
Крайно време е всеки път да си търсим правата + жалби до дупка в централата на Шкода / Фолксваген.
Но дали изобщо на Фолксваген им пука....  е друга тема.
Имат си достатъчно продажби, повече отколкото могат да поемат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Преди 2 седмици поръчах О3 фейслифт 1.5 TSI комби. Казаха, че ше бъде произведена през 42-ра седмица. Да видим какво ще стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз колеги вчера поръчах Кодияк,все още нямам дата за производство(казаха ми в понеделник ) но по договор ми е 120 дни.Дано е по скоро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Дойде и моя ред - на 04.12. поръчах Октавия Vision 1.5 TSI 7DSG с допълнителни адаптивен темпомат до 160 км/ч, подсилен пластмасов щит, мултифункционална камера за заден ход, интелигентен асистент за паркиране - предни и задни сензори и интелигентен светлинен асистент. Цвят - корида червен.

В очакване следващите седмици за дата на производство. Иначе договора е до 90 работни дни.

Редактирано от Forensic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте колеги,още не съм и започнал да имам по близко взимане-даване с ЕТ но вече немога да ги трая.Три месеца вече стават (след 10тина дена) все едно тоя Кодияк още е на чертожната дъска,ни вест ни кост.Даже не ми казват дата за производство на колата,имало проблеми със завода и неща от тоя род.Някой да има или да е имал такива проблеми?Не ме е яд друго,а това че даже човек няма никаква информация.

 

От нерви забравих...За много години на всички и живи и здрави бъдете.

Редактирано от Velichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и за много години. В интерес на истината аз като поръчвах моята кола срокът ми беше 90 дни, но не бях забелязал, че са 90 работни, та пристигна месец по-късно от първоначалните ми очакванията. Гледайки, че твоят срок по договор е 120 дни, това по груби сметки означава приблизително 5 месеца и половина. Съответно би се очаквало, че колата ще пристигне към края на март месец (може и по-рано разбира се). От тази гледна точка според мен е напълно възможно заводът да е доста натоварен (предвид и дългия срок по договор) и реално твоят Кодиак наистина да е още на "чертожната дъска". В случая Еуратек няма какво да ти отговорят освен това, което им дават като информация от завода.

 

Моят съвет - мисли по-малко за колата по време на чакането, тя ще пристигне. Мисля че като цяло от Шкода са доста стриктни със сроковете и колите почти винаги пристигат по договор и дори по-рано. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Velichkov, ръчкай ги, не ги оставяй, че една Октавия ЛауренКлемент (поръчан с всички екстри де...) се забави ок.1 година...

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stuca вече всичко детско в мен уби :) Искате да ми кажете,че и заради самите екстри се моткат още повече ли?Аз същото съм я поръчал с всички екстри,без панорамния покрив. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.01.2019 г. at 18:12, Velichkov написа:

...Искате да ми кажете,че и заради самите екстри се моткат още повече ли?

Възможно е да е причина. Нали се сещаш, че 100% има случаи някой да е набоцал де що може като екстра, пък да няма никакво забавяне, а може и да му е дошла по-бързо :)

Късмет. Т.е. не е принцип "повече екстри = забавяне". Само споделих, че се е случвало огромно забавяне, при октавия LK с всички или почти всички екстри.

Редактирано от Stucata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавят я екстрите понякога - така е. Л&К се бави заради светлия кожен салон, когато е поръчана с такъв. Особено в началото на производсъвото на С3. Доставчика на кожата не смогвал...т’ва беше официалното изявление по повод забавянията преди време. Вероятно и други неща биват забавяни от различните доставчици.

Успех в чакането! Колкото и да се забави - ще мине :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ново инфо.Днес ми звяни някакъв от ЕТ да ме пита дали искам нови зимни гуми.Аз като гръмнат,викам вие се базикате нещо мене.Аз още незнам колата кога ще дойде,вие за гуми ми званите да ме питате.А той ми разправя,че при тях излизало 7ма седмица между 11 и 18 февруари и затова ми званяли.....Нямам думи,добре че са гумаджиите :) Ама поне имам някакво инфо и дано са тия дати,пък времето ще покаже....Вече нямам търпение :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, разсмях се с тая ситуация :D Като виц звучи. Искате ли копче, па балтона кога стане. Но Еуратек,всичко е възможно :D 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддържам регулярно връзка по вайбър или мейл с дилъра - добавих си някои неща, и той ми каза, че засега е предвидена за 6-та седмица (Октавия Vision, поръчана на 05.12.), но ще е 100 % сигурно, че това ще е седмицата на производство, ако до три седмици преди нея няма промяна т.е. ако в средата на следващата седмица остане така, то вече мога да е чакам около 20 февруари. Това, че не се обаждат да кажат за кога е предвидено е именно поради възможната промяна в последния момент т.е. обаждат се когато вече е сигурно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моята октавия поръчах на 04.12.17. До последно нямах информация, накрая ми казаха, че ще я произведат началото на февруари 2018 и докрая на същия месец ще ми я докарат. Разбрах се с дилъра  да ми звънне когато я произведат. Звънна ми първата седмица на февруари... да ми каже, че колата е пристигнала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте, средата на октомври поръчах Фабия и  сега дилъра ми каза, че за сега седмица на производство е 9. Някой друг има ли 9та седмица. До колкото разбрах всяка седмица внасят, а колко време отнема за дилърите извън София (не е на лизинг). Извинявам се за многото въпроси, просто 5ти месец вече чакаме шкодата и става досадно. Лек ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,и аз чакам Кодиак от тогава някъде.Казаха ми че в понеделник я товарят на автовоза,надявам се да е така и всичко да е наред.Би трябвало и твоята да е някаде сега,а че е досадно те разбирам напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

О3 FL, 1.5 TSI 7 DSG Vision + други поръчана на 04.12.18 я получих на 28.02. Първоначално обявена за 6-та седмица ( 4-10.02). Впоследствие видях, че е излязла на 14.02. На 25.02. дилъра ми се обади, че вече може да задвижим процедурата  и на 28.02. вече се возех с нея. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.