Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тема за поръчани нови автомобили


Recommended Posts

Болеро си вземи,250лв само доплащане.

Винаги,ще куцат заводските навигации,спрямо гармин,ай-го и т.н.за която има карти  фрий,супер подробни и с най новите камери и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.3k
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    79

  • Milen Dimitrov

    59

  • Германеца

    43

  • mirizlivpor

    40

Най-много писали в темата

Някой с по-високо ниво оборудване да сподели как се държат навигациите при него. Че преди 3 години моите отказаха в колата на кума - Ауди А6. Стъклата били с незнам си какво покритие и навигацията нямаше обхват. Варианта беше да смъквам стъклото, ама зимата в Алпите това не беше оферта ... 

Освен това се сещам поне за още две "екстри" на заводските навигаци. При влизане в тунел по-трудно губят обхват (по-скоро ориентират се по скоростомера и друга такава информация) и намаляват звука на радиото при навигиране. Останалото са предимно минуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото картите за новите навигации май вече са с безплатно обновяване самостоятелно от потребителите, всичко, което е необходимо е една sd карта, на която да се качи съдържанието.

 

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/View-Promo?Page=Skoda-Landing-Page-Main&NewLocaleID=en_GB&NewDomainName=Navteq-NavteqEurope-Site&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако картите са добри и има безплатно обновяване е супер.Въпроса е на колко време се обновяват,и с каква подробност.Иначе,плюсовете които Пепи посочи са много важни,навигацията комуникира с автомобила.Зависи,кой къде ще кара.Ако ще се кара много из Европа автомобила,си заслужава заводската,но ако ще се джътка из бг главно и чат пат навът,за мен лично не си заслужават 3268лв за Колумбус.Много е хубав новия,несъмнено,но аз не бих дал толкова пари за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-големият плюс на заводските навигации е това, че са вградени и не се налага да ги монтираш и демонтираш, да опъваш кабели и стойки... Имал съм разни цд със свалящ се панел и това е истинска мъка. Първото нещо, което направих на сегашната си кола, беше да й поръчам оригинално цд радио от ибей. Ако трябва всеки ден да свалям и качвам разни хардуери по колата, по добре да си карам без музика изобщо. Тоест за Амундсен-а според мен ако ще се ползва навигацията всеки ден редовно, тогава си заслужава, но ако ще се ползва 1-2 пъти месечно, за разликата с Болеро ще си вземеш доста добър таблет и ще имаш всичко в колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано са ъп-дейтна ли Колумбоса, защото когато си поръчвах колата дилъра ми каза, че не е добра и няма смисъл да я поръчвам. България била относително добре картографирана, но самата навигация била бавничка. Но това могат да го кажат колегите с навигация.

 

Дилъра много те е излъгал относно Колумбуса.Първо за това ,че е бавна и второ за картите за България.

Навигацията си работи без никакво забавяне,достатъчно голям и удобен дисплей ,сума ти опции за получаване на инфо в реално време,относно хотели,бензиностанции,болници,сервизи на Шкода,пътни инциденти,алтернативни маршрути,3D,40GB вътрешна памет за музика и филми,слот за СД карта и какво ли още не.

Картите за Европа са супер подробни,което не може да се каже за тези за БГ- където, що годе са добри само за големите градове.

Аз основно я ползвам за пътуванията в Европа и вероятно ми е спестила доста гориво и нерви и затова съм супер доволен от нея.

Затова я препоръчвам за тези които могат да си я позволят.Поздрави!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ъпдейт по моята поръчка:

Седмица на поръчка: 49/2013

Първоначална седмица на производство: 7/2014

Настояща седмица на производство: 3/2014 (това е тази седмица)

 

Колега има ли развитие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам още, вчера бях при дилъра да му досаждам, питах го дали наистина е произведена колата, отговори ми, че "трябва да е произведена", нещо системата му беше офлайн...май. Доколкото ми е известно, в Млада Болеслав автомобилите не се задържат повече от ден-два на паркинг, тъй като просто няма достатъчно места на плаца (капацитета е за двудневно производство), така че би трябвало скоро да има добри новини...

Вчера се получи една нова синя Октавия комби в Стара Загора, минавах покрай шоурума и един пич правеше кръгчета по двора с автомобила, който беше без номера :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко дни на Тракия видях цял автовоз с О3, предимно комбита. Та доста хора в южна България са ощастливени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не мога да намеря къде го бях чел, но поне преди 2 -3 години, AMUNDSEN го даваха като по-бавен и по-муден. Ако не се лъжа имаше някакви ъпдейт, мога да се лъжа, но мисля че и колеги във форума се оплакваха.
 

 



Аз преди няколко дни на Тракия видях цял автовоз с О3, предимно комбита. Та доста хора в южна България са ощастливени.

Или са били за реекспорт.....

Редактирано от Ради
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за Амундсен, това ми харесва повече:

http://new.skoda-auto.com/en/models/HotspotDetail?HotspotName=R03+-+Naviga%C4%8Dn%C3%AD+syst%C3%A9m+Amundsen%2B+%5BFabia,+Roomster,+Octavia,+Yeti,+Superb%5D&WebID=e9741374-c026-48a1-bcc1-7136e03f01ef&Page=technology&view=TechnologyNavigation

Засега обаче не го виждам в ценовите листи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой разглеждал ли е скоро сайта на гармин? Там има една навигация, която според тях става за всеки дисплей в кой да е автомобил. И тъй като, аз чакам колата  с Болеро се чудя дали няма да се получи добре. Защото този вариант е значително по-евтин и картата им е доста подробна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой разглеждал ли е скоро сайта на гармин? Там има една навигация, която според тях става за всеки дисплей в кой да е автомобил. И тъй като, аз чакам колата  с Болеро се чудя дали няма да се получи добре. Защото този вариант е значително по-евтин и картата им е доста подробна.

 

Колега дай линк, че аз такова "чудо" нещо не мога да открия на първо четене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се отдава копирането на линка, но пробвай в търсачката на сайта като напишеш модела. Трябва да ти излезе. Модела е GVN 53. А ако успея ще дам и линк. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих това чудо, открих и продажна цена в един български сайт от 1 140 лв...... за толкова пари, ако човек е решил да има навигация по добре заводска....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и незнам как се монтира в чисто нова кола с 5 годишна гаранция  :eusa_think:  за толкова пари като му сложиш и монтажа, по-добре заводска навигация, а не тук да ми я разглобяват...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има нещо, за което да съжалявам, че не поръчах, това са интелигентния светлинен асистент и интелигентния самопаркиращ асистент и то повече за първото... Заблудих се, че елеганса по подразбиране има светлинен асистент за дългите, а се оказа, че е само за включване на фаровете, а и цената му не е кой знае какво...За park assist-а съжалявам, тъй като тази вечер открих, че при него има 4 допълнителни сенсора отстрани, нещо, което не е включено в "интелигентен паркинг асистент" - маркетингов трик на Шкода.

Последното, което забравих при поръчката бяха мрежите за багажника, но там успях да финтирам Шкода - като опция са 93 лева, а аз ги поръчах като аксесоар за 75, пак от ЕТ. сега се радвам на мрежите вкъщи, само че още нямам къде да ги опъна :D

PS Като вземах днес мрежите от шоурума видях автовоза паркиран отпред и се разчувствах...уви, нищо за мен засега, да честитим на новите старозагорски собственици на синя октавия комби, кафяв супърб и кафяво йети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правиш сравнение с AMUNDSEN - 1597лв, вярно че цената е близка, но сравнена с COLUMBUS - 3352лв си е сериозна разлика. Въпроса е като качества, колко се различават. И да наистина, в ЕТ биха ли ти я инсталирали, когато колата е гаранционна и за каква сума!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в ЕТ биха ли ти я инсталирали, когато колата е гаранционна и за каква сума!?

Не, не биха.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правиш сравнение с AMUNDSEN - 1597лв, вярно че цената е близка, но сравнена с COLUMBUS - 3352лв си е сериозна разлика. Въпроса е като качества, колко се различават. И да наистина, в ЕТ биха ли ти я инсталирали, когато колата е гаранционна и за каква сума!?

 

Както казват някой COLUMBUS-а е друга бира и разликите между двете да доста големи.... тъй че просто е несравнимо. Освен това в БГ сайта на Гармин пише, че е спряна от производство. Но при тази цена на AMUNDSEN и Гармина 1 140 плюс поне 200 лв. за монтажа .... та за разлика от 250 лв. и чисто нова кола.... просто не виждам смисъл....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, много му се чудих на този интелигентен светлинен асистент. Поръчах го първоначално, а после взех че го отказах. Някой има ли впечатление как е с тази екстра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По форумите в Англия и Германия много го хвалят - работел перфектно. В комбинация със светлинния асистент на елеганса буквално забравяш за фаровете. Не, че не може човек ръчно да си ги сменя...ама гъзарията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, много му се чудих на този интелигентен светлинен асистент. Поръчах го първоначално, а после взех че го отказах. Някой има ли впечатление как е с тази екстра?

 

След още някоя година, само ще се качваме в колите, ще казваме посоката и от жабката ще изкача ракийка и салатка :))))

Относно екстрата при засичане на кола срещу теб превключва от дълги на къси и после пак на дълги и не се мориш да го правиш ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и ръчно, но особено, когато пътуваш на дълъг път всяка екстра си е едно чудесно удобство. Сега започвам да съжалявам, че не съм поръчал още 2-3 неща, но вече е късно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам как действа, но не съм ползвал и нямам представа дали е с ефективно на пътя.

А за ракийката и салатката... казвай им по бързо да ги мислят тия коли, че няма време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.