Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Formula 1 - 2014


PRR

Recommended Posts

Доста интересна квалификация стана, дано и състезанието да е толкова оспорвано. Не, че Мерцедес не са 1-ви отново, но разликите бяха направо нищожни сравнени с досегашните състезания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 149
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    26

  • The Best Forman

    20

  • axel

    18

  • Thunderbolt

    12

Най-много писали в темата

Я как върви приказката след финала, когато има само един "сърдит" пилот на Мерцедес  :D  Иначе студ. Не че не предпочитам на стълбичката да свири само един път немския химн де ;) , ама...

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

http://clubs1.bg/news/f-r-b-k--33021

 

Сега ще чакаме и от Ферари да обявят напускането на Алонсо и присъединяването на Фетел. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е вероятно Алонсо да напусне при тази ситуация Ферари и да подпише с Макларън.   Макларън започват съвместна работа с Хонда и надеждите за силен болид догодина там са огромни. Последното им партньорство бе по времето на легендарните битки между Аиртон Божествения и Професора Прост, когато Макларън-Хонда бе най-добрия отбор ,въобще някога създаван до сега.Спечелиха в един сезон всички стартове, без един.Мисля,че бе 1988г. Отборът от Уокинг се нуждае от топпилот,а такъв в момента и след напускането на Хамилтън нямат. Бътън е отличен пилот,но не е от класата на Алонсо,Хам или Кими. Магнусен е твърде млад.

Що се отнася до Ферари, там имат в момента двама топпилоти,но болидът е куц. Фетел е все още спорен пилот,защото 4те му титли се дължат на шедьовъра,който бе конструирал Нюи. Ще видим............става мноооого интересно,а и тази година усещам,че битката между Хам и Нико ще е пълна драма. Дано нещата се решават от качествата на пилотите,а не от техника,отбори,мафията ФИА, както за съжаление се е получавало в повечето случаи през годините :wacko_1:  :wacko_1:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, такива са слуховете за Алонсо от изестно време и изглежда ще се потвърдят. За Хонда напоследък се говори, че имат проблеми с двигателя и по-точно с разхода и максималната скорост, но се надявам да не е така или ако е така да го оправят, защото е време Макларън да се съвземат малко. Последните години вървят само надолу. А пък и пилот като Алонсо (колкото и да не съм му фен) ще им се отрази добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=nwLEE420v20

 

Погледнете линка и си спомнете как се караше преди време. Няма имало дъжд,сняг и разни глупости.  Това,че Сена за една обиколка ги смля всичките-Прост,Хил,Шумахер и.т.н. и излезе първи е най-малкото-той си беше извънземен-втори такъв няма,а няма и да има. Тогава пилотите се състезаваха,а сега е пълен цирк.  Печели този,който най-добре пазел гумите, кара с най-малък разход и т.н. Пилотите сега са просто куклички за милиони,но истинско каране рядко се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=K8Zesx9657M

 

Удара е брутален с огромна енергия, фадромата направо хвръкна във въздуха.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Какво ще кажете за пистата в Остин ... лично на мен много ми харесва , но когато караха Порше къп , а до сега с Ф1 умирам от скука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пистата определено ми харесва. Има прави, има супер бавни завои, има шикани, дава възможност за различни траектории - какво повече да поискаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаква се голяма драма в последните две състезания.

 

Борбата между Хамилтън и Нико ще е до последно,като се има в предвид,че победителя в последното състезание ще получи двойно точки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май драмата остава само в бокса ... много се издразних от поведението на тия двамата преди награждаването , що не си ударят по един тупаник и да спрат да седят все с гръб :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Монако насам все така си се държат, поне почнаха да се поздравяват. Малко на театър ми мяза цялата работа  :D

Добро състезание беше, но това с тия гуми си беше подигравка. Трябваше да им дам моите летни сликове  вместо да ги хвърлям  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-красивото нещо от целия уикенд беше как публиката пее "Оле, оле оле оле, СЕНА, СЕНА" точно както през 93та...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми звучи малко като на мача Германия-Бразилия да бяха пели "Оле, оле, оле, само Пеле" :)

 

По темата - прилично състезание. Розберг пак не беше достатъчно бърз в състезанието, но все пак устиска. Хамилтън за пореден път извади бесен късмет и не загасна, Фетел направи прилично състезание, Алонсо и Райконен също направиха шоу. Като цяло най-дразнещо от цялото състезание ми бяха ... коментаторите  :angry_jumping:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито на Хамилтън, Розберг изтегли късата клечка. Сега почва чакането на следващия сезон, Фетел във Ферари, Алонсо най-вероятно във Макларън, които пък ще са с двигатели Хонда. Може да си пожелаем малко повече интрига за 1-то място в шампионата следващата година.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен

 

... Като цяло най-дразнещо от цялото състезание ми бяха ... коментаторите  :angry_jumping:

 

ми беше и супер скучно състезанието. А Нико каква къса и крива клечки изтегли не е истина. Но пък евала за желанието му да финишира, нещо което не всеки може (пример от МотоГП - Лоренцо). 

 

Да видим 2015та. Хонда се появяват, размествания сред пилотите, поизравнени възможности в края на сезона (все още разликата е твърде голяма де)... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шампионатът свърши, но във Ферари продължават да се случват генерални промени:

 

http://clubs1.bg/news/m-a-f-f1-m-33603

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зверска катастрофа на Уебър, ама извади късмет.

 

http://www.triplem.com.au/sydney/sport/motorsport/news/2014/12/video-mark-webber-crash-world-endurance-championship-brazil/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го на живо. Имаше сериозни притеснения защото им отне повече от 5мин да го извадят от останките. Но преди да го вкарат в линейката вдигна ръка и нещата се поуспокоиха. Тъпото е че от 6h състезание близо 40мин отидоха за тоя safety car. Дефакто състезанието така завърши отрязвайки най-интересните битки в края ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми беше смешен тоз шампионат ... Тойота спечилиха всички кръгове с изключение на Льо Ман :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, за съжаление от около 10г. Ф1 съзнателно се излъсква отвън, изпразва отвътре и е чуплива. И в буквалния, и в преносния смисъл. МНого е тъжно как състезанията станаха изкуствени, скучни. преиграно интересни, тъжни.

 

Хубавото е, поне, че като започнах да гледам Ф1, преди около 15 години, успяхме с приятелите ми да хванем последните истински битки в реалния смисъл на Формула 1, най-бързите коли, най-развитите технологии, най-коравите пилоти. Цедяха се двигатели и гуми докрай, Имаше битка със стратегия. Със скорост, премерена агресия (освен в някои редки случаи) Зрелище (Ървайн с почти всеки негов коментар) беше някак по-.. истинско.

 

Но сега ситуацията е съвсеем различна и определено не ми харесва. Формула 1 я няма от години. Има лъскави радиоуправляеми колички, които пестят. Пестят гумите, пестят горивото, пестят двигателите, скоростните кутии, раздават се наказания на ишлеме за сменен агрегат, ала разходите (б.р. - чието намаляване се цели) се увеличават ли, увеличават. Отбори се разпродават. Бърни Екълстън ще ги спасявал, но видиш ли - правилата на ФИА му връзвали ръцете..

 

Вие, честно, не виждате ли на какво прилича любимия ни спорт сега? Не помните ли състезания като Спа '2000г., Сузука '2005г., Испания '1996г......

 

Кое състезание сега прилича поне малко на тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.