Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелицията на Макса


lent

Recommended Posts

Имам чуденка за джантите. През уйкенда или другата седмичка ще мина да си взема и последната оригинална джанта. Тя обаче е сива, а другите 3 са черни. Лесния вариант е да я боядисам черен мат и готово. Черни джанти обаче на черна кола с черни гуми не отиват. Чудя се дали да не изнаглея като Гогата и да ги боядисам цветни. Колебая се между оранжево рал 2003 с/ без бял кант , червено ral 3003 с/без бял кант , бебешко розово тип PIMP RAL 3015 с бял кант. 

 

Каталога RAL http://www.ralcolor.com/

 

Какво мислите за цвета. Джантите ще се боядисват с четка, затова се замислям и за зелен или червен Хамершлак 3 в 1. но те трудничко се намират на хубава цена...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 562
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    258

  • The Best Forman

    62

  • PIIIcoppermine

    34

  • Logrus

    29

Най-много писали в темата

Според мен се концентрирай върху автомобила си като превозно средство, а не като начин на себеизразяване. С четка става много грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четвъртата също черна. Имам черно 3 в 1, четката от мене, ръката от тебе :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимай бяла боя и не се занимавай с глупости . Ще стане един път .

 

П.п. То си е тойта рапта ама ... :D

Редактирано от Skoda 130LR/h
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оранжевото според мен.

Автомобилът е много повече от превозно средство,но това според мен.Според други не.

С малко дунапренено валяче става много по-добре от четка.Четката само за кишетата,преди валячето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вчера най - накрая минах през м-комплекта и си оправих гърнето. Смених и гумените тампони за окачване изрязахме един глигоч и го заменихме и  една скоба. Много съм доволен. Влязох с приемчика в канала, след като се разбрахме кое и как да се направи забелязах че 2 те полуоски имат луфт във всички посоки, викам майната им. После като я вдигнаха на подемника влезе един приятел да я гледа и вика тоя кормилен накрайник е чао.... и тоя и той също. Викам абе ей !! Много гледаш, я изчезни! :D

 

Джантите - чудя се да радвам ли . Взех си спрейче RAL 4003 на Duply Color като ми беше ясно че това е спрейче и нямах големи очаквания, но добре че не взех два!!!! Прибрах се и започнхах да я шлайфам леко да се матира. Пръскам аз , цвета ми хареса , ноооо то като вода се разтече, става на петна , тая гнусотия разяде остатъците от черната боя, грозна гледка. не стана спрейчето ,страшно зле! изхвърлих го

 

Та какво открих... след лекия шлайф, преди спрея, реших да я измия от прашуляка с малко кореселин, търкам аз , търкам по едно време какво да видя, боята пада а отдолу сива боя +лак в добро състояние. За една джанта изхабих около 2 пръста кореселин и една четка за зъби. Малко е надрана от шкурката, но какво да се прави, тестовата джанта е така, има и малко розовко тук там ...

28022015.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни, при студено палене ми свети лампата за зареждането и като цяло токовете се бъзикат и по време на движение, още след онзи мокър сняг/дъжд от преди време. 

 

Има ли лесен начин за сваляне на алтернатор с пистов ремък, или да сменям само релето? Или поне ако не, има ли начин поне да не свалям помпата на хидравликата, тоест да не се омажа в масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни, при студено палене ми свети лампата за зареждането и като цяло токовете се бъзикат и по време на движение, още след онзи мокър сняг/дъжд от преди време. 

 

Има ли лесен начин за сваляне на алтернатор с пистов ремък, или да сменям само релето? Или поне ако не, има ли начин поне да не свалям помпата на хидравликата, тоест да не се омажа в масло.

Профилактирай със сваляне както си трябва. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата на хидравликата яко пречи и пътищата и също на планка е захваната над тапата за делкото и от климатика има пътища някакви там, ужас е. ние с Пешо Skoda105RS миналата година на една среща едва сменихме дори и релето с отверка с чупещо рамо. Съмнява ме че е от четките, но нали уж е ново оригинално :( А мисля че има обтегач, страх ме е да не се разпадне ако го пипна.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата трябва да я свалиш, но не е нужно да се омазваш - няма да я разкачаш от маркучите, а ще я оставиш да виси на тях. Правил съм го и знам, че става. Пускаш я да виси и си сваляш алтернатора както си му е ред. Ако не си го правил досега - подсказвам, че за да свалиш ремъка трябва да го отпуснеш от обтегача.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С приятел решихме да се разходим към бонсови да ги видим как са през зимата, попът през хладилника към студентски, по онова пътче с дупките си преебах окачването и сега след 60 тресе :) На паркингчето преебах ръчната, или скъса жило или лява задна накладка пак изкочи от леглото си, знам ли. Ще изчака да се стопи снега ;)

08032015001.jpg

08032015002.jpg

08032015003.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 60 ти тресе защото имаш сняг и лед от вътрешната страна на джантите , а и може някой баланс да ти е изпаднал ама на дали .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само така Саше, няма да я жалиш! Накладката си е на мястото, гаранция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За алтернатора няма нужда да сваляш хидравликата има обтегач на ремъка с ключ 14 се натиска и отпуска ремъка,развиваш двата болта и го вадиш.Това че си сменил релето не значи нищо при мен докато не смених колектора ми износваше четките за два три месеца,бях се побъркал да ги сменям.Тук съм снимал обтегача и ключа който си преправих за по лесно.034999611.jpg?r=0034999614.jpg?r=0034999616.jpg?r=0

Редактирано от krsgogo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само така, Саше - още един-два такива дни и няма нужда  да сваляш алтернатора - в Надин сами ще си го свалят. :fool:

 

 

За алтернатора няма нужда да сваляш хидравликата има обтегач на ремъка с ключ 14 се натиска и отпуска ремъка,развиваш двата болта и го вадиш.Това че си сменил релето не значи нищо при мен докато не смених колектора ми износваше четките за два три месеца,бях се побъркал да ги сменям.Тук съм снимал обтегача и ключа който си преправих за по лесно.

Ако ще сваля алтернатора, ще трябва да свали и помпата - иначе няма как да го извади - нагоре е тясно и не минава, а помпата пречи отдолу.  :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес в 6:12 за едната бройка щях да я оженя за едно BMW X1 Писна ми да правя птп та заради стари гуми! Карах си с ограничението от 70, добре че нещо ме накара да започна да спирам от 5 коли разстояние! Мисля да си взема една и другия месец още една. Припомнете ми какъв беше дерта с карането с различни предни гуми, че така и не ми стана ясно, защото 120кинта на куп не ми се дават, а банката не дава заем под 150, така че и това не е вариант. Само това, че ще влачи на една страна ли беше или имаше и друго?

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макси, с две различни гуми на един мост не си е оферта. То най-добре е да вземеш 4 еднакви, още повече, че вече ти спират и задните спирачки...Какви си харесал?     Ако трябва ще ти дам някой лев на заем, ама като слагаш да слагаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Барум Брилиантис 2 в дианата на 56лв бр. при поръчка онлайн. Задните барабанни спирачки не ме вълнуват толкова. По скоро се научих да не изкарвам и 120 ката с онея галоши, ако трябва ще дойда да взема от оранжевата две джанти и ще си я докарам, но с онея няма да излезе от рамките на селото. Писна ми да се удрям, заради гуми и после да става така че никой да не дава да му карам колата :D Пък тоя някой лев, какво да и го даваш , като аз тряя отсега да ти връщам 20 :D Ще си взема една сега и една след месец и готово

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moмчета, много се чудя за тези джанти. http://olx.bg/prodavam-dzhanti-13-tsolovi-i52211946Харесват ми за 45лв, но с доставката ще ми дойдат на 65лв. Чудя се заслужава ли си за стоманени джанти при положение че к-кт лети 13 ки прилични ще намеря за 100тина лв ??? При все че за около 120 лв си бях видял джанти еленов рог 13"

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че на Косьо компресора събира прах, не знам толкова ли са ти излишни тия 50 лева?! Купи си 1 кутия боя и ги пръснете, а с тия 50 лева си купи другата лятна гума! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, и аз така клонях. Гумите ... банката пари не връща :blush: Не ме питаха само за вкуса на майчиното мляко дето се казва. :D

Само че нямаше пари за гумаджия и ги оставих за след заплата. Надявам се и си стискам палци да успеем с макса да слезем по симеоновско , на аварийки, без да се блъснем и сме ние

Само малко ме хвана яд като видях че за 6 лв отгоре съм можел да взема 165/65/13 , вместо 165/70/13. Не обичам високи гуми, пък после Косьо като ми напомни че неговите са 165/80/13 и му викам ти си луд :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След неравна борба ,(безкрайно търсене) най - сетне си намерих ключалки за багажника и врата, пренаредих си ги и ги изчистих от отлаганията в тях. Вече гордо се отключваме и заключваме навсякъде :) Въпроса ми е с какво да ги напръскам за да не клеясват вътре? Чистих ги с WD 40 и щкурка, другия вариант е регулярно да ги пръскам с WD ?

 

После - няма да ми се смеете, но ми трябват комплект стари накладки :blush: Бях си ги предвидил за другия месец, те пък започнаха да стържат на метал , да го е*а :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.