Jump to content
Ако имате проблем с вход във форума, моля кликнете и прочетете. Прочетете повече... ×
skoda-auto.bg     autozone.bg

lent

Фелицията на Макса

Recommended Posts

The Best Forman

Саше , фелициевите табла се интересуват само дали се слага на карбуратор или инжекцион и тръгват .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maxrpm

е да , ама при мен не свети airbag- a ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ID A

При него е светнала лампата за бега, защото той няма. Най-вероятно инсталацията се замоства и няма да свети.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maxrpm

Да, Влади няма бег и абс , но и аз нямам а моята е GLXi но при мен явно го няма бушона за бег-а :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ID A

Ало жичкаджията, модула за упрвлението на бега непрекъснато мери съпротивлението към беговете и ако е по-голмо пали лампата. Иначе няма да ти сработи бега. И тъй като и модул няма при Влади, лампата ще свети постоянно. Вижте на кой пин се подава и какво плюс или минус.

Редактирано от ID A

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maxrpm

До онзи ден си мислех, че е почти невъзможно да се сложат диоди на бутоните на фелицията. Реално се оказа че отнема по 3-4 мин на бутон. Разбрах че има 3mm 12v диоди , но от центъра взех последните 4. Има ги на 2 места, на 1вото в центъра под колоните на пиротска, казаха че зареждане ще има след нова година , на 2рото в Дианабад (бул."Г.М.Димитров" бл.60, или ул. "проф. Георги Брадистилов" 2)се твърди в сайта че са налични , но нямам време да отида

http://mpel.eu/%D0%A1%D0%92%D0%95%D0%A2%D0%9E%D0%94%D0%98%D0%9E%D0%94%D0%98_%D0%98_%D0%9A%D0%A0%D0%A3%D0%A8%D0%9A%D0%98/%D0%A1%D0%92%D0%95%D0%A2%D0%9E%D0%94%D0%98%D0%9E%D0%94_12V

https://www.electronics.bg/index.php?cPath=30019_20178

Реално погледнато се вади бутончето само отгоре , маха се цветната шапка с шмиргела и ако е на 12v диода се заменя директно. Бутона за задните светлини за мъгла е единствения с минус на месинговите пластинки отстрани, заради сигнализацията с зумер, защото зумера иска два минуса, при другите бутони там е плюс

ето как става, аз вместо такива ножове, ползвах малко ножче и малка права отвертка.

Не правете всички бутони наведнъж, защото са с иди дойди различен pinout и ако ги разпилеете по бюрото , иди ги събирай...

Тези под парното са с 3mm 12v диоди + заводското съпротивление от 30ома, тези от ляво са 3волтови 3mm с 560ома 0.25w +30ома, затова са и леко по - слабички , но не исках да махам заводските 30ома

Ето и как изглежда -

post-396-0-89074800-1541524982_thumb.jpg

post-396-0-23685100-1541524996_thumb.jpg

post-396-0-94513800-1541525021_thumb.jpg

Адски се очудих от идеята на Шкода , бутона за габарити да свети постоянно, много е логично, просто никога не е светил и не съм свикнал

post-396-0-00596700-1541525093_thumb.jpg

Редактирано от maxrpm

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
malkiq

Мнението си, ти го казах лично. Червеното е в нищото и не отива на нищо. 

Кат си почнал трябва да продължиш...

post-587-0-29891500-1541532598_thumb.jpg

Успех с врътките на парното!!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
maxrpm

За врътките на парното имам идея с плоски диоди, като ги залепя с топъл силикон, директно за зелената пластмаса би трябвало да си промени цвета , но още мисля как да ги захраня от заводската фасунга , а това с часовниците , което си направил и на сън не се сещам как може да стане!

Редактирано от maxrpm

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване