Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелицията на Макса


lent

Recommended Posts

Днес чукнах 100км. 14/100 разход, по - голямата част нощно каране, да ми е честито :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 562
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    258

  • The Best Forman

    62

  • PIIIcoppermine

    34

  • Logrus

    29

Най-много писали в темата

Кажи до колко цеди оборотомерa,с колко кара и често ли беше на фул тротъл.На газ или бензин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макса е само на бензин, така го взех, но катализатора е на много километри и колата не върви много, затова, като се надразня на това и започвам да сменям скорост на 3500-4000 оборота, рядко включвам 5та, примерно днес като ходих на работа много ми се спеше, карах с 40-50, 4та - 5та скорост бяха ок, важното ми беше само да не ми е студено и да стигна на време да си цъкна картата, но като се връщах нали следобяда, движил съм се наляво- надясно, вече ми беше разминал съня, 2ра 3 та, на 4 та много рядко да съм включвал.

 

И когато бях на около 1 км от вкъщи я карах на много ниска предавка, понеже е един прав път, там светна и лампата за бензина. Проблема е в катализатора. Обадих се на мишо алкохола и той каза питай и други хора, ама според мен като е запушен, компа пуска повече гориво на мотора за да върви и от там идва разхода

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помоли някой колега да я закачи на ВАГ-КОМ като се събирате на НИМ и да погледнат като цяло какво става с колата,най-вече да проверят за грешки и дали ламбда сондата е жива преди да изтърбушиш катализатора.Защото 1.3МПИ като запише грешка за двигателя и управлението му минава в авариен режим и става спъната - по-бавно ускорява и при рязко подаване на газ реагира първо със зачудване и после започва да набира.Това е така защото ЕКУ-то започва да работи по картите за авариен режим с намалена мощност с цел все пак двигателя да работи,но се вдига разхода.Проверете ги тези неща щото моята така предния собственик и аз я бяхме карали доста време в авариен режим без да знаем,щото таблото няма лампа за сигнализация за проблем с управлението на двигателя,каквато лампа имат някои други марки.

Редактирано от lent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам хора с ваг ком. Единственното което ме спира да и сложа карб е компресора на климатика, но на 6 ти я карам на село имам цяла година да го мисля, ако не се запозная с човек който разбира, най - много аз да се науча от зор заман. ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс, айде сега. Не познавал хора с VAG-COM. Аз имам (наскоро взех нов, че стария сдаде багажа в най-неподходящия момент и подлъзнах колега :(), Pechatara има, Pepino има... Да изброявам ли още?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR, аз не знаех че ваг кома за октавия 1 дизел става за фела 1.3. Аз нищо не разбирам признавам си че в тази сфера съм напълно нов, ако дойдеш на първата среща на ним 2014, ако ти е удобно, носи го. Малко ми е смешно че искам кабел и комп, ама MPI то много ме кефи, а знам че с времето и аз ще я науча, към дадения момент всяка помощ е добре дошла.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа не, объркал си се, ако дойда на Соколския с моя кола, това ще е 120ката, няма нищо което да обичам повече от 120 ката, дори и жената, тя чак, навремето ми се разсърди за това, но си е факт ;)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , Саше ....

Просто ти показвам как се закача Фела с VAG COM :sorry:

Редактирано от mRt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо,покарай малко кола с инжекцион и ЕКУ и ще се убедиш че не е толкова страшно,даже си е по-добре от карбуратор.Особено пък Фелиция,която има сравнително надеждна електроника и не е като някои нови и лъскави возила за по един чувал пари,при които както караш таблото грейва като коледна елха и колата загасва в движение,пък после и оторизираните сервизи не могат да разберат какво и е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , ясене фелицията ме вози по - удобно когато съм заспал и незнам ни кое е първа, ни кое е смукача и просто искам да стигна там, ама 120 ката си е истинска кола, дето си ми ме кефи да я карам,

 

 

а и за ръчни е мнооооооого по - добра, просто няма база за сравнение , даже бих казал че фелата за ръчни не става, много по непредвидима и неудобна е.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс, Макс, ... непоправим си. Ще я покараш, ще и свикнеш и ще почне и за ръчки да става. ВЕрвай ми ;) А и непредвидимостта и идва от това, че още не си свикнал с предното. Ще свикнеш и ще установиш, че за всекидневка, дори с ръчки, е по-добрия вариант. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма - и двете имат плюсове и минуси.За мен е важно колата да не ми създава ядове и да позволява да си я сервизирам сам,пък и да ровичкам по нея  :moto: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, незнам, ама точно ти ми направи адската забележка на Ним, когато изпуснах в завоя фелата на оная, бившата, не бях виновен аз, ти беше прав, просто предномоторна кола, с предно предаване на ръчна е непредвидима, хем аз бях зад волана....

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..., хем аз бях зад волана....

По-скоро точно заради това! Макс, не се обиждай, но ти не знаеш да караш кола с предно. Седни си на д-то, покарай Фелицията кротко, научи я и тогава почни да я ръчкаш. А ако успея да дойда на НИМ може да врътна едно кръгче с твоята... да видим колко е нестабилна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На драго сърце ще ти я дам, за да видиш че тази кола макар и по - мощна от 120, за ръчни не става и въобще за всякакъв вид въртене не става :) тя е само за да стигнеш до работа и нищо повече, дори и да искаш.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко , кога ще разбереш , че генератора на колата не е турбината на АЕЦ Козлодуй ... ако това ще те успокои на Фабията 120А алтернатор (не знам БОШ ли е или Валео) също мига ако кача повече от два консуматора .

Колкото до това какво може кола с предно предаване - дай я на човек , който знае какво да прави и ще видиш какво може ... аз лично съм виждал какво може да се прави с Фаворит ми , но като не го мога , просто си се возя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашко , кога ще разбереш , че генератора на колата не е турбината на АЕЦ Козлодуй ... ако това ще те успокои на Фабията 120А алтернатор (не знам БОШ ли е или Валео) също мига ако кача повече от два консуматора .

Колкото до това какво може кола с предно предаване - дай я на човек , който знае какво да прави и ще видиш какво може ... аз лично съм виждал какво може да се прави с Фаворит ми , но като не го мога , просто си се возя.

За алтернатора ти, много съжалявам. Не изключвам възможността и да е Магнетон :P Лятото ще ти замеря 120ката с 80ампера бош, да видиш какво е алтернатор и как няма мърдане в напрежението.

 

За предното - това ще направя, ето PRR той няколко години все печелеше майсторското на Междене, да видим какво ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е36 е с по -голяма шайба на коляновия вал и със 120ковата шайба 71мм алтернатора се възбужда на 2000оборота и резултатите са плачевни 12,6. с фарове, с 51мм шайбата се възбужда на 1500 и мисля че това е правилното положение, защото така беше написал и човек от бмв форума. Парно ме съм пускал, само фарове, то го има на снимките, при обороти под 1000, 13,67v на 1000оборота 13,88v На високи обороти 13,99.

 

Това го четох Саше ... :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На драго сърце ще ти я дам, за да видиш че тази кола макар и по - мощна от 120, за ръчни не става и въобще за всякакъв вид въртене не става :) .....

 

Саше , нищо не казваш ...  мина НИМ , има ли промяна на мнението ти ? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , нищо не казваш ...  мина НИМ , има ли промяна на мнението ти ? :rolleyes:

Според мен му се е позавъртяло...мнението. Само дето не видях хубаво вчера дали на 180, или на 360 градуса.  :tongue_1:  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To стана ясно. Аз не мога, то не е като да не може. Аз мисля, че щяхме да се обърнем, Прр каза че няма, вярвам му. По едно време имах чувството, че седя на асфалта, следователно фелицията за мен ще си остане само кола за каране направо, а със 120 ката ще си се забавлявам.

 

Днес я закарах на село за 1 година, за пореден път се удудвам, че всички дори и дядо ми е на мнение че тази е по - хубава, и всеки ми казва да продам оранжевата, а като им кажа, че това ще стане само през трупа ми и ако недай боже се наложи, по - скоро ще продам фелицията, всички ме гледат както бебе лампа...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Гена за Фаворита се извинявам... няма повече да го въртя(Подозирам, че за мен става дума)

:eusa_naughty:  :eusa_think:  :tongue_1:

Редактирано от malkiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.