Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фелицията на Макса


lent

Recommended Posts

Koлата е за смяна на тръбички бензинови и бензинов филтър, а ме е страх да го сменя, защото като вдигне налягането, ще избият, много са гнили. Някой има ли познат който да намери по на оферта тръбички Ф8 медни?

 

Аз смених тези за спирачките, бензиновите уж за "после" ги оставих, ама вече започна да се замисля на първо палене сутрин в студа и много ме дразни, кой знае колко е задръстен филтъра! Преди две седмици се осмели даже да ми угасне веднъж, а тя никога досега не е гаснала от първо палене

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 562
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • maxrpm

    258

  • The Best Forman

    62

  • PIIIcoppermine

    34

  • Logrus

    29

Най-много писали в темата

Кажете коя главина от тези е хубава ( не е от кофти стомана) https://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/glavina_na_koeleloetoe-10678/skoda/felicia/felicia-ii-6u1/11193-1-3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм , не знам на кого е, ама сигурно е била красива! Да не тая, дето караше зад един джип на 5те кьошета, едно БМВ мина на червено засече джипа и тя едва успя да спре? :fiu:

 

П.с. Днес за малко ми се размина да карам БМВ

- Георги , трябва ми реното за Събота или Неделя, страх ме е да изкарам фелата извън града, а трябва да отида до село.

- Ще се чуем допълнително, не знам жената какво ще ми измисли, но мога да ти дам БМВ то.

- Да бе, аз нямам 200 лв за главина, ей сега ще дам 100 за ГО и ГТП и за нафта и за винетка...

- Аааа, да бе, те вярно че изтекоха...

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето се затопли и дойде време за 2017 Spring shopping spree haul! (тоновете изгледани уроци за грим в тубата, май си личат .... )

 

Благодарение на приятел, успях да намеря оригинални главини на VAG, напънах се и ги взех (вися му с 50 стотинки ;) ) Досадно е ,че трябва да сменя и гайките, но какво да направя като знам че трябва... Много готино изглежда всичко! Хартията е с найлон и шевове с конец в края! Дано колата дочака заплата, да взема и 2 лагера :fiu:

IMG_20170314_214235.jpg

IMG_20170314_214245.jpg

 

9067298z.jpg

9067303U.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е приятно, когато слагаш оригинални части, макар и на съответната цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa, приятно е друг път, знаш как боли докато ги плащаш...  ? Нещата вървят, сега търсим сервиз в който да ме пуснат да работя или поне да гледам какво се случва. На дясна полуоска на карето е счупена зегерката и трябва аз да съм там, да я изкарам с бутане, всеки би я изкарал с дърпане. Гената каза че излязлото каре може да се монтира и после троши скорости. Засега имам 3 варианта за сервизи, ама не съм им звънял.  Яд ме е че няма как нямам преса за лагерите, а ако я оставя пред блока без гуми, някое дете може да я ритне, да му падне на краката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и това е вариант. Като взема лагерите, ще го помисля. Ако не е на крик, не е опасно и може да стане, стига да има здрава греда за да я подпра, на прага няма да е.

 

Имам и вариант за гараж, ама е на 1 час с градския от най - близкия сервиз който знам, и на 5 мин пеша от гумаджийницата на Младен, каква ирония... :D

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Meчтая си като оправя и главините , Пешо PRR да ме повози с фелата, няма да ти кажа това как ще ме нахъса ,ама трябва да се говори с човека ... Той за мен,може да "командва"  колата с предно и трябва да ми дава уроци. Човека просто се справя перфектно! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буквално преди минути ми ги доставиха, човека мина да ми ги остави до вкъщи, работи се по плана със пълна сила. Огромно мерси !

(Сменям части който никой не сменя ,но няма проблем)

IMG_20170321_203604_1.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти може и да ги сменяш, ти си фанатик. Като тресе волана хората сменят карета, нии главини. С теб си имаме уговорка да ти покажа на клипче преди и след, как централната гайка обира луфта, нали помниш ;) Ще видиш как с новите главини и лагери, без гайка, луфт няма да има и милиметър.

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе попринцип мислех да използвам случая, като загубиш да ми продадеш едни джанти за 120ката примерно за 200-250лв, ама си викам ся човека за какво да го принуждавам , като знам че не иска.

 

Залога остава на по 1 бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо една протоколна снимка от днес. Както се вижда вися на главата на Георги , какво да се прави , професионално изкривяване, като знам нещо как трябва да се направи, не се примирявам с нищо различно.

IMG_20170401_133840.jpg

 

Старите лагери се разпаднаха на части, Георги (монтьора) също като Малкия се чудеше защо сменям глупости, но се съгласи че е добре гайките да са нови, защото са фабрично сплескани. Не направихме клипче, защото лагерите на макферсоните са ужаст, имат огромен луфт и нямаше да е обективно. С Георги не се познавахме и отначало се дразнеше, като му казах как трябва да излезе полуоската, заради карето, но след около час разговори, човека ме разбра и вече казваше - "Това тук е за смяна, но предполагам ти знаеш. "

 

След като вече се надушихме и му казах, че Малкия е казал че докато караме Шкоди , няма да си видим ръцете чисти, стана дума за ходенето ми с моя човек до Сърбия и как карайки с 15км в час спорихме едно бонбонче дали ще се обърне по колата.... Най - накрая се обърна , естествено, и Георги вика - "Тя се е обърнала, защото пише Bulgaria". Koлегата му вика, аз за толко години не съм видел ни една жена , да се загледа по Шкода , освен ако не е от онея Superb! Казвам му - верно е, ама си траи, не го казвай на никои :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 месеци по-късно...

Фелата е за масло, смених го на 4200км , сега е на 13200. Мисля на заплата да и взема масло и филтър , макар че няма да я карам, преди да завали сняг. Мисля че съм луд. :) Знам, че ей така ще седи , но утре отивам да го купя! Дали не съм ненормален :)

 

Масло за Макса+филтър - 45лв+ ремък за 120ката и шайба 25лв + 50 за бензин за 120ката ... абе важно е човек да се кефи ... :)

 

(ако има ГО още макса , ще го карам много на зор, ако няма ще го въртя в точка с новото масло, да се разходи пред двора ! :) ) Все пак говорим за спортна кола, и при това е Шкода ... Това че докато се въртя в точка , ще псувам на Овча Купелска к**ва , е друг въпрос, нали ще съм си сам.. :P

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Наближава момента на истината (зимата) :) . Обещавам , докато го монтирам, да си мисля за всички , който смятат че това е филтър за автобус (Ок1 1.6 АЕН) Мисля пак да заложа на това масло http://autozone.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0-%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0/10W40/ELF-EVOLUTION-700-STI-10W40-5Lв Аutozone e на оферта и поне е истинско.

 

op5261.jpg

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, искам снимка на този филтър в монтирано положение. Ако го събереш, кафето на следващия НИМ е от мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква му е височината , ама изглежда като да глътне полвината масло от картера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макси, не че искам да те спирам да сложиш какъвто искаш филтър, но, само за информация ще ти споделя, че на някои мотоциклети изобщо не е нужно да сменяш филтъра със всяка смяна на маслото. Пише така - за нормална употреба масло на 10 хил км, филтър на всяка трета смяна. За сериозна употреба масло на 6 хил км, филтър - на всяка трета...А това са машини, които тръгват да вървят от 5000об/мин нагоре, до към 10-12 000об/мин...Не че филтъра е скъп - просто няма нужда.

 

Та според мен си сложи правилния филтър за твоя двигател и си сипи едно масълце и си свиркай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, момчета, всичко е под контрол. Монтажа е "Хоп, топ и готово!" както казваше една в господарите.

 

Понеже много хора ми обясниха че филтъра бил грешния , ама не ми обясниха защо , та обяснявам. Първо и най - вече аз консерва от пастет няма да сложа на колата. Нека се замислим малко колко мръсотия може да събере на теория една салфетка и колко може да събере тя ако е 4 пъти по - голяма? После , опита ни е научил че в S100 има байпас на масления филтър, благодарение на който моторите се скапват за по стотина хиляди. По принцип има и филтри без никакви клапани за S120 3/4 -16 и знаем че работят. Аз също съм на мнение че маслото му е мястото да минава през филтъра. Книгата за Шкода казва че маслената помпа прави най -малко 2 бара на 2000об/мин.

Бърз поглед в сайта на МАНН ни дава следната информация.

S120/Felicia - https://catalog.mann-filter.com/EU/eng/catalog/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Vehicles/CARS%20%2B%20TRANSPORTERS/SKODA/Favorit%20~%20Favorit%20Pickup/1.3%20136%20B%20(T55938)/Oil%20Filter/W%20712~43

Bypass Valve Opening Pressure (bar) 1

Anti-drain back valve 0.1

 И аз миналата година си казах - защо трябва през повечето време филтъра ми да е bypass-нат , като това му е работата?!? Отворих този за 1.6 АЕЕ , но е много смешно малък, а при фелата и при 120 ката има място за филтър болшое.  Любовта ни с филтъра за 1.6 AEH беше мигновена клапана байпасва чак на 2,5 бара, а antidrain клапана, пак е на 0,1

 

Ок1 - https://catalog.mann-filter.com/EU/eng/catalog/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Vehicles/CARS%20%2B%20TRANSPORTERS/SKODA/Octavia%20I/1.6%20AEH,%20AFT,%20AKL%20(T26543)/Oil%20Filter/W%20719~30

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специалисте, твоя и моя маслен филтър са един и същ модел и отварят на 2,5 бара. За какво ти е тази гимнастика?

 

 

https://catalog.mann-filter.com/EU/eng/catalog/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Vehicles/CARS%20%2B%20TRANSPORTERS/SKODA/Fabia%20I%20(6Y2,%206Y3,%206Y5)/1.4%2016V%20AUB,%20BBZ%20(T55389)/Oil%20Filter/W%20712~52

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.